Teknoloji

iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi MaksatBilgi’de bir konu veya bir olgu hakkındaki bilgileri,tek sayfada toplama gibi bir huyumuz olduğu. Bu sefer de merakla ve heyecanlan beklenen, iphone 8 modeli hakkındaki bütün sızıntı haberlerini tek bir sayfada bulacaksınız. Bu sayfada sürekli güncel olacaktır…

Haber sıralaması ( en son çıkan sızıntı haberi en baştadır.)

22 Haziran > En Gerçekçi iPhone 8 Consepti Videosu

Şimdye kadar olan bütün sızıntı fotoğraf ve belgelere dayanarak hazırlanan bu konsepte biraz daha değişik özellikler de yer alıyor. Söz konusu Apple olunca bu alışagelmiş bir olay olabilir.

 

14 Haziran 2017 :>

iPhone 8 ön ve arka paneli sızdırıldı!

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Apple firması son bombası olacak olan ve 10. yılı modeli olacağından özene bezene bir model çıkaracağını artık bütün teknoloji meraklıları biliyor. 10 yıl modeli olduğundan ve son 2 senedir tasarımsal olarak neredeyse hiç değişikliğe gitmeyen Apple, iphone’un 10 yıl modeliyle köklü bir değişikliğe gideceği dedikoduları ta 2 sene önce bile dillendiriliyordu. Buna göre, her defasında çıkan sızıntı görüntülerin tahminin doğru çıktığını da söylersek; çıkan görsellerde büyük bir değişiklik yaptığını görüyoruz.

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

<Bilindiği üzere Apple, parmak izi okuyucusunu ekranın alt kısmına yerleştirme konusunda önemli sorunlarla karşılaşmıştı. Zira benzer sorunlarla Samsung’ta karşılaşmış ve sonuç olarak parmak izi okuyucusunu ekranın altına yerleştirmek yerine, arka tarafa kameranın hemen yanına yerleştirmişti. Apple’ın da aynı ezeli rakibi gibi bir hamle yaparak, parmak izi okuyucusunu telefonun arka kısmına logonun hemen alt tarafına yerleştirebileceği iddia ediliyordu

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Fakat son zamanlarda sızdırılan yeni görsel ve raporlar doğrultusunda, Apple’ın bu sorunu tamamen aştığını görüyoruz. Zira geçtiğimiz gün sızdırılan iPhone 8 ön ve arka panelinde de bu durum net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Dilerseniz sızdırılan görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sızdırılan görselde de net bir şekilde görüldüğü üzere, iPhone 8’in arka panelinde herhangi bir parmak izi okuyucu yuvası yer almıyor. Bu da parmak izi okuyucusunun ekranın alt tarafında yerleştirildiği anlamına geliyor.

Bir diğer sızıntı ise iPhone 7s ve 7s Plus ile ilgili. Aynı kaynak, iPhone 7s ve 7s Plus’ın da arka panellerini sızdırmış durumda. Bu panellerin iPhone 7 ve 7 Plus ile aynı olduğunu görüyoruz. Sadece alüminyum alaşım yerine, cam alaşımı tercih edilmiş. Muhtemelen bunun temel sebebi de bu yıl ki modellerde gelecek olan kablosuz şarj özelliğidir.

16 Mayıs ve  26 Nisan Haberleri 2017 :>>

Merakla Beklenen iPhone 8 Tüm Yönleriyle, Apaçık Sızdırıldı!

Dünyada en çok kullanılan model olarak bilinen ve her zaman bir sonraki modeli merakla beklenen iPhone’nun 10.yıl modeli olacak olan iPhone 8 modelinin sızıntıları devam ediyor.En son gelen sızıntıya göre bizlere sunulacak olan model bu olacak gibi görünüyor.

iPhone 8 ile ilgili bütün gelişmeler bu sayfada olacaktır.Yeni güncelleme olduğunda aşağıdaki başlıktan takip edebilirsiniz!

Bildiğimiz gibi her seneki iPhone modellerindeki, sızıntılarda çıkan modeller ile tanıtılacak olan model,aynı oluyor neredeyse… Hatta geçen seneki 3,5mm jack girişinden tutunda çift kameraya kadar bütün yönleriyle ilk önce duyulan sızıntılardaki modelle tanıtılan model arasında pek bir fark yoktu. Her seneki gibi bu senede böyle olacak gibi.

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Benjamin Geskin , geçen günlerde bir aracın içinde görüntülenen iPhone 8 görsellerini paylaşmıştı. Benjamin Geskin, sızdırdığı bu iphone 8 görselleri , Phone 8’in üretildiği Foxconn’dan gelen bir CNC modeliydi. Bu sızdırılan görüntüler ise  iPhone 8’in bileşenlerini gösteren şematik çizimlerle devam etmişti.

 

 Yeni sızıntıya göre iPhone 8 yatay yerine,dikey kamera ve ekrana entegre Touch ID ile geliyor

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler
Geskin’in sızdırdığı görsellere göre iPhone 8’in önü ve arkası camdan oluşuyor. Bu camın etrafında ise paslanmaz çelik bir çerçeve mevcut. Önceki raporlar iPhone 8’de paslanmaz çelik bir çerçeve olacağına işaret ediyordu.

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Cihazın arkasında parmak izi okuyucunun olmaması, sensörün ekrana entegre edileceğini gösteriyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun dün son raporunu yayınlamasına dayalı olarak Benjamin Geskin, twitter hesabından Apple’ın Touch ID’yi ekrana entegre ettiğini iddia etti.

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

iPhone 8’in iPhone 7 ile aynı kalınlıkta (7.1 mm) olacağını iddia eden Geskin, sızıntılarına iPhone 8’in anakartının, A11 yongasının, taptik motorun, bataryanın ve lightning portun olası yerleşimini gösteren şematik görseller ile devam etti.

 iPhone 8 Hakkındaki En Gerçekçi Sızıntılar ve Bilgiler

Bu şemaya göre, yeni iPhone’da USB-C‘nin olmayacağını söyleyebiliriz. Geskin, anakart görüntüsünün % 70 doğru olduğunu söylüyor. Görselde en dikkat şeylerden birisi iPhone 8’de iki ayrı pil kullanılması. L şeklinde görünen pil, muhtemelen 3000 mAh den daha büyük bir kapasiteye sahip.

Galaxy S8 ile sıkı bir rekabete girecek olan iPhone 8 ‘de neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olacak. Son görsellerden anlaşıldığı üzere tasarım anlamında iPhone 8‘i Galaxy S8‘den özel kılan şey, Touch ID’nin ekrana entegre olması. Olumsuz bir çok kullanıcı görüşüne rağmen Apple, arttırılmış gerçeklik için iPhone 8’de dikey kamerayı tercih edecek gibi görünüyor.

Benjamin Geskin, paylaştığı görsellerin doğru olduğu konusunda oldukça iddialı.iPhone 8 tanıtıldığında ilk sızıntıları benim paylaştığımı hatırlayacaksınız ve bana olan güveniniz artacak diyor. Unutmayalım ki 13 Mart 2016’da iPhone 7 tasarımını doğru olarak paylaşan Benjamin Geskin’di.

16 Mayıs 2017 iPhone 8 Plus Görselleri

iPhone ‘nun yeni çıkarılacak olan 10. yıl modeli için yeni görseller ve sızıntı fotoğrafları gelmeye devam ediyor!

İşte son gelen görselleri;

Kaynaklar:

Kaynaklardan alınarak derlenmiştir.

En İyi Reklam Alanlarıyla, İşinizi Bir Adım Öne Çıkarın!

Etiketler

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı