Tarih

En Popüler Tarih Konuları

İnsan hayatı boyunca boyunca geçmişi, yaşadıkları  her zaman daha değerli olmuştur . Bunun yanı sıra , geçmişte olmayıp da geçmişi kurcalamak ise daha heyecan verici ve merak uyandırıcıdır. Tarih insanların her daim merak uyandırıcı tarafıdır. Çünkü yaşanmıştır ! Bu tarihin içinde insan yer alsın veya almasın , tarih her zaman merak edilir ve konuşulur. Öyle ki en çok tutan ve izlenen filmler de genellikle tarihi filmlerdir. Bu içeriğimizde de son zamanlarda en popüler ve en çok konuşulan tarihi konuları sizlere aktarmak istiyorum.

İşte en çok konuşulan tarihi konular:

1 . Ejderha Efsanesi: Ejderhalar Gerçekten Yaşadı mı?

En Popüler Tarih Konuları

En çok izlenen filmler arasında Jurassic Park ‘ı bilmeyen yoktur. Ejderha hakkında bilgi veren ve ejderhaların tarihini de değinen bu film, gişe rekorları kırmıştır. Ejderhaların varlığı, tartışma konusu olmayı halen devam etmektedir. Ancak çıkan fosiller ve ejderha kalıntıları ise yaşadıklarına kanıt olsa da bir kesim halen yaşamadıklarına inanmakta. Bu da ejderhaların yaşayıp, yaşamadıklarıyla ilgili sıcak tartışma konusu olmasına neden olmaktadır.

İLGİLİ BİLGİ:
Bir Hafta Neden 7 Gündür ?

2 . Kurt Adam Efsanesi 

En Popüler Tarih Konuları

Yine hakkında filmler yapılan ve efsanelere dayanan kurt adam konusu, tarihi konular arasında popülerliğini devam ettirmektedir. Kurt adam efsanesi ilk kez ünlü tarihçi Heredot’un bulgularında çıkmaktadır. Heredot’a göre de kurt adamlar, M.Ö 5. yy’da bugünkü Karadeniz kıyılarından yaşamış olan İskitlerin efsaneleri arasında en ünlüsüdür. Türk mitolojisinde de yer alan kurt adamlara erbörü ismi verilmekteydi. Bu olay ise kurt adama dönüşme anlamı da kazandırmaktaydı.

3 . SSCB Nasıl Kuruldu?

En Popüler Tarih Konuları

SSCB yani Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği , 1917 Ekim devriminin ardından 1918’de Çarlık Rusya’sının devrilmesiyle kurulmuştur. Öyle ki kuruluşundan sonra , dünyanın yüz ölçümü bakımından da en büyük ülkesi olmuştur. Sovyetler birliğinin kuruluşu , dönemi , yaşayışları, 2. dünya savaşı dönemi, Lenin, Stalin gibi dünyada adını yazdıran liderleri bakımından , SSCB  her zaman popüler tarih konusudur.

İLGİLİ BİLGİ:
İETT,Türkiye'nin değerlerine "Vefa Durağı" ile anıyor!

Yukarıda popüler olan üç tarih konusunu sizlere aktardım. Siz de benim gibi tarih araştırmalarını seviyor ve merak ediyorsanız, sizlere güzel bir tavsiyem olacak; bu konuları da aldığım kaynağımda bir çok tarihi efsaneler, tarihi konuları, tarihi araştırmalar, en çok merak edilenler ve komplo teorileri yer almakta. Ayrıca yukarıda özet geçtiğim bu konularında da geniş detayları yine bu adreste ! İyi okumalar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı