Hosting

Çelik Kasa Alacaksanız Bunlara Dikkat

Google News

Çelik kasa günümüzde değerli eşyalarımızı ve birikimlerimizi hırsızlara karşı korumak için en sağlıklı koruma yöntemidir. Son zamanlarda artan hırsızlık girişimleri haberlerini geleneksel haber kanallarından izliyoruz. Sadece hırsızlık girişimlerine karşı olmayıp kasa değerlerinizi, yangın, deprem, sel gibi doğal afetlere karşı da koruma sağlayacaktır.

celik kasa

Kasa satışı 2020 yılından sonra ülkemizde oldukça fazla ihtiyaç haline gelmiştir. Artan hırsızlık vakaları insanları tedirgin ediyor ve değerlerini koruma altına almak istiyorlar. Özellikle İstanbul gibi metropol bir şehirde beklenen deprem insanları ayrıca tedirgin ediyor. Depreme dayanan bir kasa nasıl olunur maalesef bilinmiyor… 

Sizin için çelik kasa alımı yaparken yapılan yanlışlar, dikkat edilmesi gereken noktaları araştırdık. Kasa piyasasında hizmet sağlayan parakasasi.com.tr firması ile çelik kasa alırken dikkat edilmesi gereken konulara yoğunlaştık.

Hangi Çelik Kasa Modellerinden Uzak Durulmalı

Bilinçsiz tüketicinin yaptığı hatalardan biridir kum dolgulu kasa almak. Kum dolgulu kasalar genellikle 100 kg üzeridir güvenli olarak satışa sunulur ve insanlara bu şekilde tanıtılır fakat hiç bir güvenlik önlemi yoktur gözümüzde kumbaradan farkı yoktur. Bu kasalar sadece sac ile imal edilip iki sac arasına ıslak deniz kumu veya mucur doldurulur ve ağırlıkları bu şekilde arttırılır. 

Saçın içerisinde bulunan kum değerlerimizi nasıl koruyabilir? düşünün… Bu tür kasaların kesilmesi, delinmesi saniyeler sürer.

Kumlu çelik kasalar genellikle aynı tasarıma sahiptir, işçiliği sabittir neredeyse birebir benzer ürünlerdir. Fiyatları 1500 TL’den başlar ve seyreder. Bu tür kasalardan uzak durmalısınız değerlerinizi tehlikeye atmamalısınız. Aşağıda sizlere hırsızlık girişimlerine uğramış ve açılmış birkaç haber görseli paylaşıyoruz.

Yüksek Güvenlikli Çelik Kasa Nasıl Olmalı

Yüksek güvenlikli çelik kasa kesinlikle c30 beton dolguya sahip olmalı aksi takdirde beton dolguya sahip olmayan hiç bir kasa güvenli değildir! Neden beton dolgu, önemi nedir? Kasa eğer kaliteli bir çelikten imal edilip çeliklerin arası beton ile doldurulması kasa hem ağır hem de delinmeye, kesilmeye karşı direnç sağlamaktadır. Aşağıda yer alan kasamızın hırsızlık girişimine karşı nasıl dayandığını ve açılamadığını göreceksiniz.

Güvenlikli çelik kasa hırsızlığa karşı dirençli olmamalı yangın tehlikesine karşı da dayanım göstermesi gerekir. Olası bir yangın esnasında kasa içerisinde bulunan değerleriniz dakikalar boyunca belli bir ısı derecesine kadar direnç göstermelidir. Mutlaka satın alacağınız kasanızın kapak kısmında conta sistemi bulunmalı ve yangın sertifikası olmalıdır.

Kasa üzerinde kullanılan elektronik şifre kaliteli ve güvenlik sertifikasına sahip olmalı. Kasa kapağının içerisinde bulunan elektronik şifre mekanizması ne kadar dayanıklı ve sağlam olursa kasa delindiği esnada hırsızın 2. işlemi kilit mekanizmasını pasif hale getirmek olacaktır. Bu esnada elektronik şifreniz kaliteli ve darbelere karşı dayanıklı olması halinde hırsızın bu girişimi başarısız olacaktır.

Montajı unutmamakta fayda var! Kasanızı mutlaka zeminden veya duvardan (betona) montajını yapmalısınız. Satın alacağınız kasanın duvar ve zeminden en az 1 adet montaj deliği bulunmalıdır. Montajın nedeni, hırsızlık esnasında hırsız kasayı açamayacağını anladığında kasayı götürme girişiminde bulunacak kasanız montajlı ise bu girişimi de başarısız olacaktır.

  • En az 6 mm kalınlıkta çeliğe sahip olmalı
  • Kapak ve gövde c30 beton dolguya sahip olmalı
  • Yangına karşı direnç göstermeli ve sertifikası bulunmalı
  • Güvenlik testlerinden geçmiş olup güvenlik sertifikası almış olmalıdır
  • Kasa üzerinde bulunan elektronik şifre veya anahtarlı kilit sertifikalı olmalı
  • Kasa tabanında veya duvar kısmında montaj yuvası bulunmalıdır.
  • Alınacak olan kasanın ağırlığı en az 150 kg olmalı.

Çelik kasa almayı düşünüyorsanız ve aklınızda soru işaretleri var ise parakasasi.com.tr web adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Almak istediğiniz çelik kasa hakkında sizleri yönlendirebilir, ihtiyacınıza uygun kasa bulmanız konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.

3 Yorum

  1. Çelik kasa için görüşülmesi ve fikir alınması gereken bir firma gerçekten harika hizmet

  2. Çelik kasa almak için bu firma ile mutlaka görüşme sağlanmalı. Ben bu makaleyi okuyarak kendilerine ulaştım ihtiyacıma uygun bir kaç model belirlediler. Amaçları pahalı ürün satmak değil doğru ürünü satmak tebrik ederim.

  3. Yıllar önce kumlu çelik kasa almıştım satın aldığım yer asla açılamaz, çok kaliteli demişti fakat hırsızlık girişimde kamera kayıtlarından izlemiştim kasa 1 dakika içinde hırsızlar tarafından açılmıştı kayıbım çok değildi ama bir daha kumlu kasa tercih etmemek gerektiğini anladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir