Dudak Dolgusu Fiyatları Arasındaki Farklılıklar Neden Kaynaklanıyor?

Google News

Hangi kadın beğenilmeyi istemez? Burada beğenen tarafın sadece karşı cinsten biri olması konu değil aslında, kadınlar hemcinsleri tarafından beğenilmeyi de önemser. Bir estetik operasyon geçireceğimizde, beğendiğimiz görselleri en çok kimlerle paylaşırız ki zaten? Kesinlikle zevkine güvendiğimiz kadın arkadaşlarımızla…

Özellikle kadınsı tarafların yüzde vurgulanması, kadınların çekici tarafını daha öne çıkarıyor. Bu çekimi yaratmak için en çok tercih edilen estetik uygulamalardan bir tanesi de dudak dolgusu. Alt ve üst dudağın orantısı, dolgunluğu güzel bir gülümsemenin hatta etkileyici bir bakışın, yüz güzelliğinin anahtarlarını sunuyor…

Bu yazımızda dudak dolgusu hakkında merak ettiklerinizle ilgili detaylara yer verdik. İdeal bir dudak dolgusu nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli, dudak dolgusu fiyatları neler, nerelerde dudak dolgusu yaptırılmalı gibi aklınıza takılabilecek tüm soruları sizler için cevaplandırdık…

dudakdolgusu

Dudak dolgusu işlemi nasıl uygulanır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dudak dolgusu yapılırken ilk aşamada uygulama yapılacak bölgenin uyuşması için anestezik etkili bir krem sürülüyor. (Bazı hekimler bunu uyuşma etkili bir maddeyi dudağa iğne ile enjekte ederek de yapabiliyorlar.) Krem sürüldükten sonra dudakta uyuşma etkisinin meydana gelmesi için 15-20 dakika kadar bir süre bekleniyor. İlk seans için dudağa enjekte edilmesi önerilen dolgu miktarı 0,5-1 ml’dir. Çünkü yapılan dolgu maddesinin normalin dışında aşırı fazla olması dudaktaki dokunun bozulmasına, kan dolaşımının azalmasına hatta dudak çürümesine kadar yol açabiliyor. Peki bu miktar hasta için yeterli gelmediği durumlarda ne yapmak gerekir? Bunun en sağlıklı çözümü ilk yaptırdığınız dolgunun tam manasıyla dudaklarınıza oturmasını beklemek ve hekiminizin tavsiyesi doğrultusunda 1 ile 3 ay arasında geçen sürenin sonunda ek bir dolgu yaptırmak.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra herhangi bir ağrı veya acı olur mu? Eğer asimetrik bir görüntü mevcutsa bunu düzeltmek mümkün müdür?

Dudak dolgusunun ardından iğnelerin ve dolgu maddesinin de etkisiyle dudaklarda bir ödem ve şişkinlik meydana geliyor. Bunun etkisiyle dudaklar, göze olduğundan da büyük görünüyor. Dolayısıyla, işlem sonrasında dudaklarınızın beklediğinizden ya da düşündüğünüzden daha büyük olması sizi yanıltmamalı. 1 hafta ile 10 gün arasında gözle görülen ödem ve şişkinlik iniyor, dudaklar yavaş yavaş istenilen formuna gelmeye başlıyor. Eğer bu süreden sonra dudaklarda bir asimetri varsa, bu da çözümsüz bir sorun değil. Kontrol için hekiminize gittiğinizde gözünüze çarpan bu asimetri ya ekstra ince bir dolgunun eklenmesiyle ya da fazla dolgu maddesinin eritilmesiyle giderilebiliyor.

Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama sonrasında ilk akşam oldukça önem taşıyor. İğnelerin de etkisiyle dudakta şişkinlik, ödem, kızarma, morarma veya yanma hissi gibi şikayetler ilk akşam ortaya çıkabilir. Bu durum işlemin başarısı ile ilgili endişelenmeyi gerektirecek bir konu asla değil, oldukça normal dışavurumlar. Bu şikayetleri en aza indirgemek için buz kompres yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak içeceklerden de kesinlikle kaçınılması gerekiyor. Dudağın hasar almaması açısında bir öpüşme durumu yaşanmaması da şart.

duduakdolgususonrasi

Dudak dolgusunu nerede yaptırmak gerekir? Dudak dolgusu fiyatları arasındaki farklılıklar neden kaynaklanır?

Dudak dolgusu fiyatları arasında farklılıklar olduğunu tercih ettiğiniz hekimleri veya klinikleri aradığınızda göreceksiniz. Buradaki fiyat farkı operasyon yaptıracağınız hekimin bilgi birikimi, tecrübesi ve yeteneklerine göre değişmekle birlikte dudağa dolgu yapılacak maddenin kalitesiyle de alakalı. Bu yüzden, dudak dolgusu yaptırmadan önce mutlaka dolgu maddesi olarak hangi markanın uygulandığını öğrenmeli ve yüksek kalitedeki bir ürünün kullanıldığından emin olmalısınız. Uygulama yapılacak klinikte deneyimli bir hekimin bulunduğunu ve kliniğin gerçekten işlem yapma konusunda gerekli özellik ve yetkinliklere sahip olup olmadığına çok dikkat edin.

Estetik operasyonlar ile ilgili bazı olumsuz haberlere mutlaka rast gelmişsinizdir. Bu haberlerdeki olumsuz durumlara maruz kalmamak, mağduriyet yaşamamak adına kesinlikle kaliteli, tecrübeli, profesyonel, bilgili hekimlerin ve uzmanların hizmet verdiği yerleri tercih etmelisiniz. Dudak dolgusu fiyatları arasındaki farklılıkların bu anlamda sizi yanıltmasına izin vermemelisiniz. Dudak dolgusu her ne kadar bu denli yaygınlaşmış olsa da ufak çaplı bir operasyon gibi algımızda yer etse de her dokunuşun hem güzelliğiniz hem sağlığınız için kritik önem sahibi olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12-15 aydır. Ancak dudak dolguları hiçbir zaman yüzde yüz erimez. Tabii ki bunu dudak dolgusunun kalitesi ile bağdaştırmak mümkün. Daha önce de dediğimiz gibi aslında uzun vadede kalıcı etki için de kaliteli malzeme kullanımı çok önemli. Dudak dolgusu fiyatları da aslında bu tip özelliklere farklılık göstermekte.

Kimlere  dudak dolgusu  önerilmez?

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların dudak dolgusu işlemi yaptırması önerilmiyor. İlaveten, kanama bozukluğu olan kişilerde de dudak dolgusu tavsiye edilen bir işlem değil. Ancak burada en sağlıklı bilgiyi alabileceğiniz kişi de mutlaka hekiminiz olacaktır. İşlem öncesi muayene esnasında ihtiyacınız olan görüntü hakkında karar vermenin yanı sıra bu işlemin sizin için ne kadar uygun ve sağlıklı olabileceği konuları ya da sakınca yaratabilecek durumlar size işlemi uygulayacak hekiminiz tarafından daha detaylı bir şekilde aktarılacaktır.

Siz de dudak dolgusu işlemi yaptırarak çekici, cazibeli, doğal veya gösterişli dudaklara sahip olmaya karar verdiyseniz, dudak dolgusu ile ilgili detayları öğrenmek, dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın… 

quartz

Özel Quartz Poliklinik

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir