hosting

En Gözde Kirpik Permaları Nelerdir ?

Kirpik Permasının Uygulandığı Kişiler

En güzel gözlere sahip olmak doğuştan herkese gelmeyen bir özelliktir. Bu sebepten ötürü en güzel gözlere sahip olarak en güzel bakışları vermek için ufak dokunuşlara ihtiyaç vardır. Bu ufak dokunuşlardan biri, kadınların favorisi olan kirpik perması olmakla birlikte güzelliğin daha net olmasında yardımcı olmaktadır. Özel bir perma olan kirpik perması uygulaması kirpiklere kavis kazandırmaktadır. Kirpik permasının yapım aşaması 40 ile 50 dakika arasında sürmekte olup müşterilerin istediği uzunlukta kirpik yapılmaktadır. Vücudun en zorla şekle giren tüyleri olan kirpikler bu perma ile kalıcı bir şekilde kıvraklığa ulaşmaktadır. Perma yapmadan diğer maskaralar ile istenilen düzeyde etkin kavise ulaşılamadığı görülmüştür.

 

Kirpik Permasının Yapım Aşaması

 

İLGİLİ İÇERİKLER

Kirpik perması ile kirpiklere uzun süreliğine kıvraklık kazandırılır ve kozmetik bir işlemdir. Kirpik perması yaptırmak isteyen kişilerin kirpikleri uygun boydaki herhangi bir bigudiye sarılır ve solüsyon işlemi uygulanır. Solüsyon işlemi iki ayrı cephede gelişir ve kirpiklerin hava ile temas etmesi maske ile önlenir. Kullanılacak malzemeye göre bazen maske işlemi uygulanmamaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan bu perma işlemi, son derece güvenlidir. Kadınlar, para ödememek için perma işlemini evde uygulamaya kalkarlarsa sağlıklarına ve kirpiklerine büyük zarar verebilmektedir. Bu sebeple kirpiklere perma yapan uzman kişilerin, evde uygulanmasını önermemektedir. Yanlış yapılacak herhangi bir işlem göze zarar vererek gözün kör olmasını sağlamaktadır.

 

Kirpik Perması Fiyatları

 

Lens kullanan kişiler, permanın yapım aşamasında lenslerini çıkarmak zorundadır ve işlem bittiğinde lenslerini geri takabilirler. Daha sonraki zaman içerisinde perma, lens kullanımı için bir tehlike oluşturmamaktadır. Makyaj yapılmasında bir tehlike arz etmeyen perma, yüz yıkama işleminde de bozulmamaktadır. Sağlıklı insanlar perma kullandıktan sonra herhangi bir ciddi zarar ile karşılaşmaz ama kimyasal maddelere alerjisi olan insanlar için perma işlemi uygun değildir. Hamilelik dönemi içerisinde de kesinlikle kirpiklere perma yapılmamalıdır. Eğer hamile kadınlar, kirpiklerine perma yaptırırlarsa, bebekleri ciddi bir kimyasal ile karşı karşıya kalacaktır. Kirpiklerine perma yaptıracakların tek bir fiyat alması mümkün değildir ve çoğu zaman bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kirpik permasının fiyatları, bütçeyi zorlayacak kadar pahalı değildir ve neredeyse tüm bütçelere uygundur.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu