Çatlak ve Lekelere Kesin Çözüm Sizlerle!

Çatlak tedavisi ile leke tedavileri vücutta deride meydana gelen estetik olmayan görüntülerin giderilerek estetik görünüme döndürülmesini amaçlamaktadır. Leke ve çatların büyük kısmı klinik olarak sorun teşkil etmemekle birlikte bireylerde özgüven eksikliği ve kaygı gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle klinik yöntemler kullanılarak leke ve çatlakların giderilmesine yönelik tedaviler uygulanarak kozmetik olarak sonuç alınması sağlanmaktadır. Leke ve çatlak sorunları sadece kadın bireylerde değil erkeklerde de meydana gelmekte ve klinik tedavilere erkeklerinde başvurduğu bilinmektedir.

Çatlak ve Lekelere Kesin Çözüm Sizlerle!

Leke ve Çatlak Tedavisinde Erken Müdahale Neden Önemli

Leke ve çatlakların tedavisinde erken müdahale sorunun kalıcı olarak çözülmesinde büyük bir etki göstermektedir. Leke ve çatlak oluşumu sonrasında vücut hızlı bir onarım süreci başlatmaktadır. Bu süreç aşırı hızlı yapıldığında da düzensiz bir onarım meydana gelmekte bu da estetik açıdan sorun yaratmaktadır. Erken müdahale vücudun bu bölgesindeki işlemlerini tamamlamadan uygulandığında onarımın estetik olarak yapılması sağlanabilmektedir. Leke ve çatlaklar oluştuktan sonra yapılan müdahalenin gecikmesi sonuçları etkilemektedir. Ne kadar erken tedavi başlanırsa sonuçlarda o kadar etkili olmaktadır.

Evde uygulanan doğal kürler ve kremler ile bile erken müdahale de çatlak ve lekelerden kurtulmak mümkündür. Ancak üzerinden çok zaman geçmiş ve büyük leke ve çatlaklar için ise klinik olarak uygulanan tedaviler ancak sonuç vermektedir. Bu tedavilerde alınacak sonuca da leke ve çatlağın durumu ve süresi etki etmektedir.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? Lazer Ağrılı Bir Yöntem Midir?

Leke tedavisi Elazığ kliniğinde fraksiyonel lazer kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde birkaç seansta lekelerde ciddi azalma ve kaybolma gözlemlenebilmektedir. Lazer ile leke tedavi yönteminde lekeli bölgede deri altına kontrollü bir şekilde az hasar verilerek o bölgeye onarıcı vücut maddelerinin gönderilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de lekeler hızlı bir şekilde onarıma girerek azalmakta ve yok olmaktadır. Açılan gözeneklerin kapanmasında, güneş ve akne lekelerinin giderilmesinde lazer yöntemi birçok yönteme göre daha kalıcı çözüm sunmaktadır. Leke tedavisinde kullanılan lazer ile diğer doku ve organlara zarar verilmeden sadece hedef bölgeye kontrollü ve bilinçli bir zarar verilmektedir. Bu da onarım sürecini başlattığı için tedavinin bir parçasıdır. Lazer uygulamaları sonrası hafif deri döküntüleri ve kızarıklık normaldir. Ancak aşırıya giden bir durum söz konusu olur ise doktora başvurarak değerlendirme yapmasını sağlamak gerekmektedir. Genellikle böyle bir sorun ile karşılaşılmaz.

Çatlak Tedavisi İçin Leke Tedavinde Kullanılan Lazer Kullanılabilir Mi?

Çatlak tedavisinde de kullanılan lazer yöntemi sayesinde deride oluşan çatlak sorunları giderilebilmektedir. Ancak kullanılacak lazer tedavisinde seans ve seans süreleri klinik personel ya da doktor tarafından belirlenmelidir. Tüm deri problemleri farklı nedenlerle meydana geldiği için tedavi yöntemleri de çeşitlilik göstermektedir. Çatlak sorunu olanları çatlak tedavisi Elazığ hizmetleri veren klinikte değerlendirme yaptırarak doğru tedaviyi öğrenmeleri gerekmektedir.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu