blank
blank

İmplant Hangi Durumlarda Önerilir?

Abone olblank
blank

Oldukça dayanıklı, rahat ve güvenli bir işlem olduğu için diş hekimlerince sıklıkla tercih edilen implantlar, doğal diş görüntüsünün yanı sıra mükemmel uyum göstermesi ile de başarılı bir tedavidir. Bu sayede eski yöntemlerde olduğu gibi eksik dişler onarılırken sağlam dişler zarar görmemiş olur. Diş kayıpları hem estetik görüntüyü bozduğu gibi hem de fizyolojik yapıya da zarar verir. Uzun ömürlü olan implantlar doğal dişin yerine geçer ve diş kayıplarında kalıcı ve sağlıklı çözümler sunar.

İmplant hangi durumlarda önerilir? 

1. Ağızda aşırı derecede kemik erimesi olup hem üst hem de alt çenede diş kalmadığı durumlarda implantlar protezin yerleşeceği alanda tutuculuğu artırır ve böylece köprü yapımına olanak sağlar.

2. Eğer ağızda arka bölgede diş yoksa, azı dişi kaybı yaşanmışsa, hareketli protez yerine dişler arasında yapılacak implantlar ile köprü yapılabilir.

İLGİLİ BİLGİ:   Göz Melanomu Nedir? Belirtileri Nelerdir?

3. Eğer sadece bir diş kaybı varsa, komşu dişlere zarar vermeden ve onları aşındırmadan kayıp diş yerine implant uygulanabilir.

4. Ağızdaki uzun boşluklara yapılan köprü sağlam olmaz ve bazı sorunlara sebep olur. Bunun yerine boşluklara konulacak birkaç tane implant köprünün dayanıklılığını artırdığı gibi proteze de destek olmaktadır.

İmplant Hangi Durumlarda Önerilir?

Ağızda bir diş kaybı meydana geldiğinde kaybedilen dişin yanındaki komşu dişler de bu durumdan etkilenir ve zamanla kaybedilen dişin bulunduğu boşluğa doğru hareket etmeye başlayabilirler. Bu durum ağzın arka tarafındaki diş kayıplarında daha sıklıkla görülebilir.

Çiğneme fonksiyonunun yerine getirilebilmesi için alt ve üst dişler birbirlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu karşılıklı dişlerden biri kaybedildiği zaman diğer diş kayıp olan dişe doğru uzuma eğilimindedir. İmplant tedavisi, köprü porselenden ve hareketli protezlerden kurtulabilmenize olanak tanır. Günümüzdeki modern cerrahi teknikler, eskiden implant tedavisinin uygulanamayacağı çene kemiğine bile implant yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu noktada önemli olan, yeterince istekli, sabırlı ve uyumlu bir hasta olabilmeyi başarabilmenizdir.

İmplant uygulamasının uygun olmadığı durumlar nelerdir ?

Alkol bağımlısı olan; diyabet, tansiyon, anemi, kemik yapısı ile ilgili hastalıkları bulunan; ilaç bağımlılığına sahip olan veya uyuşturucu müptelası kişilere bu yöntem önerilmez. Eğer implant gerekiyorsa, bu hastalar için tıp doktorları ile diş hekimleri birlikte hareket etmeli detaylı bir muayene sonucunda karar verilmelidir.

İLGİLİ BİLGİ:   Ayva Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

 

İmplant Hangi Durumlarda Önerilir?

Kaynak: http://www.adaklinik.com/

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı