Sosyal Medya

Geçmişten Günümüze Sohbet

İnsanların birbirleri ile konuşarak veya başka türlü iletişim kurmaya çalışma yolu, yöntemi sohbet olarak adlandırılır. İnsanlığın başlangıcından beri doğal olarak süregelen sohbet yaşanılan bölgeye göre farklılıklar oluşturarak çeşitli diller ile devam etmiştir. Günümüzde sohbetin teknolojik geçmişine bakacak olursak internetin ilk gelmesiyle birlikte sohbet siteleri hayatımızdaki yerlerini almaya başladılar daha sonra sohbet uygulamaları geliştiren şirketler, sohbet sitelerinin önüne geçmeye başladı.

 Geçmişten Günümüze Sohbet

İnternetin iyice gelişmesi ile birlikte sohbet siteleri kişisel profil siteleri ile birleştikten sonra ilerleyerek bir adım daha öne çıktı. Son olarak sosyal medya sitelerinin yayılması sohbet sitelerinin önüne geçecek derken sohbet sitelerindeki sıcak ortamın, grup konuşmalarının, radyo yayını tarzında ki sohbetin oluşmaması ile birlikte sohbet sitelerine olan ilgi tekrar yoğunluk kazandı. Şuan günümüz şartlarında baktığımız zamanda sosyal medya kullanım oranları çok yüksek olsada sohbet sitelerindeki kullanıcıların sayısıda azımsanmayacak kadar fazla.

 

Sohbet, mail yoluyla bir zamanlar çok yaygınlaşacak gibi olduysa da sohbet sitelerinde ki sıcaklığı ve samimi ortamı sağlayamaması sebebiyle terk edilerek sadece iş amaçlı kullanılmaya devam edildi. Telefonlarda ki teknolojilerinde gelişmesi üzerine sadece arayarak değil görüntülü sohbet devride resmen başlamış oldu. Sadece konuşarak değil konuşmadan işaret dili ile sohbet edebilen vatandaşlarda mevcut telefonun görüntülü arama özelliğinden en çok istifade edenler, işitme problemi olan kişiler. Telefonda olduğu gibi çoğu sohbet sitesinde bulunan görüntülü konuşma özelliğini istediğiniz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Sohbet sitelerinde işaret diline yönelik herhangi bir yenilik bulunmasada sadece görüntü değil, yazarakta sohbet, muhabbet edildiği için kullanılmasında herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Normal hayatta genellikle yaşamı sürdürmek için birbirimizle konuşup, muhabbet ederek hayatımızı devam ettiririz açık konuşmak gerekirse kısaca zorunluluktan , sohbet sitelerinde böyle bir amaç güdülmeyip daha çok vakit geçirmek, kafa dağıtmak, eğlenmek yani keyfi olarak takılma söz konusudur.

 

İnsanlarla sohbet edebilmeniz için birçok sohbet sitesi mevcuttur. Bunlardan bazıları eski bazıları yeni olmakla beraber en çok tercih edilenlerden bir taneside bizim sitemiz olan www.sohbet.fm sitesidir. Birden fazla sohbet yayını yapan arkadaşlarımızla aile ortamında güzel vakitler geçirip eğlenmek için sizlerde bize katılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Close
Close