blank

İnternetten Para Kazanma Yolları

Abone olblank
blank

İnternetten para kazanma yolları son yıllarda oldukça çoğaldı. İnsanlar da oturdukları yerden bilgisayarlarıyla ya da akıllı telefonlarıyla para kazanmak için hangi yollara başvurulması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istemekteler. Biz de yazımızda internetten para kazanmak için hangi yollar denenmeli onları size anlatacağız.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak için pek çok yöntem bulunmakta. Bunlar arasından bazılarını seçebilir ve deneyebilirsiniz. Fakat en çok dikkat etmeniz gereken nokta, doğru yöntemi yapmaya karar vermek ve istikrarlı şekilde o yöntem üzerinde çalışmak. Çünkü birçok kişi bu yollara başvuruyor fakat başarısız olunca hemen vazgeçmektedir.

Aşağıda genel olarak kullanılan internetten para kazanma yolları neler onları görebilirsiniz.

1. Youtube’dan Para Kazanmak

En popüler para kazanma yollarından biri Youtube. Youtube, günümüzde en çok video izlenilen platform olduğu için video üreticileri videolarını buraya yüklemektedirler. Google ile işbirliği yapan Youtube, videolarda reklamlar göstermekte ve video üreticilerine bu videoların görüntülenmelerinden ve tıklanmalarından para vermektedir.

Eğer siz de Youtube’dan para kazanmak isterseniz, bir kanal açıp belirediğiniz alandaki videoları üreterek yükleyebilirsiniz. Videolarınıza ilgi çekici kapaklar yaparak daha çok izlenmesini de sağlayabilirsiniz. Fakat Youtube reklamlarından para kazanabilmek için 1000 abonenizin ve son 1 yılda 4.000 saat izlenmenizin olması gerekmektedir.

Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusuna bir diğer cevap da viral reklam almaktır. Viral reklamdan kasıt, videoları üretirken içerisine anlaştığınız markaların isimlerini ya da görsellerini geçirmektir. Ürün yerleştirme gibi düşünebilirsiniz. Tabi bunun için popüler olmanız önemli.

2. Instagram’dan Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanma Yolları

Instagram, tartışmasız en popüler sosyal medya uygulaması. Bu yüzden kullanıcılar, Instagram’dan nasıl para kazanılır diye merak etmektedirler.

Instagramdan para kazanmak için en az 30-40 bin takipçili bir hesabınızın olması gerekiyor. Sahip olduğunuz hesap üzerinden çeşitli markaların reklamını yaparak para kazanabilirsiniz.

Peki ne kadar kazanırım? Kazanacağınız miktar; takipçi sayınıza, kitlenize ve reklam paylaşım sayınıza göre değişir. Fakat ilk defa reklam verecekseniz fiyatları yüksek tutmanızı tavsiye etmiyorum.

Reklam yapmanın dışında ürün satarak para kazanabilirsiniz. Ayakkabı, elbise, takı gibi birçok ürünü Instagram üzerinden pazarlayarak para kazanabilirsiniz.

3. Blog Yazarak Para Kazanmak

Kendinize blog açarak para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Şöyle, blog açıp içine yazılar giriyorsunuz ve yazılarınıza ziyaretçi gelmeye başlıyor. Ardından Google’dan ya da diğer platformlardan reklam alıyorsunuz ve reklamların gösterim ve tıklamalarından para kazanıyorsunuz.

Blog yazarken konu belirlemeniz çok önemli. Bilgi sahibi olduğunuz ya da ilginiz olan bir konu hakkında yazmanız önerilir. Yazdığınız yazıları ise SEO uyumlu yazmaya dikkat edin.

Sadece kendi blogunuza yazarak değil, başkaları için yazı yazarak da kazanabilirsiniz. Websiteleri için yazı isteyen birçok kişi bulunuyor. Bu kişilere kelime sayısına göre fiyat belirleyip, istedikleri konularda yazılar yazabilirsiniz. Genel olarak 100 kelime başına 3-5 TL gibi bir fiyat alınıyor.

Yukarıda en yaygın internetten para kazanma yollarını sizlere verdik. Siz de bu yöntemlerden birini deneyebilirsiniz. Eğer daha çok yöntem öğrenmek istiyorsanız, internetten para kazanma yolları En Etkili 48 Yol adlı yazıya bakabilirsiniz.

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı