Teknoloji

iOS 11’den Nasıl Geri Dönülür?

Her yıl yenilenen Apple’ın mobil ve tableti iPad için sunduğu işletim sistemi iOS’un, yeni güncellemelerinde bazı sıkıntılar veya hatalar olabiliyor. Kullanıcılar ilk görünüştü denemek istiyor. Ancak güncellemeyi beğenmeyip eski iOS sürümüne geri dönmek isteyenler de olabiliyor. 

 iOS 11'den Nasıl Geri Dönülür?

Apple , tasarımsal olarak değişiklik pek değişiklik yapmada , kullanıcı deneyimini arttırdığı ve bir çok yenilik getirdiği yeni sürümü iOS 11’i yayınladı. Kullanıcıların merak edip iOS11’i denemek istemesi ve kullanmak istemesi ve bazılarının da eski sürüme dönme isteği yüzünden , bizde bunun için iOS 11’den iOS’un eski sürümlerine geri dönme yöntemini sizin için derledik.

iOS 11 güncellemesi ile iPhone ve iPad kullanıcıları için bir çok yenilik sunuyor. Örneğin yıllardır beklenen, hücresel veriyi kapatma kısayolu bile getirmişti.

 iOS 11 ‘den bir önceki sürüme geri dönme yönetimini sizlere anlatalım:

iOS 11’i yüklemediyseniz  önce bir yedek alın. İşlemlerden sonra verileriniz silinecektir. iCloud’a veya PC’ye yedek aldıktan sonra, yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

iOS 11’den iOS 10.3.3’e dönüş 

1. Bilgisayarınızda iTunes’un en son sürümünün kurulu olduğunda bakın. Kurulu değil ise indirin ve kurun.

2. ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun iOS 10.3.3 dosyasını indirin.

3. iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak cihazınızı “Kurtarma Modu’na” alın..

iPhone 7 / iPhone 7 Plus için: iTunes logosunu ekranda görünceye kadar Güç tuşuna ve ses kısma ( ses seviyesini düşürme tuşu) tuşuna basılı tutun

Diğer iOS cihazlar için : iTunes logosunu görene kadar Güç tuşuna ve Ana Ekran tuşuna basılı tutun.

 iOS 11'den Nasıl Geri Dönülür?

4. Cihazınızın artık Kurtarma Modunda olduğunu belirten bir iTunes uyarısını görmelisiniz. Ardından Bilgisayarın, shift tuşuna basılı tutun ve iTunes’daki Geri Yükle  (Güncelle butonuna basarsanız veri kaybı olmadan geçiş yapabilirsiniz. Fakat iOS 10.3.3’te sorunlar yaşanabilir ) butonuna tıklayın. Açılan pencereden indirdiğiniz iOS 10.3.3 IPSW dosyasını seçin ve Geri Yükle‘ye tıklayın.

5.  İşlem tamamlandıktan sonra cihazınızı yeni bir cihaz olarak ayarlayabilir, iCloud’dan ya da iTunes’dan yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

ios 11 den ios 10’a dönüşü bu şekilde yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda aşağıdan bizlere yorum yaparak , geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Kaynak

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı
Kapalı