Cilt Bakımı

Cilt Bakımı ve İyi Görünüm Sağlama Önerileri

Güzel görünmek ve sorunsuz bir vücuda sahip olmak isteği herkeste vardır. Erkeklerde başka kadınlarda başka türlü olsa da herkes güzel görünmek ister. Görünmenin ötesinde ise vücudumuzla olan bazı alışkanlıklarımız, görünümümüzü de etkiler. Güzel görünmek,vücudumuza iyi bakmak ve vücudumuzla bağlı olarak; yaptığımız bazı sorunlu hareketlerden de kaçınarak , ilişkiler ve günlük hayatımızda toplum içindeki davranışlarımızı dizginlememiz bizi iyi bir görünüme sahip olan biri yapar.

Erkeklerde Sakal ve Bıyık

Cilt Bakımı ve İyi Görünüm Sağlama Önerileri

Güzel görünmek erkeklerde ; saç ,sakal ve bıyık olarak modayı takip etmeliyiz. Ya da kendi tarzımızı yaratmalı bunu ise herkes tarafından iyi görünüm sağlanan bir hal olması şartıyla deneyebilirsiniz. Sakal ve bıyık bırakmak; sakal ve bıyığı dolgun olmasına ve şekline bağlı olarak bazı kuralları var. Buna göre de bakımlı bir şekilde olmalısınız. Periyodik olarak verdiğiniz şekle göre ; sakal ve bıyığı, bakım yapmalı ve dolgun görünmesini sağlamalısınız. Verdiğiniz uygun bir biçimde daha iyi görünüm şart. Sakalı dolgunlaştırma ve sakal kalınlaştırma tekniklerini kullanmalısınız.

İLGİLİ BİLGİ:
Adaçayının Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir?

El Bakımı

Cilt Bakımı ve İyi Görünüm Sağlama Önerileri

Biriyle buluştuğunuzda veya bir ortama girdiğinizde tokalaşırız. Bir masada ise ellerimizi kullanarak beden dilini istemsizce de olsa kullanırız. Bu yüzden ellerimizi de bakım yapmalıyız. Özellikle elde görülen el çatlaklıklarına karşı bakım türlerini tercih etmeliyiz. El çatları için (özellikle de kışın) önüne geçmeli ve iyi bir görünümün temellerini ellerden atmalıyız.

Vücudumuzla ilgili olan kötü alışkanlardan uzak durmalıyız.

Vücudumuz ve biz bir takımız. Ruh ve beden ikilisi. İyi biri olmak ve iyi bir görünüme sahip olmak. İyi bir görünüme sahip olmak için ise yukarıda verdiğimiz bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz. Ancak iyi bir görünüme sahip olsanız bile bazı vücudumuzla olan kötü alışkanlıklarımızı da yapmamalıyız. İyi bir görünümü sağlarken , bir yandan bu alışkanlar bunu dezavantaja çevirmemiz gerekiyor. Bunların başında ise tırnak eti yemek gelir herhalde…

İLGİLİ BİLGİ:
Cilt Temizliğinde Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Peki tırnak eti yemek nasıl bırakılır?

Stres günlük hayatımızın bir parçası. Bunu alt edemeyiz ama bunu dizginleyerek ve kontrol altına alarak , onu kontrol altında tutabiliriz. Tırnak eti yemek stresten kaynaklanan bir durum olabilir. Bu yüzden stresi kontrol altına almamız gerekli. Ayrıca bitkisel çözümlerle de tırnak eti yemekten kurtulabilirsiniz.

Bu ve daha fazla vücut için bakım önerileri ve tavsiyeleri için :ciltonik.com ‘a adresine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı