Teknoloji

iPhone 8’de Beklenen Özellikler Neler?

Evet 2017 geldi! 2017’de beklenen en büyük teknolojik olaylardan biri de daha yeni sürümünü (iPhone 7’yi) çıkaran Apple’ın 10. yıl iPhone modeli olan iPhone 8.

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Peki iPhone 8’de Neler Olacak?

Apple iPhone 7’de tasarım olarak pek değişiklik yapmadan,kullanıcı deneyimini güçlendirmiş ve fazla da kurcalamadığını görüyoruz.Durum böyleyken, akıllarda şu soru öne çıkıyor; 10. yıl iPhone modeline mi özene bezen yapacaklar?

Bildiğiniz üzre her iPhone modeli için yapılan dedikoduların çıktığını göz önünde bulundurduğumuzda,bu durum için araştırılmış ve dedikodulardan öne çıkan bilgiler bulduk. Büyük teknoloji sitelerindeki dedikoduları sizlere aktarma gereği duyduk. Bunlardan Türkiye’de bizim gözümüzde shiftdelete.net.

Burada yazılan bir bilgiye göre iPhone 8’de beklenen özellikler aşağıdaki gibi;

Son haberler göre iPhone 8’in şimdiye kadar ki en büyük güncellenmiş bir model olacağı gösteriyor.Tasarım olarak; daha büyük ve kavisli bir ekran.tamamen cam tasarım, kablosuz şarj, ekrana entegre ana ekran tuşu özelliklerin öne çıkanları.Gelelim detaylara;

1. iPhone 8 , 4.7- 5.8-inç ekran (OLED) Sahip Olacak

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Yeni iPhone modeli olan iPhone 8’in ,ekran boyutları hakkında çok farklı raporların olması.En son çıkan amiral gemisi iPhone 7 ve 7 Plus’ın kran boyutlarının kullanılması muhtemel sonuçlardan biri.Ancak 5-inç ara model yada 5.8-inç OLED ve kavisli ekrana sahip bir model konusunda da gelen birçok güvenilir raporlar mevcut.

Oku:   Araç Trafik Yoğunluğu Nasıl Hesaplanıyor?

O raporlardan birine göre, 5.8-inçlik model kavisli ekrana sahip olacağı için kullanılabilen dokunmatik alan 5.2 inçlik olacak olması ekran boyutunda değişikliğe gitme ihtimalini gösteriyor. Wall Street Journal, Apple’ın geçtiğimiz günlerde yüksek çözünürlüklü, kavisli ekran modelinin prototipi üzerinde çalıştığını iddia etti. Bu anlamda da tedarik zinciri kaynaklarına dayanarak hazırlanan bir raporda, Apple’ın gelecek iPhone’larda kullanılacak bir OLED ekran için LG ile ortak olduğunu öne sürüldü.

Gelecek yıl için 5 inçlik bir iPhone modelinin de planlandığına dair bazı raporlar mevcut olsa da, 4.7 inçlik modele sadık kalınması bekleniyor. Son olarak, şirketin 4-inçlik iPhone SE modelinden sonra 4-inçlik bir model üretmeyeceği söyleniyor.

2. iPhone 8,Tamamen Cam Tasarım ve Yeni Renklere Sahip Olacak

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Apple’ın yeni amiral gemisi olarak nitelendirelecek modelde, sadece kenarları metal, kalan kısmı tamamen cam bir tasarım kullanması bekleniyor. Yine tedarik zincirlerinden ve güvenilir kaynaklardan gelen bilgi bu yönde. iPhone 4 ve iPhone 4S’in ön ve arkasının tamamen sportif cam olacağı bir tasarım bizleri bekliyor.

Oku:   Apple WWDC'17 Etkinliğinde Neler Tanıttı

Yine aynı rapora göre de Apple’ın yaklaşmakta olan bir iPhone için yeni bir renk seçeneği olarak kırmızı rengi planladığını belirtiyor.Ayrıca mevcut iPhone modellerinde beyaz renge geçileceği de iddialar arasında.Ancak beyaz renk seçeneği de muhtemelen iPhone 8 ile birlikte gelecek.

3. iPhone 8’de Kablosuz şarj’da olacak

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Tüm tedarik zinciri kaynakları ve güvenilir analistlerin birleştiği özellik, kablosuz şarj. KGI’den gelen yeni bir rapor, Apple’ın üç yeni iPhone modelinde (4.7 inç, 5.5-inç ve 5.8-inç) kablosuz şarj özelliği olacağını belirtiyor. Tedarik zinciri kaynakları, kablosuz şarj cihazının telefonla birlikte verilmeyeceğini ve ayrı bir aksesuar olarak satılacağını öngörüyorlar . Bu özelliği teyit eden bir rapora göre Apple’ın üretim ortağı Foxconn, iPhone 8 için kablosuz şarj modüllerini test ediyor.

Kablosuz şarj aksesuarları diğer akıllı telefonlarda uzunca bir süredir mevcut. Ancak Apple bu Teknolojiyi beğenmediğini daha önce açıklamıştı. Şirketin pazarlama müdürü Phil Schiller, 2012’de “kablosuz şarj sistemleri hâlâ duvara takılması gerekiyor, bu nedenle ne kadar kolaylık sağladığı belli değil” demişti.. Apple, 15 fit uzaklıktaki cihazları şarj edebilecek farklı bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Oku:   4.5G Hangi Telefonlar Destekliyor? (Tam Liste)

4.iPhone 8’de,Ekrana yerleşik ana ekran tuşu olacak

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Apple’ın iPhone ekranının içine gömülü bir ana ekran tuşu ile deneme yaptığını ve Apple’ın böyle bir konsepte sahip olduğunu gösteren söylentiler bir kaç yıldır mevcut. Bu, cihazın boyutunu arttırmadan ön taraftaki çerçeveyi azaltarak ekran boyutunun büyütülebileceği anlamına geliyor. Böylece iPhone 6 tanıtıldığında beri eleştirilen çerçeve boyutu sorunu ortadan kalkacak.

Bonus: Touch Bar’lı iPhone 8 konsepti yayınlandı

 iPhone 8'de Beklenen Özellikler Neler?

Touch Bar’lı iPhone 8 konsepti Video

İnternet Satışlarınızı Arttıracak 10 Öneri

Kaynak
kaynak
Etiketler
 Grotesk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı