uludağ sözlük
köpek dünyası
Keşfet

Dairedeki Su Kaçağı Sorunları

Dairedeki Su Kaçağı Sorunları

Dairedeki Su Kaçağı Sorunları

Daireler için en büyük ve ciddi sorunların başında su kaçağı ve sızıntıları gelmektedir. Kimi zaman kolayca bir işlemle bu sorundan kurtulmak mümkünken kimi zaman ise oldukça uğraş verici ve işlem gerektiren Su kaçağı ile karşılaşılmaktadır. Her su kaçağı sizlerden kaynaklı olmaz, bu kaçakların büyük bir kısmı binalar inşaat halinde iken yanlış tesisat montajından ve kalitesiz ürün kullanımından da kaynaklanabilir. Duvarlarınızda oluşacak olan sararma rutubetlenme ve boya dökülmesi ciddi bir su kaçağınız olduğu anlamına gelebilir. Ancak her görülen belirti su kaçağı oluştuğu anlamında gelmez. Uzman desteği bu gibi sorunlarda alınması gerekli önemli bir hizmettir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulunabilir mi?

Bir örnek vermemiz gerekirse daireniz duvarlarında boya dökülmesine kadar ilerlemiş bir su kaçağınız var. En son çıkan teknolojik cihazlar sayesinde duvarlarınızı kıra kıra değil cihazın kızılötesi ekranında göstermiş olduğu belirtilerle sorunun kaynağı anlaşılabilmektedir. Tüm su kaçakları dairenizden yada yaşam alanlarınızdan olduğu anlamına gelmemektedir, yan daireniz veya üst kat daireden kaçaklar sizin dairenize ulaşıyor olabilir bu işlemler ile sık sık karşılaşılmaktadır. Dairemde su kaçağı var denilen bir çok durumda su kaçağının diğer dairelerden geldiği sıkça görülmektedir. Mümkün olduğu kadar her tür kaçak sorununda Kırmadan Su kaçağı tespiti hizmeti almanız önerilmektedir.

İLGİLİ BİLGİ:   Telefon Takip ve Telefon Takip Programı

Su Kaçağı tamiri

Su kaçağı oluşma durumdan en önemlisi binaların eski yapı olmasından kaynaklanır. Başlıca sebepler yıpranmış, aşınmış, direnci azalmış ve ömrünü tamamlamış tesisat borularında önce çatlakla ufak sızma şeklinde başlayan su kaçağı zamanla büyür, bir diğer sebep ise yakın dönem yaptırmış olduğunuz tadilatlarda tesisat borularına zarar verilecek durumlardır

Su sızıntıları her geçen gün daha da büyür ve gün geçtikçe daha çok hasar verir. Sorunun büyümemesi ve sizlere yüksek tadilat ve tamir masrafı çıkmaması için uzman bir firma çağırmanız faydanıza olacaktır. Su Kaçağı Tespiti ile Su Kaçağı tamiri iki ayrı işlem ve işçiliktir. İstanbul da bu konuda tesisat firmaları ile daire sahipleri arasında anlaşmazlık yoğun şekilde yaşanmaktadır. Ancak tespit firmaları sadece tespit için sizlere fiyat belirtirken onarım ve tamiratı için bilmeniz gereken ayrı bir ücret ödeyeceğinizdir.

İLGİLİ BİLGİ:   Forklift Nereden Kiralanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı