”hosting”
”Roket

Google Merchant Center Nedir?

”Forex”

Google Merchant Center; E-Ticaret sitelerinde yer alan ürünlerin, Google reklam optimizasyonu için kullanılan bir araçtır. Bu araç ile birlikte işletmeler, Google üzerinde ürünlerini tek tek eklemek yerine rahatlıkla topluca ekleyebilirler. Google ve anlaşmalı iş ortakları için gerek reklam çalışmaları gerekse de ürünlerin Google üzerinden doğrudan sonuçlarda yer alması için oluşturulan Google Merchant Center, ürün verilerinizin arama sonuçlarında bulunmasına ve SEO konusunda daha optimize olmasına katkı sağlıyor. Üye olma ve işlevi hakkında detayları yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Google Merchant Center Nedir?

Google Merchant Center Ne İşe Yarar?

Google Mercant Center, E-Ticaret işletmelerinin;

  • Ürün verilerini sadece saniyeler içerisinde arama motoruna optimizasyonunu sağlayabilir.
  • Hedef kitlenizin doğrudan arama sonuçlarından ürünlerinize ulaşmasına olanak sağlar.
  • Reklam kampanyalarınızda daha odaklı sonuçlar almanıza yardımcı olur.
  • Google teknik desteğinden faydalanabilirsiniz.
Google İçin SEO'ya Haddinden Fazla Para Harcamayın!

Google Merchant Center Nasıl Kullanılır?

Google Merchant Center Nedir?

Google Merchant Center kullanmak için öncelikli olarak Gmail üye olmanız gerekmektedir. Üye olduğunuz Gmail hesabınızın, sitenizin diğer optimizasyonlarında kullandığınız (Örneğin Google Adsense) ile aynı olmasına dikkat edin. Sisteme kayıt olmanızın ardından web sitenizi doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için sizi üye olmanızın ardından Google yönlendirecektir. Bu aşamayı geçtikten sonrasında Google Merchant Center size ürünlerinizi belirli bir akış içerisinde kaydetmenizi ya da kaydettiğiniz dosyaları markası, stok bilgisi, fiyatı, ürün hakkındaki detaylar ile birlikte otomatik olarak kaydedecektir. E-Tablo üzerinden yükleme yapmanın bu aşamada büyük katkısı olacaktır.

Google Merchant Center reklam kampanyalarında da optimizasyon sağlayabildiği için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Reklamlarınızı oluştururken; Ads hesabınız ve Google Merchant Center hesabınızın aynı Gmail hesabınız üzerinden işlem yapılmalıdır. Google Ads reklam hesabınızdan “Kampanya Oluştur” sekmesine tıklayarak, Google reklam kampanyalarınız için gereken adımı atabilirsiniz.

Google Merchant Center, arama motoru optimizasyonunda sitenizde yer alan ürünlerin arama sonuçlarında çıkmasına katkı sağladığı gibi, hazırladığınız kampanyaların Google Ads ile birlikte yayınlanmasına da katkı sağlar. Google Mercant Center yapısı ve ürün yükleme ilgili detayları https://youtu.be/apXuW7Qex7k üzerinden öğrenebilirsiniz. Sitenizin SEO optimizasyonuna da katkı sağlamaktadır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu