hosting

İnternet Üzerinden Mobilya Satışı Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sizlere “İnternet Üzerinde Mobilya Satışı Nasıl Yapılır?” sorusunun cevabını vereceğiz. Öncelikle mobilya satışı toptan ve perakende satış olarak iki türe ayrılır. Perakende satış için popüler ve aynı zamanda iş olanağı yüksek iki yol vardır; Instagram hesabından satış ve E-Ticaret sitesinden satış olmak üzere. Toptan satış için de E-Ticaret sitesi ve Instragram gayet yeterli iş olanağı sağlayacaktır.

Size internetten satışın yapı taşlarından bahsetmek gerekir biraz. Öncelikle yüz yüze bir müşteri olmadığı için sanaldan iletişim becerinizin yüksek olması gerekir. Bu sizi müşteriye her daim daha yakın ve samimi tutacaktır ki standart bir müşteri samimiyeti gördüğü zaman artık sabit müşteri oluyor. Siz de asıl kazancınızı oturttuğunuz müşterilerden elde edeceksiniz, asıl hedefiniz onlar olmalı.

Bir diğer püf noktamız ise satıştan sonra iade ve değişim gibi hizmetleri  memnuniyet sağlayacak ölçüde yapmanız sizi daha dürüst kılar. Sizi iş dünyasında ayakta tutan şeyler dürüstlük, piyasa takibi, müşteri memnuniyeti ve çevreniz olacaktır. Çevreden kastım bulunduğunuz sektörde isminizin bir nebze de olsa olsa biliniyor olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
En İyi Şampuan Markaları Hangileridir?

Şimdi gelin bunları inceleyelim ve püf noktalarını belirleyelim.

İLGİLİ İÇERİKLER

İnternet Üzerinden Mobilya Satışı Nasıl Yapılır?

1)E-Ticaret Sitesi Üzerinden Satış

E-Ticaret sitesinden satış her zaman aktif alıcıların kullandığı en popüler yöntemdir. İnstagram ve diğer sitelerden daha iyi iş sağlar çünkü bu siteyi inceleyen biri, ihtiyacı dolayısıyla arama motorundan sitenize gelmiştir. E-Ticaret sitesi kurmak için yıllık belli ücretler verip sermayenizi katlamanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca satışınızı E-Ticaret sitesinden yaptığınız taktirde daha kurumsal bir görüntü lanse ettiğiniz için müşteriye güven aşılamış olursunuz. Ve unutmamanız gereken bir husus var, güven müşteriyi çeken en önemli faktörlerdendir. Kendinizden şüphe ettirmeniz demek müşteri kaybına uğramanız demek. Bu sebepten elinizden geldiğince sağlam adımlar atmalı ve müşteriye güveni tattırmalısınız. Büyük E-Ticaret sitelerinin hepsi güven sayesinde bu seviyeye gelmişlerdir bunu da unutmayın.

Elbette satışı etkileyen bir diğer faktör sitenizin çekim gücüdür. Yani kullandığınız şablon, yazı tipiniz, ürünün kullandığınız fotoğrafları, hatta ve hatta sitenizin arayüzü  ve menüsü bile oldukça etkin rol oynamaktadır. E-Ticaret sitesinde dikkat etmeniz gereken hususları şöyle sıralıyoruz:

-Zenginleştirilmiş Görseller

Kullanacağınız görsel ürünü iyi göstermeli ve dikkat çekici görünümler elde edilmeli. Çekicilik ne kadar yüksekse potansiyel müşteri oranı da o kadar fazladır.

-Kaliteli Bir Blog

Blog’un dahil olduğu site de çok önemlidir. Popüler blog siteleri daha çok rağbet görmekle beraber SEO’ya daha az ihtiyaç duyuyor, arama motorlarında daha üst sıralarda görünüyor.

-SEO

Blog’un organik yöntemlerle üst sıralarda görünmesi için en önemli yöntemlerdendir. Unutmayın ki arama motorlarında her zaman en üstten 2.sonuç daha çok ilgi çekiyor. Üstlerde olun; işinizi arttırın.

-Reklam Yönetimi

Reklam yönetimi sizin rakiplerinizden öne geçmenizi sağlayabilecek en kullanılan yöntemdir. Reklam verdiğiniz andan itibaren popülariteniz artacak, sektördeki itibarınız artacak ve müşteriyi cezbetme yüzdeniz artacaktır.

2)Instagram’dan Satış

Instagram ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Haliyle böyle bir platformda satış da oldukça çok olacaktır diğer sosyal medya platformlarına göre. Bu sebepten ötürü Instagram sayfanızı ilgi çekici yapabilmeniz için şu hususlara dikkat etmeniz gerekir;

-İlgi Çekecek Görsel

Görseller, müşterileri etkileyen en büyük faktörlerdendir çünkü online alışverişte insanları bağlayan şey ürünün görünümüdür bu yüzden de kullandığınız görsel sizi diğer rakiplerinizden ayıracak nitelikte olmalı.

-Videolar

Videolar, fotoğraflardan daha şeffaf bir görünüm öne sürüyor. Video kullanmanız sizin her zaman avantajınıza olacaktır.

-Hedef Kitleye Reklamlar

Sattığınız ürünün hangi yaş grubuna hitap ettiğini kestirmeniz gerekiyor önce. Sonrasında o kitlenin görebileceği her mecraya reklamlarınızı vererek dikkatlerini üstünüze çekmeniz kolay olacaktır.

-İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama yeteneğiniz elbette bu işin olmazsa olmazıdır. Fiyat analizleri, piyasanın nabzını tutabilme, satılma öngörüsü yüksek ürünler sunabilmek en önemli faktörlerdir. Bunları yapmanız demek ayağınızın daha sağlam basacağı bir pazarlama yapabilmeniz anlamına gelir. Ürününüzü iyi anlatabilmeli, reklamını sağlam yapmanız gerekir ayrıca. Çünkü ürünün tanıtımı kalitesi kadar önemlidir.

 

3)Toptan Satış

Toptan satış için müşterilerinizi iyi seçebilmeniz gerekir. Çünkü toptan alıcı ile perakende alıcı arasında farklar vardır. Sermaye bunların başında gelir. Ayrıca unutmayınız ki toptan ürün sattığınız her mağaza aynı zamanda sizin reklamınızı da yapmaktadır. Bu sebeple ürün verdiğiniz mağazaları stratejik olarak seçmeniz sizi daha güçlü kılar.

Toptan satışın avantajları çoktur elbette; az uğraşıp daha çok satış elde etmek, memnun ettiğiniz taktirde sabit müşteri furyası, kapasitesi yüksek alış gücü bunlardan sadece birkaçıdır.

Bu yazımızda sizlere internet üzerinden mobilya satışının nasıl yapılacağı hakkında birkaç hususu paylaştık. Bu tavsiyelerimizi dinleyip kendi çabanızı da işin içine katarsanız satış konusunda büyük ölçüde başarı elde edeceğinizi siz de göreceksiniz. Sağlıcakla kalın.

Kaynak:https://omeryoluk.com/internetten-mobilya-nasil-satilir/

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu