MaksatModa

Doğal Dekorasyonda Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Binaların artması ile birlikte yeşil alan arayan insan sayısı giderek artıyor. Buna karşılık olarak evlerinde yeşil alanlar inşa etmek ya da doğal bir ortam oluşturmak isteyen kişilerin pek çok saksı çiçekleri, yeşil ve tonları gibi dekorasyon objeleri kullanıyor olsa da istenilen doğallık her zaman elde edilemiyor. Bu nedenle de günümüzde doğallığı yakalamak adına taş desenli duvar kağıdı modelleri tercih edilebiliyor. Taş desenlerinin ortama göre değiştiği ve farklı bir hava kattığı düşünülünce doğallıktan yana olanların favorisi olmaya da devam ediyor.

Doğal Dekorasyonda Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Tv Üniteleri Taş Desenleri İle Güzel!

Genellikle doğal bir hava kazandırılmak istenen alanların başında tv ünitelerinin arka kısımları geliyor. Hemen her evde görmeye başladığımız tv arkası duvardaki taş desenli duvar kağıtları ortama mağara ya da taşlarla örülü bir odada bulunuyormuş hissi veriyor.

Tv ünitesinin bulunduğu odalarda seçilecek olan taş desenli duvar kağıtlarının genellikle koyu renkli olması odanın daha ufak görünmesine neden olurken açık renkli olanları ise daha ferah bir oda elde etmeyi sağlıyor. Odanızın kapısı hemen tv ünitesinin yanındaysa böyle bir durumda açık renk bir duvar kağıdı seçmeniz görüntü bütünlüğü elde etmenize yarıyor.

Doğal Dekorasyonda Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Eşyalarınızla Uyumlu Taş Desenleri!

Odanızda kullanacağınız eşyaların rengine göre de taş desenleri seçebilir ve dekorasyonunuzu daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Genellikle koyu renkli eşyalarınız varsa duvarınızın göz kamaştırması için açık tonlar seçmeniz gerekiyor. Ancak eşyalarınız açık renkli ise biraz daha koyu renkler tercih ederek duvarlarınızı öne çıkarabilirsiniz.

Tek Duvarda Taş Desenleri

Boydan boya bütün duvarları taş desenleri ile bezediğinizde kasvetli ve aşırı doğal bir oda elde edeceğinizden dolayı duvar kağıdı seçimi yaparken mutlaka ve mutlaka tek duvara yönelik seçimlerde bulunmanız gerekiyor. Bütün duvarları taş desenleri ile kaplı bir oda ufak bir mağara içerisinde yaşamakla eşdeğer olacağından dolayı sizi bir süre sonra doğallıktan uzaklaştırıp sıkmaya başlayacaktır.

Doğal Dekorasyonda Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Ufak Odalara Ufak Desenler

Odanızın genişliği yeterince büyük değilse ve ufak bir odanız olduğundan dolayı nasıl bir taş deseni seçeceğinizi bilmiyorsanız tercihinizi ufak taşlardan yana kullanmalısınız. Ufak taş desenleri odanızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Ancak odanız genişse ve duvar kağıdı olarak hangi taş desenini seçeceğinizi bilmiyorsanız geniş desenler seçerek odanızın içini dolu dolu gösterebilirsiniz.

Banyo ve Tuvalette Taşlar

Genellikle mermer görünümlü fayansların kullanıldığı banyo ve tuvaletlerde duvar kağıdı kullanmak istediğinizde mükemmel bir doğallık yakalayabilirsiniz. Taşlarla bezeli bir banyo içerisinde duş alırken kendinizi rahatlamış hissedebileceğiniz gibi doğallığında tadını çıkarabilirsiniz.

Taş desenli duvar kağıtları alırken silinebilir olmasına, kaliteli olmasına ve uzun ömürlü bir kullanım sunması için ısıya ve neme dayanıklı seçeneklerden biri olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde duvar kağıdınız kısa sürede bozulacaktır.

Kaynak: https://www.evdema.com/m/duvar-kagidi/

 

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı