hosting

Çin Takvimine Göre Hamilelik Planlama

Çocuğunun olmasını isteyen ve planlayan aileler çocuğun cinsiyetini belirlemek amacı ile Çin takvimini kullanmaktalardır. Cinsiyet belirlemek amacı ile çok sık kullanılan bu yöntem nedeni ile birçok kadın burada hesapladığı sonuca göre çocuğun cinsiyeti için bu takvimi temel alarak hamile kalıyor. Bilim dünyası açısından kanıtlanmış olmasa da çok kişi tarafından doğruluğu olumlu yönde aktarılmıştır.

Çin Takvimine Göre Hamilelik Planlama

Çin takvimi hamilelik planlama yılı ile annenin bebeğe gebe kaldığı ay ve annenin kendi doğum yılı temel alınarak hesaplamalar yapılmaktadır. Çin takvimi bundan 700 sene öncesinde oluşmuş ve hala devam etmekte olan bir sistemdir. Ying ve yang sembolleri çocuğun cinsiyetini göstermektedir. Ultrason ile hamile kişinin bebeğinin kız ya da erkek olduğunun anlaşılamadığı ve tıbbın gelişmemiş olduğu dönemlerde bu yöntem ilk defa Çin’de kullanmaya başlanmıştır. Bu yıl için oluşturulan takvime yani Çin takvimi 2021 e tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Urfa’ya Has Yöresel Lezzetler Hangileri?

Hamilelikte 16. Haftada yeni tıp döneminde ultrason ile bebek cinsiyeti öğrenebiliniyor fakat bazen bu süre 20. Haftaya kadar uzayabiliyor. Çocuğun anne karnında kendini göstermemesi, doktorum uzmanlık ve deneyim kapasitesi gibi birçok unsur nedeni ile de bu süreç uzayabiliyor. Bu nedenle kişiler uzun bir bekleyiş yaşamak yerine Çin takvimi 2021 hamilelik planlama yöntemi ile de çocuklarının cinsiyeti konusunda bilgi sahibi olma yöntemini tercih ederek bebek planlamalarını bu yönde yapabiliyorlar. Buna rağmen kişiler çin takvimini de denemek için bu yöntem ile hesaplama yapıyor ve doğum tarihini bu takvim ile belirleyebiliyorlar.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bu yöntem genellikle bilimsel bir sonuç sunmuyor. Buna rağmen kişiler çocuğun cinsiyeti için birçok kültürde yer alan yöntemler ile bebek cinsiyetini öğrenmeye çalışır. Bu Türk geleneklerinde hamile kadının ekşi ve ya tatlı yemek istemesi gibi değişmektedir. Çin geleneğinde olan bu Çin Takvimi ile de insanlar bilimsel olmasa da bu yöntemi denemek istemektedir.

Çok eski yıllara dayanan bu takvim çocuğun cinsiyetinin belirlenmesi için hamile kişinin 18 ile 45 yaş aralığında gebe kalmış olması gerekmektedir. Bu aralıkta ve doğum tarihi ile hamile kaldığı tarihi hesapladığında çocuğun cinsiyeti hızlı bir şekilde öğrenilebilir. Kişilerin yaşlarına göre erkek bebek ya da kız bebek olma ihtimali aylara göre bölünerek hesaplanır.

Örneğin 39 yaşındaki bir kadının erkek bebek sahibi olabilmesi için mart, temmuz, eylül ve ya aralıkta hamile kalması gerekir. Bu yönteme güvenen kişiler çin takvimi 2021 yılı olarak doğumu hesaplayarak hamile kalması gereken tarihte hamile kalma yöntemini seçebilir. Çin takvimi ve bunun gibi bilgiler için www.bebekyasami.com adresini ziyaret etmenizi öneririz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu