İş & Finans

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

Güvenilir iş arama siteleri hangileridir? Günümüzdeki en büyük problemler arasında işsizlik yer alır. İş bulmak isteyen kişiler, internet üzerinden araştırma yaparak, kariyer planı çizer. Geçmişte gazete üzerinden gerçekleşen iş arama sayfaları, günümüzde farklı platformlar üzerinden yapılır. Ancak iş arayan kişileri maddi – manevi kayba uğratan birçok internet sitesi bulunur. Bazı firma isimlerini kullanarak, ilan yayınlayan kişiler kötü niyetlerine işsiz insanları dahil ederler. Bu durumun önüne geçmek için güvenilir iş arama siteleri hakkında araştırma yaptık. İşte en iyi 5 iş arama sitesi:

1. Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? Linkedln

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

En güvenilir iş arama siteleri arasında Linkedln yer alır. Eğer bir kullanıcı profiliniz yoksa hemen buraya tıklayarak, hesap oluşturmanız gerekir. Hesap oluşturmak için birkaç dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Hesap oluşturduktan sonra sıra geldi kendinizi anlatmaya. Eğitiminizi, aldığınız sertifikaları, iş tecrübelerinizi, staj deneyiminizi, yaşadığınız şehri tüm detaylarıyla yazın. Artık iş aramaya hazırsınız. Linkedln’de iş bulmak için direkt olarak üst taraftaki kutucuktan arama yapabilirsiniz. Ancak burada küçük bir öneri vermek istiyoruz. Linkedln’de ağınızı genişletin. Sizinle benzer iş deneyimleri olan kişileri ekleyin. Bağlantılarınız sayesinde hayal ettiğiniz kariyer basamağına adım atabilirsiniz.

2. Kariyer.net

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

Genellikle iş arama yolcuğuna giren herkesin karşısına kariyer.net çıkar. Kariyer üzerinde bilinen ve güvenilir firmalar iş ilanları yayınlar. Özellikle kurumsal bir firmada iş bulmak isteyen kişilerin kesinlikle burayı kullanmasını tavsiye ederiz. Kariyer üzerinden homeoffice çalışabileceğiniz işler de bulunur.

Dilerseniz evden de çalışarak, kazanç elde edebilirsiniz. Kariyer üzerinden şehrinizi ve aradığınız pozisyonu aramak için kutucuklara tıklamanız yeterlidir. Kısa sürede onlarca ilanı bularak, beğendiklerinize özgeçmişinizle beraber başvuru yapabilirsiniz.

Homeoffice iş fikirlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

3. Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? Yenibiris.com

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

Bir diğer iş arama sitesi olan Yenibiris.com, en az kariyer.net kadar ilgi görüyor. Ancak birçok firma, ilan vermek için kariyeri tercih ediyor. Bu nedenle iş aramak için akla ilk olarak kariyer.net geliyor. Fakat Yenibiris.com’un da en az kariyer kadar iyi olduğunu belirtelim. Birçok büyük firma, aradığı çalışana bu site üzerinden sahip oluyor. Firmada ilan yayınlamak için bir ücret ödemek gerekiyor.

Bu nedenle çalışmak isteyen kişiler için bir güven problemi oluşmuyor. Fakat yine de her ihtimale karşı site üzerinden iş ararken, kimseye para vermemek gerekiyor. Eğitim ya da farklı bir amaç doğrultusunda ücret talep eden firmalara kesinlikle itimat etmeyin.

4. Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? İŞKUR

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

İŞKUR üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde iş başvurusu yapabilirsiniz. Fakat ilk olarak şehrinizdeki İŞKUR binasına giderek giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra evden istediğiniz zaman iş arayabilirsiniz. Ayrıca İŞKUR üzerinden sadece özel yerleri değil, kamu ilanlarını da görüntülemeniz mümkün. İŞKUR’da işe girdiğinizde maaş konusunda da herhangi bir tedirginliğiniz olmasın. Çünkü çoğunlukla ilk 3 ayı devlet ödüyor. Bu sayede çalışırken, kafanızda herhangi bir soru işareti kalmıyor.

5. Elemanonline.com

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? En İyi 5 İş Arama Sitesi

Elemanonline üzerinden çeşitli ilanlara başvurabilir, kriterlerinize uygun işte çalışabilirsiniz. Genellikle işveren firmalar güvenilir. Fakat emin olmak için Google üzerinden araştırma yapmanızda fayda var. Ayrıca bazı firmalarla ilgili gelen şikayetleri şikayetvar.com üzerinden de görebilirsiniz. Bu sayede çalışacağınız firma hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, çalışanların ne gibi durumlarla karşı karşıya kaldığını da öğrenebilirsiniz.

Güvenilir İş Arama Siteleri Hangileridir? Konusu Hakkında Videolar

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu