Keşfet

Dergi Basımı

Dergi yani mecmua nedir kısaca : Günlük yayımlanan gazeteden tasarımsal olarak çok farklı ; haftalık, 15 günde bir, ayda bir veya belirli zaman sürelerinde yayımlanan süreli yayın anlamına gelir. (Eş anlamlısı mecmuadır. ) Dergi basımıyla ilgili bütün sorularınıza bu yazımızda cevaplamış olacağız.

Dergi Basımı

Kaliteli Baskıdan Oluşması Gerek

Dergi insanlara ulaşan ve elden ele en hızlı dağılan bir yayın organıdır. Dergiyi bir kişi satın aldığında , sadece o kişi okumaz. Daha fazla kişi dergileri merak eder ve okumaya veya bakmaya çalışır. Dergi kaliteli baskıdan oluşmuşsa, tasarımı çok iyiyse, genel kullanıcıya hitap etmişse, daha fazla ele ve daha fazla kişiye ulaşmış olur. Bu durumu açacak olursak, bir meskende duran bir dergiyi , örneğin bir kuaförde saç tasarımıyla ilgili bir dergiyi insanlar aylar boyu bir çok insan tarafından okunmasına neden olur. Bu yüzden kaliteli bir baskı olması gerekiyor.

İLGİLİ BİLGİ:
İstanbul Buzdolabı Tamir Merkezi

Dergi Basımında Olması Gereken Teknik Özellikler

Yukarıda da bahsettiğim gibi derginin  ne kadar sürede çıkartacağınıza bağlı olarak (ayda 1 , 15 günde 1, 2 ayda 1 gibi) derginin sayısı, derginin baskı kalitesi değişebilir.

Buna göre dergi basım özellikleri ve en öne çıkan teknik bilgileri aşağıdaki gibidir;

  • Dergilerde genelde mat ya da parlak kuşe kağıt kullanılırken, iç sayfalar ince iken kapaklar kalın olmaktadır.
  • İç sayfalar genelde 90-200gr kuşe kağıt olmalı.
  • Kapakta tasarımı ise Amerikan Bristol (kalın gramajlı kağıtlar) kağıdı tercih edilmeli.
  • İsteğe bağlı olarak renk tercihleri bütçenizle uyumlu olmalı.
  • Dergi sayfaları maaliyeti arttıran bir unsurdur. Bu yüzden bütçenizle ve aktarmak istediklerinizi iyi analiz edi buna göre hareket etmelisiniz.
  • A4 boyutunda olanı makbuldur.

Dergi basımıyla ve dergi baskısı fiyatlarıyla ilgili daha fazla detaya ve sipariş vermek için bizim de tavsiyemiz olan brosur.com.tr ‘ye bir göz atmanızı öneririz.

İLGİLİ BİLGİ:
Havalimanı Araç Kiralama Hizmetlerinde 5S Araç Kiralama Farkını Hissedeceksiniz
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı