Farklıklar Ülkesi Hindistan’a Gitmek İçin 10 Sebep

instagram takipçi hilesi

İyilik ya da kötülük ; güzellik ya da çirkinlik hepsi bir arada bulunuyor. Farklılar ülkesi aslında Hindistan. Güney Asya’da bulunan Hindistan , yaklaşık olarak 1,2 milyar nüfusu ile dünyanın en büyük ikinci nüfusuna sahip.

Hemen hemen her kültürden insana ev sahipliği yapan farklılıkların ülkesi Hindistan , sınırlarınızı zorlayarak , kendinizi bulmanızı sağlayacak sayılı ülkelerden sadece birisi. Kendisine has Bollywood’u , müziği , lezzetleri , tarihi ile dikkatleri üzerine toplayan Hindistan’ a gitmeniz için on nedeni sizleri için liste haline getirdik.

Ölmeden önce kesinlikle görülmesi gereken yapıtlardan birisi ; Tac Mahal Hindistan’dadır.

hindistana gitmek tac mahal

Yıl içerisinde ortalama üç milyon insan tarafından ziyaret edilen Tac Mahal , UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde bulunmaktadır.

Kültürel çeşitlilikten dolayı inanılmaz farklıdır.

hindistana gitmek

Hunduizm , Budizm ve İslamiyet gibi dinleri içerisinde barındırır. Bu durumda birden fazla kültürü , birden fazla inanış , birden fazla düşünce tarzının bir arada yaşaması demek.

Holi , Dwali gibi kusursuz festivallere ev sahipliği yapar.

hindistana gitmek holi fest

Hindistan’da yapılan festivallerin genelinde merkezde din vardır. Fakat bu sizi korkutmasın ; hepsi son derece eğlencelidir . En fazla sevilen ve en ünlüsü olan renklerin uçuştuğu Holi Fest’e katılmalısınız.

Ruhani bir arayıştaysanız , ruhsal cevaplar edinebileceğiniz bir yerdir.

hindistana gitmek din

Asırlardır coğrafyasını değiştirmeyen Hindular , köklerine bağlılıkları koruyarak atalarından gelmekte olan kadim bilgileri günlük yaşantılarına entegre edebilmişlerdir. Güney Asya coğrafyasının mistisizmi ve bölgede bulunan dinlerin düşünsel yönünü düşündüğünüzde ; ruhani bir arayışta iseniz , birden fazla cevaba ulaşabileceğiniz nadir yerlerden birisi.

Mükemmel fotoğraf kareleri yakalamanız mümkün.

hindistan fotograf

Eşi benzeri bulunmayan doğası ve fotojenik hayvanlarının yanı sıra , sürekli garip ve daha önce karşılaşmadığınız olaylara denk gelebilirsiniz. Fotoğraf çekmekten sıkılacak kadar fotoğraf konusu bulmanız mümkün.

Birbirinden güzel saray ve kaleleri içerisinde barındırır.

hindistana gitmek kale

Özelikle Rajastan bölgesinde bulunan saray ve kaleler en fazla ziyaretçi çeken yerlerden birisidir. Akbar Sarayı , Jah Mandir Sarayı gibi yapıtlar bulunur.

Vahşi yaşamın içerisindesiniz.

hindistana gitmek hayvan

Hindistan doğası nedeniyle kaplanlardan fillere ; kent içerisinde dolaşarak , yemeğinize ortak olacak maymunları bünyesinde barındırır.

Birbirinden güzel sahilleri vardır.

hindistana gitmek sahil

Radhanagar , Palolem gibi sahillere gitmelisiniz. Hint Okyanusu’ndan dolayı muson yağmurlarına denk getirmediğiniz sürece oldukça eğlenebilirsiniz.

Goa

hindistana gitmek goa

Goa , enfes plajları ve plaj partileri ile hippielerin gözde mekanıdır. Turizm merkezi olmasından dolayı Hindistan’ın diğer bölgelerine göre daha iyi durumdadır.

Ucuzdur

hindistana gitmek ucuz

Eğer Türkiye’den gittiğiniz düşünürsek , en pahalı olarak alacağınız tek şey uçak bileti . Rupinin değeri oldukça düşük bu da Hindistan’ın ucuz olmasına neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu