Instagram Hesap Dondurma 2020

Google Haberler'de MaksatBilgi'yi Takip Edin!

Bazı sebeplerden dolayı instagram dondurma işlemi ile instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesap dondurma sonrasında hesabınız gizlenecek ve siz tekrar instagram’a girene kadar hesabınız, yorumlarınız ve beğenileriniz görünmez olacaktır.

Instagram’dan sıkıldıysanız veya farklı nedenlerden dolayı biraz ara vermek istiyorsanız, instagram hesabını silmek yerine hesabınızı dondurmak daha iyi bir tercih olacaktır. Instagram hesabını, instagram.com adresinden dondurabilirsiniz. Bilgisayarınızdan veya telefondaki internet tarayıcısından hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma

  1. Yanda bulunan linke tıklayıp instagram profil düzenleme sayfasını açın. Instagram hesap dondurma linki.
  2. Karşınıza Instagram Profili Düzenleme sayfası açılacaktır. Sayfanın en altında bulunan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” linkine tıklayın.
  3. Açılan onay sayfasında hesabınızı neden dondurmak istediğinizi kutucuktan seçip şifrenizi girin ve altta yer alan Hesabı Geçici olarak Kapat butonuna tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
YouTube'da Otomatik Video Tekrarı (Replay) Nasıl Yapılır?

Artık hesabınıza tekrar giriş yapıncaya kadar instagram hesabınız dondurulacaktır. Hesabınızı tekrar aktifleştirmek için tek yapmanız gereken, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapmaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, instagram şifrenizi unutmamaktır. Çünkü instagram hesabınızın şifresini unutursanız, hesabınızı dondurduğunuz için şifre yenileme veya şifre sıfırlama yapamayacaksınız. “Instagram hesabımı dondurdum şifremi unuttum” diyorsanız, dondurulan instagram hesabını açma yazısına bakabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem 24-48 saat arasında sürmektedir. Bu süre içinde instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız.
  • Dondurduğunuz instagram hesabını aktifleştirmek için hesabınıza telefondan giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Instagram hesabınızı haftada 1 kez dondurabilirsiniz. Yani dondurup açtığınız instagram hesabını tekrar dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir.

Kaynak: https://teloji.com/instagram-dondurma/

İLGİLİ İÇERİKLER

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu