blank
blank

İnternette görünür olmanın yolları bu kitapta!

Abone olblank

Hepinizin bildiği gibi WEB ağının her geçen gün genişlediği bir dünyada yaşıyoruz. Yüzlerce kurum ve kişi için çok büyük bir önem taşıyan bu ağda var olmak bilinmek tanınmak, hemen herkesin ihtiyacı olan şeyler arasındadır. Sayıca artan web siteleri kişi ve kurumların sitesini ister istemez gölgede bırakmaya başladı.

Artan web sitesi sayısı günden güne genişlerken beraberinde bir sektörü daha açığa çıkarttı. Bu sektörün adı SEO yani Search Engine Optimization oldu. Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, günümüz kişi ve kurumlarının web sayfaları için kaçınılmaz bir son olarak karşımızda.internette-gorunur-olmanin-yollari-bu-1388150-465x309 İnternette görünür olmanın yolları bu kitapta!

Bütün bunların yanında günümüzün en büyük yardımcıları olan arama motorları (Google, Yahoo..)  da zamanla çok geliştiler, karmaşıklaştılar. Etiketlemeyle ya da başka sitelerden copy-paste yöntemiyle içerik alarak, arama sonuçlarında kolayca öne geçme şansı da azaldıkça azaldı. SEO, bu nedenle giderek öne çıkan bir alan olmaya başladı: Web sitenizin o alanda en iyi olması ya da en zengin içerikli olması artık yetmiyor, arama motorları tarafından kolayca bulunabilmesi de önemli hale geliyor.

İLGİLİ BİLGİ:   Sosyal Medya Bağımlılığının Olumsuz Etkileri!

407157 İnternette görünür olmanın yolları bu kitapta!
SEO, web sitenizin “Arama Motorları” tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde bulunup arama motorları botları veya örümcekleri tarafından indekslenmesine ve arama sonuç sayfalarında (SERP) sitenizin ve kelime bazlı arama kriterinizin üst sıralara çıkmasını sağlamak için yapılan iyileştirme çalışmalarına verilen genel isimdir.

SEM ise Türkçe karşılığı Arama Motoru Pazarlamacılığı (Search Engine Marketing) olan bir tür reklam çeşididir. Arama motorlarında arattığınız kelimelerin karşılığı olarak açılan sayfanın üst kısmında ve sağ kısmında bulunan reklam kampanyaları buna bir örnek.. Kendisi de bu alanda çalışan Aykut Aslantaş, bu kitapta SEO ve SEM teknikleriyle bir sitenin nasıl daha popüler hale getirilebileceğini, arama motorlarının daha kolay ve hızlı bulabilmesi için bir web sitesinin nasıl yapılandırılması gerektiğini örnekleriyle anlatıyor.

Bu kitap sayesinde, çok küçük rötuşlar ve değişikliklerle, sitenizi Google, Yahoo ve kullanıcılar nezdinde çok daha popüler hale getirebileceksiniz… Yazarın verdiği ipuçlarına, anlattığı temel prensiplere uymak şartıyla. Aykut Aslantaş, SEO ve SEM tekniklerini ve stratejilerini anlatırken, aslında tanıtım ve pazarlamanın temel öğelerini de ele almış..

İLGİLİ BİLGİ:   Stalk Yapmaktan Nasıl Kurtulurum?

Pazar akşamı SEO & SEM kitabı ile ilgili belirteceğimiz bir#hashtag ile birlikte sorulacak basit bir soruyu Facebook’ta ilk cevaplayan 2 kişiye, Twitter’dan da ilk cevaplayan 3 kişiye SEO & SEM kitabını hediye ediyoruz. Takipte kalın!:)

Twitter adresimiz. 
Facebook adresimiz. 

 

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı