blank
blank

E-Ticaret Siteleri İçin Yapılması Gereken SEO Çalışmaları Nelerdir?

Abone olblank
blank

Search Engine Optimization teriminin kısaltması olarak kullanılan SEO bir arama motoru optimizasyonudur. Son yıllarda artan SEO kullanımı, web siteleri, e-ticaret siteleri için hayati bir konudur. SEO, Google gibi arama motorlarında e-ticaret sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayan ve arama motorlarının sitenizi tanımasını sağlayan bir optimizasyon işlemidir. Bu optimizasyon işlemi için e-ticaret siteleri kurulurken ya da daha sonrasında site içi SEO çalışmaları yapılması gerekmektedir. Peki, e-ticaret sitelerinin yapması gereken SEO çalışmaları nelerdir?

E-Ticaret Siteleri İçin Yapılması Gereken SEO Çalışmaları Nelerdir?

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime bir makale ya da resim yüklenmesi halinde, bu etmenlerle bağlantılı olarak belirlenen kelimelerdir. Bu anahtar kelimeler için iki tür belirlenmektedir. İlk olarak ürünler için anahtar kelime analizi yapılmalıdır. Ancak ürünlerinizin anahtar kelimelerini belirlerken ürünün dışına çıkmadan bu işlem yapılmalıdır. Örnek olarak bir gömlek satışı için anahtar kelimeler gömlek ve benzeri kapsamda ilerlemesi gerekmektedir. E-ticaret sitelerinin yapması gereken SEO çalışmaları nelerdir? Sorusuna gelindiğinde anahtar kelimeler SEO çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. (Detaylar için tıklayınız.)

İLGİLİ BİLGİ:   Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) Nedir?

Kısa anahtar kelimeler, ürün bazında yapılan çalışmalardır. Ancak uzun cümle halinde oluşabilen anahtar kelimeler bulunmaktadır. Bu anahtar kelimeler genel olarak blog içerisinde yapılması gerekmektedir.

Site İçi Link Çalışması

Makale yazımları, blog yazıları, içerikler konusunda özgün çalışmalar sergilenmelidir. Kopya içerik olması e-ticaret sitesini kötü göstereceği gibi arama motoru optimizasyonları tarafından da bulunmaktadır. Site içi linkleme bir diğer önemli ayrıntıdır. Anahtar kelimeleri doğru kalıplara göre belirledikten sonra bu anahtar kelimelere linkleme çalışması yapılmalıdır. Ancak linkleme çalışması anahtar kelime ile doğru orantılı olarak farklı bir site içi yazıya yönlendirilmelidir.

Site Tasarımı

Site mobil uyum ve doğru kategorileme üzerine yapılmalıdır. E-ticaret kapsamında bu konu SEO çalışmasında siteyi üst sıralara taşıyan bir olgu olacaktır. Site tasarımında basit ve doğru kategori işlemlerinde yer alan linkler arama motoruna uyumlu olmalıdır. Ürünlerinizi ayırdığınız bir bölgede satmış olduğunuz ürüne göre Ürünler-Elbiseler gibi ana kategori ve alt kategoriler tercih edebilirsiniz. E-ticaret sitelerinin yapması gereken SEO çalışmaları nelerdir? Ne yapılmalıdır? Kapsamında bu konulara dikkat edilmesi halinde site içi ve yazım içi SEO çalışmaları ile e-ticaret sitesi üst sıralara taşınacaktır. Kaynak: https://www.ticimax.com/

İLGİLİ BİLGİ:   Influencer Marketing Nedir? Influencer Marketing Nasıl Yapılır?
blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı