Ev ve Mutfak Dekorasyonunda Takip Etmeniz Gereken En İyi 5 Trend

Google News

 Ev ve mutfak dekorasyonunda mutlaka takip etmeniz gereken en iyi trendler sayesinde son derece estetik ve işlevsel mekanlar oluşturabilirsiniz. Sürekli yenilenen trendler ve kalıcılık etkisi olan uygulamaları inceleyerek sizler de evlerinizde ve mutfaklarınızda göz alıcı bir duruş yaratabilirsiniz.

mutfak dekorasyon modelleri

1 . Gri ve Sarı Modası

Gri ve sarı rengi en sık tercih edilen yeni nesil renk trendleri arasında bulunuyor. Ev ve mutfak dekorasyonuna oldukça modern bir hava kazandırabilecek olan bu iki renk aynı zamanda uyumluluğuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Parlak sarı bir kilim ile evinize yeni bir hava kazandırabilir, vazo veya saksı gibi aksesuarlarda gri renkleri tercih ederek estetik detayları vurgulayabilirsiniz.

2. Kahve Köşeleri

Evinizde oluşturabileceğiniz özel kahve köşeleri estetik olarak şık bir görünüme sahip olabileceği gibi aynı zamanda işlevselliğiyle de dikkat çekiyor. Sadece ufak bir kahve makinesi, birkaç adet fincan ile oluşturabileceğiniz bu alanın renk düzenine de dikkat ederek sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz özel alanlara sahip olabilirsiniz.

3. Hasır Mobilyalar

Hasır ve rattan tasarlanan mobilyalar yeni nesil trendler arasında yer alıyor. Hafif ve havadar bir his yaratabilen bu mobilyalar yer aldıkları mekanları aydınlatıyor. Hasır mobilyalar tercih ederek nostaljik bir şıklık da elde edebilirsiniz. Rahat bir minder tasarımı, hasır sepetler veya duvara monte edebileceğiniz eşyalar ile uyumluluk etkisini en iyi şekilde yakalayabilirsiniz.

4. Renkli Dolaplar

Mutfağınızı yeniden dekore etmek istiyorsanız yeşil ve mavi gibi açık renklere sahip olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda heyecan verici ve ferah bir görünüm ortaya çıkarabilen bu renkler işlevsel alanlar elde edebilmenizi sağlıyor. İsterseniz dolaplarınızda açık ve koyu renkleri de bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz.

5. Bitki Kullanımı

Bahçe görünümlü odalar zamansız şıklığa sahip oluyor. Evlerinizde bahçe görünümlü odalar yaratabilmek için bitki kullanımına ağırlık verebilirsiniz. Bitkiler yeni nesil mutfak mobilyalarıyla beraber de uyumluluk sağlıyor. Bitkilerinize yer verebileceğiniz ve diğer tüm trendleri yaratabileceğiniz fikirlere buradan erişebilir ve seçenekleri inceleyerek keyifli alanlar yaratmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir