Değerli Taşlar ve Faydaları Neler?

Hepimizin az çok bildiği doğada bulunan değerli taşların vücudumuza iyi geldiği konusunda bir yazı yazmak istedim. Yazımda bu değerli taşları ve vücudumuza olan faydalarına ve diğer faydalarına değineceğim.

İşte Değerli Taşlar ve Faydalar:

Kehribar

 Değerli Taşlar ve Faydaları Neler?

Boğaz enfeksiyonu ve troid bezi enfeksiyonu tedavisi aşamasında faydası bulunan değerli taşlardan biridir. Kehribar, ülkemizde aksesuarlarda en çok kullanılan taştır. Her yerde kolayca bulunabilir.

Safir

 Değerli Taşlar ve Faydaları Neler?

Safir taşının faydaları bakımından oldukça dikkat çekici. Kalbin ve böbreklerimizin güçlenmesinde büyük rolü oluyor. Aynı zamanda salgı bezleri üstünde de olumlu etkileri var. Sadece fiziksel değil ruhsal anlamda da olumlu etkileri büyük. Sezgi yeteneğini artmasında büyük rol oynuyor. Sıkıntılardan kurtulmanıza ve farkındalığınızı geliştirmede faydası var.

Elmas

Değerliliğin simgelerinden biri olan elmasın sadece görünüm, şıklık, zenginlik değil vücuda olan faydasıyla da değer katıyor. Temel tedavi edici özelliği, beyin fonksiyonlarını düzenleme ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıyor. Ayrıca bolluğun, msumluğun, saflığın ve sadakatin simgesi olarak biliniyor.

Lal

 Değerli Taşlar ve Faydaları Neler?

Unutkanlığı olanlar bu taşı edinsin! Unutkanlığa iyi geliyor. Kan dolaşımını kolaylaştırırken, kanı temizleme gibi faydaları var. Bununla birlikte huzur veriyor, şefkat duygularını canlandırıyor. Aynı zamanda da sevgi duygularını da canlandırıyor. Buradan hediye almak isteyenlere öneri ;)

Zebercet

Bedenle zihin arasında bir köprü görevi görür ve dengeyi sağlar. Kalp, pankreas, ciğer, dalak organlarının üstünde olukça olumlu etkileri vardır.

Amazonit

Yaşamın değerine değer katan bir taştır! Bulunduran kişide yaşamına anlam katmasını sağlar. Yaşadığı yaşamına değer vermesine yardımcı olur. Ruh ve beden arasında bağ kurar ve sürekliliği artırır.

İnci

Evet en çok bilinen taşlardan biri olan inci ile devam ediyoruz. Sadeliğin ve alçak gönüllüğün simgesi olan incinin de faydaları, en az kendisi kadar değerli. İnci, çok kıymetli olmayı anlatır. Bununla birlikte bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da bilinir. Eski zamanlarda anne sütünün artmasına faydası olduğu konusunda bilgiler vardır.

Ametist

Yatıştırıcı özelliğiyle meditasyon için anlamlı bir taştır. Bulunduğu ortamda kötü enerjiyi emiyor ve negatif enerjiden, pozitif enerji yüklüyor. Bununla birlikte bağışıklık sistemini de güçlendirme özelliği de bulunuyor.

Daha Fazla değerli taş ve faydaları için

Yukarıdaki gibi daha birçok değerli taşlar vardır. Bu yazımda bana kaynak olan https://www.degerlitaslar.gen.tr’yi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu