Forklift Nereden Kiralanır

Forklift Nereden Kiralanır?

Forklift olarak isimlendirilen iş makineleri, hemen her sektörde kullanılan ve yapılan işleri önemli ölçüde kolaylaştıran araçlardır. Çatalları sayesinde üzerlerinde ağır yükler bulunan paletlerin kolay bir şekilde yüklenebildiği forkliftler, taşıma ve istifleme işlerinin kısa sürede tamamlanmasını ve düzenli şekilde yürütülmesini sağlayan araçlardır.

Forklift modelleri konusunda yaşanan en büyük sorun ise, bu araçların bazı modellerinin maliyetlerinin çok yüksek olmasıdır. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olan forklift modellerinin bazıları birkaç yüz bin liraya satılan araçlardır. Dolayısıyla sadece tek seferlik bir iş için ya da yılda birkaç kere yapılan bir iş için satın alınma ihtimali olmayan makinelerdir. Ama bu araçların sağladıkları faydalar ve iş süresinde, iş düzeninde sağladıkları kolaylıklar vazgeçilebilecek özellikler değildir. Bu forkliftleri satın almadan, satın alma maliyetini üstlenmeden kullanabilmek gerekir. Böyle durumlarda kullanabileceğiniz yöntem, kiralık forklift hizmetinden faydalanmak olacaktır.

Forklift Kiralama Yöntemi

Forklift kiralama hizmeti veren firmalar piyasada kolay şekilde ulaşabileceğiniz firmalar olabilirler. Ama forklift kiralama hizmetinden faydalanacağınız firmanın bazı özellikleri taşıyan bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, forklift kiralama hizmetini satın aldığınızda, ekstra maliyetlerle (bakım gibi) karşılaşmayı önlemek, arızaların çıktığı durumlarda işinizin aksamasını engellemek olarak gösterilebilir.

Kısaca ifade etmek gerekirse, forklift kiraladığınız durumu forklift satın almaya karar verdiğiniz durumlar gibi kabul etmeniz, gerekli desteği sağlayabilecek olan firmalardan forklift kiralamayı tercih etmeniz gerektiği söylenebilir. Forklift kiralama hizmeti sunan firmanın bu hizmetin yanı sıra servis/bakım ve yedek parça desteği sağlayan, mümkünse forklift üreticisi ya da distribütörü olan bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde kiralamak istediğiniz forklift modelini kolay bir şekilde bulabilir, kiraladığınız aracın arıza yapması veya servis/bakım hizmetlerine, parça değişimine ihtiyaç duyması halinde işinizin aksamayacağına emin olabilirsiniz. Tabi bu hizmetleri sağlayan firma sayesinde, alternatif durumlarda katlanmak zorunda kalabileceğiniz servis/bakım/yedek parça maliyetlerinden de kurtulmuş, korunmuş olursunuz.

Forklift Kiralama Maliyeti

Forklift kiralama maliyeti, yukarıda özelliklerini belirttiğimiz türden bir firmadan forklift kiralandığında, satış fiyatının %5’ini geçmeyen aylık kiralama ücreti civarında olacaktır. Yani 100 bin TL değerindeki bir aracı maksimum 5 bin TL aylık kira bedeliyle kiralayabilirsiniz. Bu miktar (özellikle kiralama süresi uzadıkça) %2-3 seviyesine kadar düşebilir.

Forklift kiralayabileceğiniz firmalara örnek olarak gösterebileceğimiz firma ise, TEKMAK İstif Makinaları San.Tic.A.Ş olacaktır. Sıfır ve ikinci el forklift satışı, forklift yedek parça ve servis hizmetleri, kurumsal ve kısa süreli forklift kiralama hizmetleri alanlarında hizmet veren firma, Alfa Forklift ve Depo Ekipmanlarının (üretici) distribütörü durumundadır. Makine parkında dünyanın önemli forklift markalarına ait olan araçları da bulunduran şirketin hizmetleri hakkındaki ayrıntılı bilgileri tekmakistif.com adresinden alabilirsiniz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu