blank

İnşaat Proje Maliyetlerinizi Güvence Altına Almak İçin 4 Önemli İpucu

Abone olblank
blank

İnşaat maliyeti hesaplama, bir projeye başlamadan önce oldukça önemli ve projenin tutarlılığı açısından doğru bir tahmin modeli ile hesaplanmalıdır.

Projenizi bütçe dahilinde ve zamanında tamamlamış olmak oldukça zor olabilir. Bu yazıda size yardımcı olmak ve proje maliyetlerinizi güvence altına almanız için 4 önemli kısa yoldan bahsedeceğiz.

Ölçüm ve Kıyaslama

Ölçüm, projenizin performansını ve doğruluğunu ölçmek için güçlü bir yol sağlar. Güvenlik, zaman, maliyet, kaynaklar, kapsam, kalite ve eylemler gibi yedi kritere göre kategorize edilebilirler.

Örnekler ise; ortalama bekleme süresi, yüklü miktarlar veya maliyet aşımıdır. Her proje için çok çeşitli ölçüm tanımlanabilir. Ölçüm, iyileştirmeyi, etkinliği ve uygun proje kontrol seviyelerini teşvik etmeli ve olası riskleri ve verimlilik kayıplarını gerçekleşmeden önce belirlemenize yardımcı olmalıdır. Ölçümünüzü, planlanan ilerlemeye veya endüstri standardına göre belirlenen bir temel değerle karşılaştırın. Hatta bir inşaat maliyeti hesaplama yazılımı kullanın.

İLGİLİ BİLGİ:   Türkiye’nin En İyi Dağıtım Şirketleri

İnşaat Proje Maliyetlerinizi Güvence Altına Almak İçin 4 Önemli İpucu

Modern ve Güçlü Bir Maliyet Hesaplama Yazılımı Kullanın

Günümüzde; süreçler, proje tasarımı ve inşaat projeleri daha akıllı ve daha otomatik hale geldi. Teknoloji geliştikçe tahmin teknikleri de gelişmektedir. İnşaat maliyet hesaplaması yapanların birçoğunun hala basit elektronik tablo araçları kullanmasına rağmen son yıllarda gelişmiş birçok inşaat maliyet hesaplama yazılımı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de inşaat hesabı yazılımıdır. Bu yazılım ile düz verileri işlemekten, anlık ve değişimi girilen verilere kadar kendi hesaplayabilen akıllı bir yazılıma sahip olursunuz.

Konum ve Verimlilik Verileri

İnşaat maliyeti hesaplama verilerinin değerli bir kısmı projelerdeki konum etkileri hakkında bilgiler içerir. Dünya genelinde insanlar bir referans çerçevesine göre tahmin ve performans ölçümünde kullanılabilen tablolarda, konum ve verimlilik faktörlerini toplamak için birlikte çalışırlar. Bu projelerinizin daha iyi doğrulanmasını ve kontrol edilmesini sağlar.

İLGİLİ BİLGİ:   Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Toplam Maliyeti Raporlamak

Toplam maliyet tahmininizi oluşturduğunuzda, raporlanması ve proje ekibinin geri kalanına iletilmesi gerekir. Rakamları doğru şekilde yorumlamaları için yaptığınız hesaplamaları, hariç tuttuğunuz verileri ve varsayımları ana hatlarıyla belirtmek için her zaman bir Temel tahmin raporu oluşturun. Bu olmadan tahmin, sadece anlamsız bir sayıdır.

İnşaat maliyet hesaplama yazılımı ile raporlama, analiz etme ve proje maliyet kontrolü gibi birçok veriyi hızlıca alabilir ve daha fazlasına erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için insaathesabi.com adresine uğrayın!

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı