Bitkisel Saç Boyası Tarifleri

instagram takipçi hilesi

Hassas olması , kırılgan olması , hemen hemen her hava koşulundan olumsuz etkilenmesi sebebiyle bakıma en fazla ihtiyaç duyan yerlerden biri saçtır.

bitkisel sac boyasi tarifi faydalari

Dökülmesinden başlayarak uçlarının kırılmasına , yeterince gür olmamasından hızlı yağlanmasına kadar hemen hemen herkesin farklı farklı olsa da en az bir saç problemi bulunmakta.

Durum böyle olunca saç boyları , saç sağlığı daha da tehlikeli olabiliyor , özellikle de içerisinde birden fazla kimyasal buluduran boyalar saçları hızlıca yıpratıyor.

Tam da bu sebeple bitkisel saç boyası yapılabilir mi , saçların daha az zarar görebilecek biçimde renk verebilir mi diye düşünenler için en doğalından bitkisel saç boyası tarifleri ile karşınıza gelmek istedik.

Bitkisel Saç Boyaları Nelerdir ?

Aslında kozmetik ürünleri satan mağazalarda doğal ya da organik yazılı birçok bitkisel saç boyası bulabilmeniz mümkün. Fakat bu konuda da güvenilir markaları bulabilmek uzun bir süre alabileceğinden sizin evde doğrudan kendi elleriz ile hazırlayabileceğiniz bitkisel saç boyları tarifi vereceğiz.

bitkisel sac boyasi tarifi faydalari

İlgili İçerikler

Fakat ilk olarak söylememiz gereken , bitkilerden , doğal ürünlerden yardım alarak hazırlayacağımız bu doğal saç boyalarının hiçbiri , size kimyasal ürünler ile dolu o bildiğiniz saç boyaları gibi kalıcı ve parlak renkler vermeyi vaad etmiyor.

Fakat daha sağlıklı saç telleri ve saç derisi için oldukça değerli.

Koyu Renkli Bitkisel Saç Boyası Tarifi

bitkisel sac boyasi tarifleri 2

Saçınıza uygulayabileceğiniz her türlü doğal saç boyası , saçlarınızın boyanmadan önceki rengine oranla farklılıklar gösterecektir. Fakat bu tarif , kızıl , kestane ya da kahve tonları isteyenler için daha uygun olacaktır.

Malzemeler

  • 500 mililitre su
  • 250 gram toz yeşil kına
  • 1 avuç ada çayı
  • 1 yemek kaşığı siyah çay
  • 1 avuç karanfil

Nasıl Yapılır ?

Ada çayı ve karanfili bir tencere içerisine alın , içerisine tarifte verilen suyu ekleyerek on dakika boyunca orta ateşte kaynatın. Eğer saçlarınızın daha fazla koyu renkli olmasını istiyorsanız ya da beyazlarınız varsa isteğinize bağlı olarak siyah çayı ekleyebilirsiniz. Ardından hazır olan karışımı süzdükten sonra içersinden çay ve karanfil kalıntılarını çıkartın.

Farklı bir kase içerisine kınayı alıp üzerine kaynatmış olduğunuz suyu ekleyerek güzelce karıştırın. Karışım homojen bir şekil aldığında ve kınanın topaklanmadığında emin olduğunuz zaman btikisel saç boyanız artık hazır hale gelmiştir.

Saçınızda en az 2 saat bekletmelisiniz daha fazla koyu olmasını istiyorsanız bu süreyi uzatabilirsiniz.

Beyaz Saç Telleri İçin Bitkisel Saç Boyası

bitkisel sac boyasi tarifleri 3

Malzemeler

  • 750 mililitre su
  • 6 ya da 7 adet ceviz içi
  • 2 yemek kaşığı toz halinde ki Türk Kahvesi
  • 3-4 yemek kaşığı toz kına ( yeşil )
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı

Nasıl Yapılır ?

Bir tencere içerisine suyu koyduktan sonra ceviz içlerini de ekleyerek kaynatın. Yaklaşık on beş dakika sonra cevizleri içerisinden çıkartın , renk almış suyu ise bir kap içerisine alın . Kabın içerisine tüm malzemeleri ekleyerek karıştırın. Karışım homojen bir hale geldiğiniz de bitkisel saç boyanız hazır demektir.

Eğer bir seferde istediğiniz kıvama ulaşamazsanız haftada 1 kere olmak şartıyla birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu