İnternet

Google Pagerank Tahmin Eden Site

dogal-seo Google Pagerank Tahmin Eden Site
Google Pagerank Tahmini

Ben ve benim gibi webmasterların kuşkusuz ; onun için uğraştığı ve yaptıklarının bir anlamı için resmi sembol olan Google Pagerank değeri.Bu değer ,Google ‘ın Web siteleri aranan kelimenin doğal olma özelliği başta olmak üzre bir de Pagerank’ına bakar ve ona göre listeleme yapar.Google yakında bitireceği söylenilen bu sıralama ölçütü hala web site sahiplerinin bir numaralı gündemidir.

Peki bu güncelleme ne zaman olur?

Google Pagerank güncellemesini 3-4 ayda bir yapar.Hesaplara göre 2014 ‘ün ilk Pagerank güncellemesi Mart ayının sonlarında olması bekleniyordu.Hala bir güncelleme söz konusu değil.Tabi ne zaman olacağına dair bir resmi açıklama hiçbir zaman yapılmıyor.Bu tamamen hesaplamalara göre oluyor.Bazen 4-5 ayda bir oluyor bazende ara güncellemeler yapıp sürprizler yapıyor.

Bunun üzerine webmasterlar Pagerank güncellemesi gelmiyecek. Bari ,”ne olur benim sitemin pagerank değeri ?“sorusuna yöneliyor!

İLGİLİ BİLGİ:
İnternet Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

Bunun üzerine bende bir araştırma yaptım.Türkçe ve yabancı webmaster sitelerine ziyaretlerim sonrasında bir sitenin üzerinde yoğunlaştım.Bu sitenin ismini altta açıklayacağım.Ama size söylemeden edemeyeceğim bir husu daha var.Kesinlikle gerçek tahmin değildir.

  — Söylenenlere göre Google Pagerank’ 1 olan siteyi tahmini (Sitede Real Pagerank Diye Çıkacaktır.)Tahmini Pagrank (Real Pagerank)= 3,54(yani pr3 veya pr4) olarak hesaplamakta.Çıkan sonuç ise %60′ ında Tahmini Pagrank (Real Pagerank)=PR2 , %30 ında ise Tahmini Pagrank (Real Pagerank)=PR3 çıkmakta geri kalan sonuçları ise Tahmini Pagrank (Real Pagerank)=PR4 Çıkmaktadır.

 

Site : www.seomastering.com (İlk önce Üye oluyorsunuz sonra Ölçmeye izin veriyor)

Etiketler

7 Yorum

  1. Sağa sola link atmadan önce do follow ve no follow olayını iyice araştırın arkadaşlar…

  2. Böyle sitelere güvenin demiyoruz.Amacımız webmasterlara Google pagerank tahminini yapan sitenin var olduğunu ve o siteleren arasından da en iyisinin de bu olduğunu söylüyoruz. Maksat Bilgi Olsun Diye!

  3. Nisan oldu hala 2014 ün ilk güncellemesi yapılacak bence Google bu pagerank muhabbetini bitirecek .

    Kesin bir tarih yok yapılan bir güncelleme yok (2014 'te) ama hala Google pagerank diye arıyoruz bence unutun pagerank olayını Google doğal yazıyı hedefliyor. Google'ın artık trustrank veya pagerank sistemlerini bitirmeyi hedefliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı