Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

instagram takipçi hilesi

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı? Düğün gecesi, belki de hayatınız boyunca bütün gözlerin üzerinizde olacağı tek gecedir. Bu nedenle özellikle gelinler böyle önemli bir gecede her şeyin kusursuz olmasını isterler. En dikkat çekici kısım ise tabii ki gelinlik, saç ve makyajdır.

Tam da düğün sezonundayken eğer sizin de düğün tarihiniz yakınsa yazımıza bir göz atın deriz. Makyajınızı yaptırırken nelere dikkat etmeni gerektiği konusunda yardımımız dokunabilir.

Gelin Makyajı

gelin makyajı planlaması

Gelin olarak düğün gecenizde kusursuz görünmek sizin en doğal hakkınızdır. Aylarca emek verip hazırlandığınız her detayıyla ilgilendiğiniz, hayatınızın gidişatını değiştirecek bu gecede sizi en güzel gösterecek detaylardan biri de makyajınızdır.

Gelinliğiniz, saçınız ve makyajınız bir bütün olmalı fakat gelin olarak bütün bu ağırlığın altında ezilmemeniz gerekir. Çünkü gece boyunca göz önünde ve hareket halinde olacaksınız. Bu yüzden düğünün keyfini çıkarabilmek için mümkün olduğunca kendinizi hafif ve rahat hissetmeniz gerekmekte.

Gece boyunca nasıl göründüğünü dert etmemek için makyajınız da özenle planlanarak yapılmalıdır. Gün boyu kalacağından emin olduğunuz bir makyaj yapıldığı taktirde gözünüz arkada kalmayacaktır.

Gelin Makyajı Planlaması Ne Demektir?

gelin makyajı

Tıpkı gelinliğiniz ve saçınız için provaya gittiğiniz gibi makyajınız için de önceden prova yapılmalıdır. O gece elde etmek istediğiniz görüntüye uygun bir makyaj planlaması yapılmalıdır. Burada önemli olan nokta makyajla ilgili kararlarınızı son güne bırakmayıp düğün günü nasıl görüneceğinizin kafanızda üç aşağı beş yukarı oluşmasıdır.

Kuaförünüze gittiğinizde makyaj uzmanıyla birlikte sizin cildinize uygun ürünler önceden belirlenmelidir. Birlikte fikir alışverişi yapılarak birkaç makyaj denemesi yapılmalıdır. Yapacağınız bu denemeler düğün günü yaşayacağınız kötü sürprizlerin önüne geçmesi açısından önemlidir.

Gelin makyajınız yapılırken ön planda olacak olan nokta elbette ki sizin zevk ve tercihlerinizdir. Fakat söz konusu olan düğününüz olduğu için gelinliğinizden tutun da düğünün olacağı mevsime kadar her şey göz önünde tutularak bunlara uygun bir makyaj yapılmalıdır. Makyajınızla ilgili son karar yapılacak olan provadan sonra alınmalıdır.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin makyajınız yapılırken hedefiniz kusurlarınızı kat kat makyaj uygulayarak kapatmak değil güzel taraflarınızı ön plana çıkartacak teknikler uygulamak olmalıdır. Bir diğer önemli husus ise makyajınızın gün boyu kalıcı olmasıdır. Bunlar için öncelikle parlak ve duru bir cilt elde edilmelidir.

Ultra hd ürünler tercih ederek makyajınızı tamamlarsanız gün boyu bozulmayan kalıcı bir makyaj elde edebilirsiniz. Ultra hd özellikli dediğimiz makyaj ürünleri çok yüksek çözünürlüğü olan fotoğraf makinalarının çekimlerinde bile belli olmaz.

Bunun dışında gelin makyajınız gündelik makyajınızdan farklı olmalıdır. Düğün esnasında sürekli fotoğraflarınız çekilecek ve yüksek ihtimalle daha düğün bitmeden fotoğraflarınız yakınlarınızın sosyal medya hesaplarında yerlerini almaya başlayacak.

Hayatınızın en mutlu gününde fotoğraflarda nasıl çıktığınızı dert etmek istemiyorsanız ultra hd ürünler tercih edebilir ve bütün fotoğraflarda kusursuz görünebilirsiniz.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ile ilgili videolar

En çok beğenilen Gelin Makyajı – Wedding Bridal Makeup

Pelin Akil Gelin Makyajı Hamiyet Akpınar

Kaynak
mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu