Kültür ve Sanat

Çocuklar Duymasın’a reyting şoku

Çocuklar Duymasın’a reyting şoku

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Çocuklar Duymasın için işler yolunda gitmiyor. 2002 yılında yayın hayatına başlayan ve aile komedi dizisi olarak yayın hayatına başlayan dizi bir çok kanalda yayınlandı ancak her kanalda reytingler nedeniyle yayından kaldırıldı.

 

2002 yılında TGRT’de, 2002 yılından 2003 yılına kadar ATV’de 2003 yılından 2005 yılına kadar Star TV’de 2010 yılından 2012 yılına kadar tekrar ATV’de, 2013 yılından 2014 yılına kadar Fox TV’de yayınlanan dizi her kanalda reyting sonuçları nedeniyle yayından kaldırılmıştı ancak dizi hiç bir zaman ana hikayenin dışına çıkmamıştı. Türk halkı belki de bu nedenle diziye her zaman sahip çıktı.

 

2017 yılında Kanal D’de yeni bölümleri yayınlanmaya başlayan dizi ne yazık ki ana hikayenin tamamen dışına çıktı.

“REYTİNG UĞRUNA DİZİ İZLENMEZ HALE GELDİ”

Bilindiği üzere günümüzde neredeyse her dizinin konusu entrikalar üzerinden ilerlemekte ve senaristler bu olaylarla istedikleri reytingleri elde etmektedir. Ancak Çocuklar Duymasın dizisi takipçilerinin sosyal medyadan paylaştığı mesajlarda dizide yaşanan entrikalardan rahatsızlıklarını dile getirerek senaristlere tepki göstermektedir.

 

Diziye yeni sezonda dahil edilen Tutku karakteri ilk tepkilerin oluşmasında büyük rol oynadı. Haluk ve Meltem’i ayırmaya çalışan Tutku karakteri izleyiciyi rahatsız etti ve dizi reytinglerde büyük düşüş yaşadı.

 

Geçtiğimiz haftalarda dizide yaşanan olay bardağı taşıran son damla oldu. Dizinin tanıtımlarında Gönül karakterinin öldüğü gösterildi ve bir hafta boyunca izleyiciler merak içerisinde Gönül’ün neden öldüğünü merak ediyorlardı ki bölüm ekranlara gelince yaşananların Haluk’a yapılan bir şakadan ibaret olduğu öğrenildi. Bu olayın ardından izleyiciler sosyal medya hesaplarından “Reyting uğruna ne yapacaklarını şaşırdılar”, “Seyircinin aklıyla dalga geçiyorlar” ifadelerini paylaştı.

ÇOCUKLAR DUYMASIN FİNAL YAPIYOR MU?

Dizide yapılan tüm değişiklikler karşısında reyting sıralaması değişmeyen dizinin akıbeti belirsiz. Kulislerde dizinin bu sezon final yapacağı iddia ediliyor.

Bu bilgiyi de bakabilirsiniz:   Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (8 Eylül 2017)
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı