Keşfet

Doypack Ambalaj Çeşitleri ve Özellikleri – Online Ambalaj

Doypack ambalaj gıda içi ve gıda dışı kullanıma uygun olup ambalaj sektöründe üreticiler ve tüketiciler açısından tercih edilen ürün grubuna sahiptir. Ürünlerin raflarda daha kolay sergilenmesini ve görsel bir sunum olanağı sağlaması bakımından üreticilerin tercih ettiği ambalaj türüdür. Ayrıca ürün çeşitliliği bakımından da seçimi kolaylaştırmaktadır. Tüketiciler açısından da ürünü ambalajdan görebilme olanağının olması, ilk kullanım sonrasında kilitleme olanağı ile ürünün dik olarak korunması avantaj olarak görülmektedir.

Doypack Ambalaj Çeşitleri ve Özellikleri – Online Ambalaj

Doypack Ambalaj Ürün Özellikleri

Doypack ambalaj hem ürün çeşitliliği bakımından hem de ürünleri gösteren özelliğiyle gıda içi ve gıda dışı ürün gruplarında rahatlıkla kullanılmayı hedefler. Doypack ambalaj çeşitli türlerde üretilmektedir. Her modelin kendine özgü avantajları bulunmaktadır. Bu nedenle ambalajlanacak ürün grubuna yönelik seçim yapılması faydalı olacaktır.

Kraft Pencereli

Kraft kâğıt kaplamasının kullanıldığı bu ambalaj modelinde istenen bölgeye açılan şeffaf pencere sayesinde ürün görselliği vurgulanmaktadır. Kraft pencereli Doypack üzerine baskı yapılabilir, kilit sistemi uygulanabilir. Özellikle kuruyemiş ve kahve gibi ürünlerde kullanım alanı bulan bu ambalaj doğal bir görünüm sunmaktadır.

Kraft Alüminyum

Bu ambalaj modeli ürünün tazeliğini koruma özelliğine sahiptir. Pencereli olmadığından dış ortamla ürün arasına bariyer yerleştirmektedir. Ambalaj modelinde tercihe göre kilit sistemi kullanılabilir. Özellikle reklama ağırlık vermek isteyen üreticiler tarafından tercih edilen bir Doypack ambalaj modelidir.

Alüminyum Doypack Ambalaj

Görselliği bakımından alüminyumun verdiği göz alıcı etkiyle tüketicide cazibe etkisi yaratan ambalaj modelidir. Hem ürünün tazeliğini korumada hem de kilitli olarak üretilebilmesi açısından özellikle şekerleme ürünlerinin ambalajlanmasında tercih edilmektedir.

Şeffaf Metalize Doypack Ambalaj

Bu ambalaj türünün ön yüzünün şeffaf olması nedeniyle ürün tamamen sergilenebilir. Tüketiciler ürünün tamamını görerek alma olanağına kavuşur. Müşteri memnuniyetine önem veren firmaların tercihi bu özellikleri taşıyan ambalajlardır. Özellikle kuruyemiş, biti çayları ve atıştırmalıklar için ideal bir seçimdir.

Şeffaf Ambalaj

Doypack Şeffaf ambalaj içindeki bu ürünün her tarafı şeffaf olduğundan ürünü sergilemek daha kolaydır. Ambalaj üzerinde kilit sistemi ve baskı uygulanabilir. Özellikle gıda içi ürünlerde sergileme amacıyla bu ambalaj kullanılabilir.

Kapaklı Doypack Ambalaj

Doypack tarafından üretilen kapaklı ambalaj gıdalarda ve içeceklerde tercih edilebilir. Üzerine etiket ve baskı yapılabildiği için reklama önem veren üreticilerin tercihi olabilir. İçecek grubunda dolum makinesine gerek duyulmadan, fire vermeden içeceklerin ambalajlanması için tercih edilebilen hesaplı bir ambalaj türüdür.

Baskılı Doypack Ambalaj

Üretici firmanın tanıtımı ve reklam çalışmaları açısından baskılı ambalaj türü tavsiye edilmektedir. Stant sergilemesi için mat görünümde, delikli gibi çeşitli şekillerde üretilmesi mümkündür. Ürünün marka değerini yansıtabilecek bir ambalaj modelidir.

Özel Baskılı Ambalaj

Doypack biçiminde üretilen bu ambalaj türü özgün tasarımı ile sunulmaktadır. Ayrıca pencereli olduğu için sergilenen ve satışa sunulan ürünün görselliğini yansıtmaktadır. Firmaların talebine göre özel üretim yapılmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı