Çin Takvimi 2021 Hesaplama

Google News

cin takvimi 2021

Çin takvimi 2021 hesaplama konusunda girmeden önce bir bebeğin cinsiyetinin belirlenmesini bilimsel olarak anlatalım. Bir bebeğin cinsiyeti döllenme anında belirlenmektedir. Cinsiyet farkı olmadan embriyolar hamileliğin 7.haftasına kadar aynı şekilde gelişmektedir. Erkek bebekler bundan sonra testislerini geliştirirler. Ve testosteron üretirler. Kız bebeklerde gelişim, hamileliğin 10.haftasından itibaren başlar. Gebeliğin 11.haftasından itibaren kız ve erkek bebeklerde genital organlar gelişmeye başlar.

Bu evrede, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları cinsiyet eğilimlerini tespit edebilmiş olsalar da,  hatalı bir tespit olabilmektedir. Hamileliğin 19. ve 22.haftaları arasında yapılan ultrason muayenesi cinsiyeti ortaya çıkarabilir. Ebeveynler bebeğin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanıyorlarsa, Çin takvimini kullanabilirler. Bunu hamilelik planlarken de yapabilirler. Veya hamile kaldıktan kısa bir süre sonrada Çin gebelik takvimine başvurabilirler.

Çin Takvimi Özellikler

  • Bebek cinsiyetini öğrenebilmek için, Çin takvimi 2021 hesaplama kullanılabilir. Bunun için annenin yaşı gerekmektedir.
  • Çin takviminde bazı seneler 354 gün, bazı seneler 384 gün olduğundan yaş hesaplamak biraz karmaşıktır.
  • Anne adayı, Çin takviminin başlangıç tarihinden önce doğmuş olabilir. Böyle bir durumda annenin yaşına 2 eklenmelidir. Anne adayı, Çin takviminin başlangıç tarihinden sonra doğduysa, annenin yaşına 1 eklenmelidir.
  • Çin takviminin başlangıç tarihi her sene değişmektedir. Bebek cinsiyeti hesaplamasını otomatik Çin takvimi hesaplayıcılar ile yapmak daha sağlıklı olacaktır

2021 Yılının Hangi Ayında Kız Olur?

Çin Takvimi 2021 cinsiyet tahmini bebeğin cinsiyetini belirlerken ihtimal oranı her zaman %50’dir.Çünkü bebeğin cinsiyetini belirleyen X ve Y kromozomu olmak üzere iki değişkendir. “2021 yılının hangi ayında kız bebek olur?” sorusunun cevabı şudur: Çin Takvimi tablosu değerlendirilirken iki faktör göz önünde tutulur. Bu iki faktör, annenin yaşı ve bulunulan yıldır.2021 Çin takvimi göre, yirmi üç yaşında olan bir annenin, aralık, eylül, ağustos, nisan aylarında kız çocuğu sahibi olma ihtimali yüksek olmaktadır. Ancak başka bir yaştaki anne için bu durum daha farklı olmaktadır.

2021 Yılının Hangi Ayında Erkek Olur?

Yukarıda da belirtildiği gibi bebek cinsiyetinin erkek ya da kız olma ihtimali her zaman %50’dir. “2021 yılının hangi ayında erkek bebek olur?” sorusunun cevabı şudur: 2021 Çin takvimi tablosuna göre, yirmi üç yaşındaki bir annenin, ocak, mart, mayıs, haziran, ekim, kasım aylarında erkek bebek sahibi olma ihtimali daha yüksektir. Sonuç olarak erkek veya kız cinsiyetinin belirlenmesinde annenin yaşı önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir