Maksat Bilgi

Herhangi Bir Dava Açılacağında Avukat Tutmak Zorunlu mudur?

Herhangi bir hukuk dalında dava açılacağında avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak uzman ve tecrübeli bir avukatın size çok yardımı olacağını unutmayınız. Hukuk ve usul konusunda bilgi sahibi olduğunuza kesin olarak emin değilseniz bir avukatın yardımına başvurmalısınız. Hukuk ve Usul konularında herzaman yenilikleri takip eden ve daha önce edinmiş olduğu tecrübelerden yola çıkarak sizlere en iyi hizmeti veren Kadıköy Avukatlık Büroları, dava açmadan önce ve dava açılacağında sizlere hukuki anlamda her türlü yardımı ve kolaylığı sağlamaktadır.

Herhangi Bir Dava Açılacağında Avukat Tutmak Zorunlu mudur?

Dava açılacağı zaman herhangi bir mahkemeden danışmanlık veya yardım beklemek son derece yanlış bir harekettir. Mahkemeler danışmalık yapmazlar ve mahkeme hâkimi de, mahkemede görevli diğer kişiler de size açacağınız dava konusunda yardımcı olamaz, yol gösteremezler.

Hukuki olmayan işlerde mahkeme çalışanları size yardımcı olacaklardır.  Ancak hukuki konularda onlardan size danışmanlık yapmalarını beklememelisiniz. Örneğin; bir dilekçe teslim ederken yanında posta pulu vermeniz gerekip gerekmediğini mahkeme çalışanları size bildireceklerdir. Ancak dilekçenizin içeriği hakkında yorum yapamazlar, nasıl yazmanız gerektiğini size söylemezler. Bu anlamda uzman bir yardım almanız gerekmektedir. Kadıköy Avukatlık Büroları, dava açılacağında dilekçelerinizi gerektiği gibi hazırlayarak dava sürecinde sizlere hukuki destek sağlamaktadır.

Birçoğumuzun dava açmadan önce internetten yaptığı araştırmalar, dava dilekçe örnekleri, internet ortamından bulunan gerçek olmayan yazılar, tahrif edilmiş mahkeme kararları, başı veya sonu kesilerek alıntı yapıldığı için anlamı değişmiş makaleler gibi pek çok yazı internette dolaşarak sizleri yanlış yönlendirebilmektedir.

Benzer Bir Bilgi:   MaksatBilgi Kapak, bölümümüze devam! (Nerede Kalmıştık!)

Bu anlamda internet her zaman güvenilir bir kaynak değildir. Ancak güvenilir olduğuna emin olduğunuz bazı siteler size yararlı olabilmektedir. Adalet Bakanlığına, Yargı Kurumlarına, Barolara ait sitelerden veya güvenilir olduğuna kesinlikle emin olduğunuz özel kişilere ait sitelerden yararlanabilirsiniz. Forumlar, güvenilir olduğuna emin olmadığınız siteler, kaynağı belirsiz yazılar, zincir e-postalar gibi kaynaklara güvenerek hareket etmeniz çok ağır sonuçlar doğurabilir. İnternet yoluyla elde ettiğiniz bilgileri mutlaka güvenilir kaynaklardan doğrulayarak kullanmanız gerekir.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki; herhangi bir dava açmadan önce en sağlıklı sonuçları alabilmek ve hak mağduriyetinizi ortadan kaldırmak için Kadıköy Avukat Büroları danışmanlık hizmetinden faydalanmanız sizlere büyük yarar sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Kapalı