hosting

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Birini ararken telefon numaranızın gözükmesini istemiyorsanız, karşı tarafı gizli numaradan arayabilirsiniz. Android ve iOS telefonların Ayarlar bölümünden numara gizleme işlemini yapabileceğiniz gibi arama ekranında yazacağınız küçük bir kod yardımı ile de gizli numaradan arama yapabilirsiniz.

Bir kişiyi gizli numaradan aradığınız zaman, karşı tarafın telefonunda numaranız kayıtlı olsa bile, adınız veya numaranız gözükmez. Bunun yerine arama ekranında özel numara yazar. Bir kişiyi gizli numaradan aramanın en pratik yolu #31# kodunu kullanmaktır. Arama ekranında #31#AranacakNumara yazıp arama tuşuna bastığınız zaman gizli numaradan arama yaparsınız. Örnek: #31#05007654321

Yukarıdaki gizli arama yönteminin dışında bir de Android ve iPhone telefonunuzun ayarlar bölümünden telefon numaranızı gizleyebilirsiniz.

iPhone’da numara gizlemek için Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster yolunu izleyip, Numaramı Göster seçeneğini pasif hale getirin.

Android’de numara gizlemek için arama ekranında … üç noktaya dokunun, Ayarlar > Diğer Ayarlar > Arayan Kimliğimi Göster yolunu izleyin ve Numarayı Gizle seçeneğini seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Coşkun Hukuk ve Danışmanlık Bürosu Boşanma Avukatları

Yukarıdaki anlattığımız gibi siz başkalarını gizli numaradan arayabileceğiniz gibi başkaları da sizi gizli numaradan arayabilir. Ancak telefonunuzda yapacağınız bir ayar ile gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradaki Gizli Numara Engelleme yazısından ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu