Mobil DünyasıTeknoloji

Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.

Şu sıralar Türkiye dahil dünyanın pek çok yerinde akıllı telefonlarda bağımlılık yaratan bir oyun gündemi meşgul ediyor.. Sinirlerimizi alt üst eden bu basit ama zor oyun Flappy Bird  son dönemin en çok oynanan oyunu durumunda. Bu büyük dudaklı kanatsız kuş oyunu  İOS ve Android’lerde oynanabiliyor.

flappy bird 39 Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
İlk zamanlarda ulaştığım rekor
flappy bird 91 Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
Biraz inatlaşınca
Uzmanlaşınca Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
Uzmanlaşınca
flappy bird Yeni Rekor Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
Yeni Rekor 15,02,14

Evet… Flappy Bird’den söz ediyoruz. 5 ay gibi bir sürede 100 milyondan fazla kez indirilen bu oyun hem tablet hem de telefonlarda fırtına gibi esiyor. Üstelik bu oyun bizlere yüksek çözünürlüklü grafikler  de veya çok akıl dolu bir oynanış veya senaryo da sunmuyor. Yapmamız gereken tek şey 8 bit grafik kalitesinde hazırlanan bir oyunda kanatları olmayan kuşumuzun zıplata sıplata borulara çarpmadan ilerleletebilmek. Hepsi bu… Önce ‘amma da basit bir oyun’ gibi geliyor olabilir ilk başlandığında kolaymış denilip  sonrasında sinir krizleri geçirtip bizleri telefonu kıracak noktaya getirmeyi başarıyor. Flappy Bird çılgınlığı öyle bir noktaya ulaştı ki insanlar saç baş yolar hale geldi. Zira oyun çok ama çok zor. Oyunun Android ve iOS mağazasında pek çok kullanıcısı küfürlerle dolu yorumlarda bulunurken, buna rağmen oyunu kimse bırakmayı tercih etmiyor.Artık bu kanatsız kuş oyunu Flappy Bird’en herkes nefret eder hale geldi. Bu nefret öyle bir hal aldı ki bu kuşları yok etmek için geliştirilen Squishy Bird portalı açılmış. Siteye giren kişiler bu kez nefret ettikleri boruları kullanarak kanatsız zıplayan kuşları tek tek ezebiliyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Grup İsimleri

Oyunun piyasaya çıkaran Dong Nyugen bu oyun sayesinde günde 50 bin dolar kazanmakta. oyunu inceleyen teknoloji uzmanlarını ve yazarlarınıda çıldırtan bu sempatik kuş oyunu ücretsiz olmasına karşın oyun içerisinde ki reklamlardan kazanç elde ediliyor.

Oyunu Kaldırırken Bile Reklamını Yaparak Kaldırdı.

Oyunun geliştiricisi olan Dong Nyugen 8.02.2014 cumartesi akşamı resmi Twitter hesabı(https://twitter.com/dongatory) üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamasında Nguyen ’22 saat sonra Flappy Bird’ü kaldırıyorum, artık geri de almayacağım’ yazdı. Bunun üzerine yüzbinlerce kullanıcı bu tweet’i retweet etti., kullanıcıların kafası da bir hayli karıştı. Neden bir oyun günde 50 bin dolar kazandırırken mağazadan kaldırılsın? Google veya Apple’ın kuralları çiğnenmiş olsa zaten gerekli tedbirleri bu şirketlerin alacağını düşünürsek bu sorunun doğru cevabının yine Nguyen’de olduğunu yargınamayacak bir gerçek.

Oysa hakkında şiirler yazılmıştı 🙂

İLGİLİ BİLGİ:
İnfografik Nedir?
Flappy Bird Şiir Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
Sevenlerini Çıldırtan Oyuna Yazılan Şiir

 

“Flappy Bird benim için bir başarıydı ancak, basit hayatımı mahvediyor. Bu yüzden ondan nefret ettim” diyen Nguyen, “Artık bu yükü kaldıramayacağım” şeklinde sözler söylemiş ve son olarak, Flappy Bird hayranlarına oyunu bir an önce edinmeleri tavsiyesinde bulunmuş. 9.02.2014  te oyun gerçekten kaldırıldı. Kaldırırken bile reklamını yapan Dong Nguyen oyunun daha fazla kişiye ulaşması adına bir oyun daha mı oynuyor bunu zaman göstercek bekleyelim görelim 🙂 Acaba belirli bir zaman sonrası talepler doğrultusunda oyun tekrar mağazalarda yerini alacak mı?

Oyunun İnternet üzerinde tanıtmaya çalışırken bile sinir krizi geçirip küfürler edilerek tablet atanlar mı yoksa telefon kıranlarmı ararsınız hepsi yavaş yavaş sanal ortam komedilerinde kendilerine yer bulmakta bunlara birkaç örnek olarak izleyebileceğiniz videolarıda sizlerle paylaşıyorum.  🙂

İLGİLİ BİLGİ:
Green Screen Teknolojisi Nedir? Nerede Kullanılır?

 

 

Flapyy bird son buldu Flappy Bird Çılgınca Büyürken Artık Oyun Kurucusu Tarafından Kaldırıldı.
Flapyy bird son buldu

 

 

Kaynaklar: Google

Youtube

Facebook

Ensonhaber.com

Mynet

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı