hosting

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Piyasalardaki dalgalanmalar sonucu ister istemez Türk parasının değer kaybetmesi ancak alacağımız her şeyin dolar kuruyla hesaplanması sebebiyle bazı durumlarda aldığımız maaşlar yetmeyebiliyor. Bizler de evinizden yapabileceğiniz ve harcadığınız vakte değeceğini düşündüğümüz 5 yan işi sizin için derledik!

Evinizden yan iş yaparak para kazanmak için kalifiye yeteneklere, bilgisayar program bilgilerine ihtiyaç duymadan oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Eğer hali hazırda mevcut fikirleriniz var ise hiç geç kalmadan devlet destek ve teşviklerini araştırıp girişimcilik yapabilir ve 9-5 çalışma aralığı olmadan, özgürce para kazanabilirsiniz. Ancak buna henüz hazır değilseniz; aşağıdaki yan işlerden muhakkak size uygun bir tane bulabilirsiniz!

1)Transkripsiyonist (Yazıcı)

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Eğer 10 parmak klavyeyi iyi ve hızlı kullanabiliyorsanız ve aynı zamanda da iyi bir dinleyici iseniz transkripsiyonist olarak evinizden çalışabilir cömert miktarlarda da para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu konuyla ilgili olarak Türkiye’de bir miktar açık mevcut.

2)Sanal asistanlık

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Esasında bu iş için birden çok görev tanımı bulunuyor; asistanlık yapacağınız kişinin ya da şirketlerin günlük planlamaları ya da araştırmaları bazı otel rezervasyonları yapmak gibi birden fazla şeyle oturduğunuz yerden, dışarıda yağmur elinizde kahve kupasıyla evinizden yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili olarak ülkemizde freelancer çalışanları bir arada toplayıp asistan arayanlarla birleştiren birçok platform mevcut. Belki uzaktan parlak bir kariyer gibi gözükmeyebilir ancak getirisi yapılan işe göre gayet iyi.

3)Kullanılmayan ürünleri satmak

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Bildiğiniz üzere, günümüzde kullanılmayan ürünleri satmak ya da ikinci el temiz ürünleri almak bir moda haline geldi. Ülkemizde ve yabancı ülkelerde ise bu konu ilgili birçok girişim mevcut. Ve bu piyasadaki değerler o kadar çok yükseldi ki artık kullanmadığınız ancak iyi durumda olan ürnülerinizi gayet iyi fiyatlara satabiliyorsunuz. Bu konu ile ilgili olarak ülkemizde LetGo, Gardrop gibi girişimler var.

4)Bağımsız yazarlık

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Eğer bir şeyler yazmada kendinize güveniyorsanız, bağımsız yazarlık hem getiri olarak çok iyi hem de zaman kısıtı olmaması ile gayet çezbedici. Eğer bu şekilde para kazanmak istiyorsanız; konuyla ilgili olarak kendinize bir website hazırlamanız ya da bir LinkedIn profil sayfası oluşturmanız yararınıza olabilir. Haricen bu sadece bu konu ile ilgili olarak hizmet veren websiteler ve ajanslar da mevcut!

5)Bloglama

Evinizden Yapabileceğiniz 5 Yan İş

Eğer bu konuya ciddi bir şekilde önem verirseniz ve zaman ayırırsanız, size her konuda destek olacağından emin olabilirsiniz! Bu konuda gelişmek için okuyucularınızın önerilerini de dikkate almak durumundasınız. Ancak baştan uyarmakta fayda var: Bloglama kısa vadede paraya dönüşebilen bir değil. Sabırlı olmanız gerekmekte. Blog yazarak içerik ortaklıkları yapabilirsiniz ya da blogunuzda sabit reklamlar göstererek para kazanabilirsiniz.

Blog yazmak ve yan işler yaparak para kazanmakla ilgili tüm detaylara ve kariyer basamaklarında size destek olacak olan tüm bilgilere 8topic’ten erişebilirsiniz!

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu