Doğum Paketi Nedir? Doğum Paketi Satın Almak Ne Avantajlar Sağlar?

Google News

Günümüzde doğum paketleri çok yaygınlaşmıştır. Maddi açıdan durumu iyi olanlar özel hastanelerden bu paketleri rahatlıkla satın alabilmektedirler. Doğum paketi, hamilelik süresi boyunca gebeyi takip etmek, gereken rutin testleri uygulamak için önceden satın alınan pakettir. Bu paketler içerisinde kontroller de bulunmaktadır. Bunlar sayesinde gebelik ve gebelik sonu süreçte herhangi bir anomali riskine karşı hazırlıklı oluruz. Annenin psikolojik, fizyolojik ve sağlığı için doğum paketleri pek çok katkı sağlamaktadırlar.

Doğum Paketi Tam Olarak Nedir?

dogum paketi

Doğum paketi doğum süresi boyunca anneye yönelik olan bir pakettir. Annenin gerginlikten uzak, rahat bir gebelik geçirmesini sağlar. Genellikle özel hastaneler bu paket için belirli fiyat seçenekleri sunmaktadır. Sizde kendinize uygun olan doğum paketini seçerek düzenli bir dokuz ay süreci geçirebilirsiniz.

Doğum Paketinin Faydaları Nelerdir?

 

Doğum paketinin birçok faydası vardır. Önceden yapılan testler ile bebeğinizde oluşabilecek ya da oluşmuş olan anormallikleri belirler. Bu paketin önceden satın alınması birçok hastalığın önceden belirlenerek tedavi edilmesini sağlamaktadır. Doğuma hazırlık aşamasında annenin hep yanındadırlar. Anneye gerekli bilgiyi ve önerileri sunarak rahatlamasını sağlamaktadır. Alanında uzmanlaşmış kadın doğum doktorlarına muayene olabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz doğduktan sonra gerek muayeneyi ve bakımı yapmaktadırlar.

Doğum Paketi İçerisinde Neler Bulunmaktadır?

Ankara doğum paketleri içerisinde aşağıdaki imkanlar bulunmaktadır.

İlgili İçerikler

Bu hizmetler içerisinde aşağıdakiler yer almaktadır;

 • Kadın doğum kliniğinden 10 randevu.
 • Doktorunuzun istediği rutin gebelik süreci testleri.
 • Şeker yükleme testi.
 • Bebeğiniz doğmadan önce emzirme konusunda bilgilendirme ve danışmanlık.
 • Normal doğum ya da sezaryen doğum.
 • Bebek doğduğunda yapılan ilk muayene.
 • 20 ve 24. haftalar asarında USG muayenesi.
 • EKG ve EKO testi.
 • Kardiyoloji ve diyetisyen randevusu.
 • NST çekimleri.
 • Doğumdan sonra üç gece yatış.
 • Bazı rutin tarama testleri.

Doğum paketi içerisinde bulunan bu önemli testler ve uygulamalar size rahat bir gebelik geçirmenizde fayda sağlar. Doğum ve doğum sonu dönemlerde kolayca adapte olmanızı sağlar.

Doğum Paketleri İçine Dahil Olmayan Uygulamalar Nelerdir?

Doğum paketi içine dahil olmayan bazı uygulamalar vardır. Bunlar kişinin isteğine göre yapılır ya da yapılmaz. Bu uygulamalar; amniosentez, CVS, kordosentez, rutin olmayan laboratuvar testleri, tedavi içeren yatışlar ve genetik testlerdir. Ayrıca ikiz gebelikler için farklı bir ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Sonuç olarak doğum paketi satın almanın birçok faydası vardır. Doğum sürecinin planlı ve haftalara uygun olarak ilerlemesinde büyük katkı sağlamaktadır. İmkanı olan herkesin yararlanmak isteyeceği bir hizmettir. Çok da popülerleşmiştir. Günümüzde annenin rahat ve güvenli bir doğum öncesi, sonrası dönemi geçirmesi çok önemlidir. Doğum olayı kutsal bir olaydır. Bu evreye gereken önem ve bakım her zaman verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir