Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Fito Krem Nedir?

Bitkisel kremler morluk, ödem, aşırı kuruluk, yara ve yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Antibiyotik değil, antiseptiktir. Bu sayede cildi bakteri ve mikroplardan korur, koruma görevini görür ve mevcut zararlı maddeler yok eder. Beyaz yumuşak ve dokuludur. Kortizon içermez. Genel olarak cilt kullanımları ve kalıntıların yenilenmesine yardımcı olur. Bu krem ​​sayesinde ciltteki kusurlar hızla onarılır. Eczanelerde reçeteler ile satılmaktadır. Lavanta esansı ve kişniş esansiyel yağı ile kokulandırılmıştır.

fito krem nedir ne ise yarar2

Fito Krem Ne İşe Yarar?

  • Epitel dokusunun yenilenmesi ve korunması için kullanılır.
  • Varis ülserleri kullanılır.
  • Radyasyon dermatiti için kullanılır.
  • Uzun süre yatakta yatan kişilerin yaralarının giderilmesine yardımcı olur.
  • Fistül ve dekübit yaralarını en aza indirir.
  • Çatlaklar ve aşırı kuruma karşı nemlendirme sağlar.
  • Cilt hastalığı, alerjik kaşıntı, egzama ve sedef gibi durumlarda doktorlar tarafından önerilir.
  • Yaşlanma veya hastalık sebebiyle oluşan kırışıklıklara yardımcı olur.
  • Çeşitli derecelerde yanıklar ve iyileşmeyen yaralar için kullanılır.

Suçiçeği

Özellikle aşılanmamış her çocukta görülür. Görünüşte ağrılı ve problemli olan bu hastalık, bittiğinde kendiliğinden geçmez. Yara izleri kırmızı lekeler bırakabilir. Bu krem ​​suçiçeği izlerinin tamamen yok olmasını sağlar. Suçiçeği tamamen kuruduktan ve pullandıktan sonra yara izlerine uygulanabilir. Yara izlerini acısız ve acısız bir şekilde yok eder.

Sivilce ve Akne

Birçok insan için ve en çok da yağlı bir cilde sahip olanlar için bir kabustur ve en büyük cilt sorunlarından biridir. Çok fazla rahatsızlığa neden olabilir ve bazı insanlar için tedavisi çok zor olabilir. Geride kalma olasılığı da yüksektir. Botanik krem ​​düzenli kullanıldığında özellikle yara izlerinde harika bir leke çıkarıcı etkiye sahiptir. Öncelikle cilt iyice temizlenmelidir. Takviyelerden yardım alabilirsiniz.

Ardından masaj hareketleriyle problemli bölgelere uygulayın. Günde bir uygulama yeterlidir. Doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda vardır. Sadece lekeleri gidermek için değil, ağrılı ve iltihaplı sivilceleri azaltmak için de kullanılır.

İlgili İçerikler

fito krem nedir ne ise yarar3

Antiseptik özelliği sayesinde sivilceleri kurutur ve yayılmasını engeller. Bakterileri ciltten uzaklaştırır ve tekrar çıkmalarını engeller. Bu çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca siyah noktaların oluşumunu engeller ve var olanları yok eder.

Gözenekler

Bu, özellikle genişlemiş gözenekleri olan kişiler için çok etkili bir tedavi olacaktır. Ciltteki hava eksikliği nedeniyle gözenekler genişler, yayılır ve genişler.

Cilde nem ve hava sirkülasyonu olmaması, içeride kir ve zararlı maddelerin birikmesi anlamına gelir. Bu da daha fazla sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olur. Bakterileri öldüren ve cildin nefes almasını sağlayan bu krem ​​ile ciltte biriken yağ ve kir dokusu temizlenebilir. Bu sayede gözenekler açılır ve temizlenir.

Yaralar

Bu kremin yaralar üzerindeki etkisi muazzamdır. Özellikle açık yaraların daha hızlı iyileşmesini ve kabuk bağlamasını sağlar. Derin kesikler, cilt lezyonları, kaza izleri ve ameliyat izleri bu kremle iyileştirilebilir. Özellikle ameliyat sonrası kalan dikiş, kesi ve jilet izlerini giderir ve hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.

fito krem nedir ne ise yarar4

Cilt hücrelerini ve dokularını yenileme özelliğine sahiptir. Antiinflamatuar ve antibakteriyel özelliği sayesinde cildi mikroplardan ve diğer zararlı maddelerden korur.

Ayak Mantarı

Ayak mantarı bakteriyel bir durumdur ve bu krem ​​bakterilerle savaşmada oldukça başarılıdır. Bu nedenle ayak mantarını hızlı etki ile tedavi etmek için kullanılabilir. Tırnak mantarı için de kullanılır.

Siğil

Siğillere çare olduğu söylenemez ama yumuşatıp kuruluğu giderebilir. Nemlendirdiğinde zaten siğilin geçmesine yardımcı olur.

Yanık

Yaralara ek olarak, genellikle yanıkların tedavisinde kullanılır. Her dereceden yanığa iyi gelir, ağrıyı azaltır ve iyileştirici faydalar sağlar. Özellikle iz bırakan yanıklar için önerilir. Hücre yenileyici özelliği sayesinde cildi onarır. Yanık olan bölgeye günde bir kez uygulamanız yeterlidir. Ayrıca güneş yanığı ve lazer epilasyon için de kullanabilirsiniz.

fito krem nedir ne ise yarar5

Özellikle hassas ciltler güneşe maruz kaldığında veya uzun süre güneşe maruz kaldığında vücut yanabilir. Bir ateş ortağı ile karşılaşıldığında yanıklar oluşabilir, kızarıklık, şiddetli yanıklar ve kızarıklıkların genişliği bir veya iki santimetreye ulaşabilir.

Egzama

Cilt çok kuruysa ve bu kuruluğu önlemek için herhangi bir önlem alınmazsa farklı tepkiler verebilir. Bunlardan biri egzamadır. Egzama, cilt çok kuru, kırmızı, tahriş olmuş ve kaşıntılı ve kuru olduğunda ortaya çıkar. Egzama için kesin bir tedavi yoktur, ancak yüksek yağ içeriği nedeniyle merhemlerle hafifletilebilir. Ancak egzama zahmetli bir hastalık olduğu için süreç doktor tarafından kontrol edilmeli, bu nedenle doktora danışılarak kullanılmalıdır.

İltihaplanma

Vücut travma veya başka sebeplerden dolayı iltihaplanırsa bakterisit etkisi olan ve cilt hastalıklarına iyi gelen bitki kremini kullanabilirsiniz, kısa sürede iyileşir. Enflamasyonun kötüleşmesini ve yayılmasını önler.

Enfeksiyonlara karşı da oldukça etkilidir. Düzenli kullanıldığında problemli bölgelerdeki iltihaplanmayı tamamen ortadan kaldırabilir.

Fito Krem İle İlgili Videolar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu