Güzellik&Makyaj

Göğüsler İçin Kullanılan Estetik Uygulamalar Nelerdir?

Göğüslerde uyguladığımız estetik cerrahide 3 kategori bulunmaktadır. Bunlar; meme büyütme, meme küçültme ve yeniden yapılandırmadır.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

 

Göğüs büyütme, kadınların göğüslerinin büyüklüğünü arttırmak için yapılır. Bazı kadınlar göğüslerinin çok küçük olduğunu hissederler. Bazıları ise, göğüs boyutlarındaki bir asimetriyi düzeltmek istemektedir. Meme büyütme, bir göğüs kasına yerleştirilebilen implantlarla yapılır. Kesi koltuk altı, areola (meme ucu çevresindeki bölge) veya alt meme kısmına yapılabilir. Genel olarak tüm meme büyütme operasyonları minimal girişimsel prosedürlerdir. Göğüs implantları salin veya jel halinde bir silikon maddeden oluşur.

 

Bir kadın deneme implantları ile istenen boyuta karar verir. Bu meme estetiği türü sınırsız olarak kullanılmaktadır. Meme büyütme ameliyatı, nispeten basit bir işlemdir. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, bazı belirsizlik ve riskler beklenir. Bu nedenle bayanlar, ameliyatın faydaları, riskleri ve alternatiflerini gözden geçirmelidir. Bir plastik cerrah ile istişarede bulunulmalıdır. Nişantaşı’nda yer alan kliniğimizde Plastik Cerrahi Uzmanı Leyla Arvas meme estetiği alanında en iyi isimlerdendir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Göğüs küçültme ameliyatını, boyun ağrısı, sırt ağrısı ve göğüslerin aşırı ağır olmasına bağlı hissizlik gibi önemli rahatsızlıklar yaşayan büyük, ağır göğüslü kadınlarda daha çok kullanmaktayız. Bu operasyonda fazla olan yağ ve meme dokusu alınır. Göğüs küçültme operasyonundan sonra, birçok kadın büyük göğüslerin sebep olduğu şikayetlerinden kurtulduğunu bildirmektedir. Göğüs rekonstrüksiyonu ameliyatı ise, meme kanseri tedavisinde mastektomi yapılan kadınlarda daha sık yapılır.

 

Göğsün görünümü ve hacmi, protezle veya kadınlara ait doku ile yeniden oluşturulabilir. Mümkünse, implant bir göğüs kasının altına yerleştirilir. Bazen, alt karın duvarının bir bölümü kullanılabilir. Otolog (kendi dokusunu kullanarak) rekonstrüksiyon için diğer doku seçenekleri sırt kasları, deri veya kalça kas bölgesidir.

 

Meme Dikleştirme Operasyonu Ne İçin Yapılır?

 

Bazı kadınların cildi yeterince esnek değildir. Bu durum göğüslerin sarkmasına neden olur. Göğüsleri dikleştirebilmek için fazla deriyi çıkarmak gerekir. Bu operasyonda çeşitli cerrahi teknikler kullanılmaktadır. Ameliyat, bir dereceye kadar kalıcı yara izi içerir ancak yara izlerinin en aza indirgenmesine yardımcı olabilecek ürünler mevcuttur. Göğüsleriyle ilgili problemi olduğunu düşünen bayanların kliniğimizle iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

Kaynak : http://www.drleylaarvas.com/meme-estetigi.html

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı