Keşfet

Dualar insanları gerçekten korur mu?

Dünya duaların üzerine kurulu bir evrendir. Bugün hayatın içinde her yerde, her adımınızda dualara sığınabilirsiniz. Tabi ki duaların önemini kavrayan insanlar mutlaka olarak önce hayatlarında ki önceliklerini ona göre belirlerler.

Dualar insanları gerçekten korur mu?

Öyle dualar vardır ki sizi hayatın tüm zorluklarından korur. Bazı dualar size sağlık verirken, bazı dualar da sizi borç batağından kurtarmak için dünyaya yollanmış ilaçlardır. Duaların önemini kavramak için Kuran-ı Kerim’in Türkçe mealini bir kere okumanız yeterli olacaktır. Ya da okuduğunuz duaların anlam ve faziletlerini bilmeniz kafi gelecektir.

Büyüklerimizin, anne ve babalarımızın hiç ağızlarından düşürmedikleri bir dua vardır ki oda Felak Nas sureleridir. Bu sureler insanları her türlü kötülükten, şerden ve üç harflilerden korur. Sabah kalkar kalkmaz bu sureleri okuyun, gece uyumadan öncede bu sureleri okuyun. Bu surelerin koruması altında, huzurlu bir gün ve gece geçirebilirsiniz. Bazen yeni doğmuş bebeklere anneler dualar okur ve üzerlerine üflerler. Genelde okunan dualar Felak duası ve Nas duasıdır. Bu duaların bebeklere iyi geldiğine ve bu dualar sayesinde huzurlu bir şekilde durduklarına inanılır. Birde bebekler için en korkulu şey olan Nazardan bebekleri sadece bu iki dua korur. Onun için mutlaka bilinmeli ve çocuklara okunmalıdır. Ayrıca nazardan korunmak içinde ayetel kürsi duasının okunması önerilmeketdir.

Fatiha suresi de başka bir fazileti yüksek olan duadır. Bu duanın en önemli özelliği namaz suresi olmasına karşılık, mutlaka okunması gereken dualardan biri olmasıdır. Duanın şifa özelliği de bulunmaktadır. Sürekli olarak fatiha süresi okuyan bir kişinin ruhu bunalımdan kurtulur ve huzur bulur. Bunun  yanı sıra bu sureyi okunan evde bulunan kişilerin tamamının Ahiret günü Peygamber Efendimizin şefaatine nail olacakları rivayet buyrulur. Mutlaka okunmalı ve anlamı da bilinmelidir.

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı