İstanbul’da Uygun Fiyatlara Böcek İlaçlama

Google News

arpest ilaclama

Böcek ilaçlama, sadece sırta takılan pompa ile yapılan bir iş değildir. Can ve mal güvenliği koruma adına yetkililer tarafından yerine getirilmesi gereken profesyonel bir iştir. Böcek ilaçlamanın geçerli kurallara uygun olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Ülkemizde bu ilaçlama işinin sağlık bakanlığının yetkilendirdiği firmalar tarafından yerine getirilmesi gerekmektedir. Biz de yazımızda bir böcek ilaçlama firmasının hangi şartlara göre hizmet vermesi gerektiğinden ve böcek ilaçlama hizmet fiyatından bahsedeceğiz.

Genel Olarak Böcek İlaçlama Hizmeti

Haşere ve böceklerin binlerce çeşidi bulunmaktadır. Önlemi alınmadığında insan hayati için çok tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle yaşadığımız her alanda karşımıza çıkabilecek bu varlıklardan kurtulmak gerekmektedir. Bilindiği gibi bu durumdan kurtulmanın yolu da ilaçlama yapmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu böcek ilaçlama; ev, iş yeri, bahçe gibi açık ya da kapalı pek çok alanda yapılmaktadır. Fakat böcek ilaçlama işinin profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu alanda uzman ve yetkili kişilerce yapılması istenmeyen sağlık sorunlarını da önleyecektir. Çünkü bilinçsizce yapılan müdahaleler can ve mal güvenliği adına tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Ne Zaman Böcek İlaçlama Yaptırılmalıdır?

Böcekler, kemirgenler ve haşereler bilindiği gibi sık sık üremektedir. Yaşam alanları ilaçlanmış olsa da yine de belirli dönemlerde tekrar bu sorunla karşılaşmamanız için ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca ilaçlama işlemi yapılmadan önce böceğin türü tespit edilmeli buna göre ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama yapılacak olan alanın özelliklerine göre de ilaç seçimi gerçekleştirilmektedir. Sonuçta ilaçlar kimyasal karışımlardan üretilmektedir. Bu nedenle insan sağlığına uygun şartlarda böcek ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Böcek İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Böcek ve haşerelerden kurtulmak için ilaç seçimi kadar çalıştığınız firma da son derece önemlidir. Çünkü bu alanda belirlenen kurallara uygun hizmet veren firmalar ile çalışmak etkili sonuçlar doğuracaktır. Böcek ilaçlama firması seçerken genel olarak dikkat etmeniz gereken durumlar ise şöyle ele alınabilir;

 • Firmamın böcek ilaçlama ruhsatının olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından verilen uygulama belgesinin olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca firmanın sertifikasının da olması gerekmektedir.
 • İlaçlama sırasında kullanılan ilaçların bakanlık onaylı olması gerekmektedir.
 • İlaçlama yapacak olan personel haşere, kemirgen ve böcek alanında tecrübesinin olması gerekmektedir. Ayrıca personelin biyosidal uygulama sertifikasının olması gerekmektedir.
 • Firmanın hizmet verdiği şehirdeki belediyeden ruhsatının olması gerekmektedir.
 • Firmanın  biyosidal uygulama izin belgesinin olması gerekmektedir.
 • Çevreye ve hiçbir canlıya zarar vermeden ilaçlama yapılmalıdır.

Kişiler yaşam alanları için profesyonel İstanbul böcek ilaçlama hizmeti almak istiyorlar ise yukarıdaki şartları sağlayan firmaları tercih etmelidirler. Ayrıca iş ahlakına ve güvenliğine önem veren firmalar ile çalışmalıdırlar.

Böcek İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilindiği gibi yaşam alanlarında böcek, fare ve haşerelerin(pire, akrep, hamamböceği, yılan, arı vb.) bulunması insan sağlığına ve çevreye zarar vermektedir. Bu nedenle bu durumun ihmal edilmemesi gerekmektedir. Bu işin uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.  Bu işin profesyonel olarak gerçekleştirilmesi için dikkat edilmesi gereken kurallar ise;

 • İlaçlama sırasında kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olması gerekmektedir.
 • İlaçlama yapılmadan önce böceğin türü ve yayılma durumu tespit edilmelidir.
 • İlaçlama böceğin türüne göre kokulu, kokusuz ya da jel şeklinde gerçekleştirilmektedir.
 • İlaçlama yapılırken sadece o alanda sorumlu personelin olması gerekmektedir.
 • İlaçlama yapılacak alanda kokulu ya da kokusuz olsun hiçbir şekilde yiyecek ve içecek bulundurulmaması gerekmektedir.
 • Mutfak araç ve gereçleri, kişisel eşyalar, giysiler ve çocuk oyuncakları gibi eşyalar ortada bulunmamalıdır.
 • İlaçlama yapılacak alanda personelin üzerinde koruyucu giysi ve eldiven olması gerekmektedir. Bu sayede kimyasalların vücuda teması önlenmiş olacaktır.
 • İlaçlama işi yapıldıktan sonra ortam uzun süre havalandırılmalıdır.
 • İlaçlama işleri yapıldıktan sonra sağlık açısından eşyaların üzeri silinmelidir.

İstanbul Böcek İlaçlama Hizmeti

Arpest Böcek İlaçlama da yaşam alanlarınız için güvenli ve kaliteli ilaçlama hizmeti vermektedir. Fare ilaçlama, pire ilaçlama, akrep ilaçlama vb. tüm haşerelere ilaçlama hizmeti vermektedir. Yukarıdaki şartları yerine getirerek hizmet sunan firma, İstanbul böcek ilaçlama hizmetini geçerli olan kurallara ve iş güvenliği standartlarına uygun bir şekilde yerine getirmektedir. Ayrıca hizmetlerini uygun bir fiyat politikasıyla yerine getirmektedir. Firmanın hizmet fiyatları ise; ilaçlama yapılacak olan mekânın özelliklerine ve vaka durumuna göre farklılık göstermektedir. Siz de yaşam alanlarınızda haşerelerden kurtulmak için profesyonel bir firma arıyorsanız fiyat teklifi almak için firmamın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir