Maksat Yazmak

Çöken Ekonomi ve Siyasilerimiz

the_thinker_rodin-dusunen-adam Çöken Ekonomi ve Siyasilerimiz

Merhaba, Değerli okurlarım…Öne çıkan resmimde, Auguste Rodin’in düşünen adam heykeli kullandım.Bunun sebebi ise aşağıda yazdıklarımla ilgiliydi.Bu yüzden resim arayışına girdiğimde ilk aklıma gelen, düşünen adam oldu…Okuduktan sonra ya siz ne resmi koyardınız?

Çöken ekonomimiz gün geçtikçe daha da dibe vurmaya başlamıştır.Ne hikmetse Ülkemizde Ekonomi dibe vurdukça, insanlarımız baştaki siyasetçileri değiştirmek yerine inatla aynı siyasetçilere oy vermeyi sürdürmektedirler.

Dünyanın hiçbir yerinde ekonomiyi kötü yöneten siyasetçilere ikinci bir şans verilmemişken, bizim ülkemizde 1..2..3..kere hatta 4 dönem iktidar olabiliyorlar.Bu da beni yıllar önce Aziz Nesin‘in bir programda, bu ülkenin yüzde altmışı koyun dediğini ve bunu duyan ülkemin nadide insanı Aziz Nesin’e çok büyük tepki vermesi beni de o günlerde çok mutlu etmişti. Ülkemin insanı tepki vermeyi unutmamış diye sevinirken Aziz Nesin bu tepkiler üzerine yeni bir açıklama yapmış Türkiye,halkından özür diliyorum yanlış hesaplamışım yüzde altmışı değil,yüzde doksanı koyunmuş demişti.Üzülmüştüm! Ama şimdi yıllar  sonra Aziz Nesin’in haklı olması beni daha çok üzdü.

İLGİLİ BİLGİ:
Altı Ok Nedir?

Şimdi,benim gördüklerimi sayın Aziz Nesin yıllar önce görmüş bizleri mecazi anlamda uyarmıştı.Ne oluyor ? Ülkemin insanına, anlayamıyorum. Köylüme bakıyorum, köyünü terk etmiş tarlasını ekmiyor, biçmiyor. Soruyorsun kurtarmıyor, ektiğim zaman zarar ediyorum gübre pahalı mazot pahalı diyor!

Memura soruyorsun, maaşım yetmiyor diyor! İşçiye soruyorsun, asgari ücret düşük diyor! Esnafa soruyorsun, vergiler yüksek diyor herkes her kesim şikayetçi. Ama yine de aynı siyasiler oy alıyor. Aynı siyasetçiler koltuklarında oturuyor.50 milyon seçmenin, olduğu ülkemde 23 milyon icra dosyası olmuş ve halen siyasilerimiz koltuklarında,oturuyor. Daha neyi bekliyorsunuz anlamıyorum.İcra dosyasının 50 milyon olması gerektiğine mi inanıyorsunuz?

Yazımın başında da dediğim gibi hangi resmi koysaydık bu yazıya?

Şimdilik benden bu kadar…Gelecek yazımda görüşmek dileğiyle!

Kullanıcılar Şunları da Baktı

Bu içerimizi Değerlendirin

Etiketler

Benzer Bilgiler

2 Yorum

  1. Çok haklısınız.Birde şu seçim için yapılan oyunlar dimi (millete tatil verelim oyu dert etmesinler) kullananlarda fanatik iktidar yanlıları olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı