Candice King Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Candice King
Tam adı: Candice Rene King / Candice King
Doğum tarihi: 13 Mayıs 1987
Doğum yeri: Houston, Teksas, ABD
Boyu: 1,73 cm
Burcu: Boğa
Kardeşleri: Kree Thomas Accola
Eşi: Joe King (e. 2014–2022)
Çocuk (ları): Florence May King, Josephine June King
Mesleği: Aktris ve şarkıcıdır
Aktif Yılları: 2007’den günümüze
imdb-logo
deezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Candice King Kimdir? Candice King, CW’nin süper hit dizisi olan ‘The Vampire Diaries‘de Caroline Forbes rolünü oynayarak yıldızlık statüsüne yükselen Amerikalı aktrisdir. Candice bir aktris olarak ün kazanmasına rağmen, kariyerine ilk olarak bir şarkıcı olarak başladı.

2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk albümü ‘It’s Always the Innocent Ones‘ı çıkardı. Bunun için albümdeki on dört parçadan on ikisin kendisi kaleme aldı. Aynı zamanda Candice King oyunculuk kariyeri üzerinde de çalıştı ve ‘How I Met Your Mother‘ ve ‘Greek‘ gibi birkaç dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Kariyeri istikrarlı bir şekilde ilerliyor olsa da, büyük atılımı, CW dizisi ‘The Vampire Diaries‘de rol alması ile oldu.

Candice King, mükemmel oyunculuk ve olağanüstü performans için övgüler aldı. King, 171 bölüm süren gösterinin sekiz sezonunun tamamında rolünü tekrarladı. Ayrıca 2018 yılında ‘The Originals‘ ve 2021 yılında ‘Legacies‘ adlı spin-off dizisinde yinelenen rolünü oynarken görüldü.

Candice Rene King (Accola) 13 Mayıs 1987 tarihinde Houston, Teksas’ta Carolyn (Clark) ve Kevin Accola’nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi meslek olarak çevre mühendisi iken ev hanımıydı ve babası ise kardiyotorasik cerrahtı. Candice King’in bir erkek kardeşi var. King, İngiliz, Roman-İsviçre, Fransızca ve Norveç kökenlidir. Ve King, Florida, Edgewood’da büyüdü, Lake Highland Hazırlık Okulu’na gitti.

Candice King Kariyeri

Candice King’in şarkıcılık kariyeri 2006 yılının Aralık ayında bağımsız olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk albümü ‘It’s Always the Innocent Ones‘ı çıkardığında başladı. Albümdeki on dört şarkıdan on ikisini yazdı; kendisinin yazmadığı iki şarkı olan, ‘Til Tuesday’s’ hit şarkısı ‘Voices Carry‘ ve American Hi-Fi’nin ‘The Breakup Song‘ şarkısının cover’ıydı.

2008 yılında ‘It’s Always the Innocent Ones‘ Japonya’da yeniden yayınlandı ve oldukça başarılı oldu. Aynı zamanda Candice, Miley Cyrus‘un Best of Both Worlds Turnesi için geri vokal olarak turneye çıktı. Ayrıca King ‘Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert‘ adlı 3D konser filminde kendisi olarak yer aldı.

Candice şarkı söylemenin yanı sıra oyunculuk projelerini de üstlendi. ‘How I Met Your Mother‘, ‘Supernatural‘ ve ‘Greek‘ gibi birkaç dizide de konuk oyuncu olarak yer aldı. 2008 yılında korku filmi olan ‘Deadgirl‘de rol aldı ve ‘Hannah Montana Filmi‘nde küçük bir rol oynadı.

2009 yılında Candice King’in kariyerinde büyük atılım, The CW televizyon dizisi ‘The Vampire Diaries‘de Caroline Forbes rolünü aldığında geldi. King, içinde nevrotik ama sevecen olan ve birçok erkek karakterin ilgi odağı olan kahramanlardan birini oynadı. Olağanüstü performansı ve olağanüstü oyunculuk becerileri nedeni ile övgü aldı. Dizi en sevilen ve en çok izlenen doğaüstü drama televizyon dizilerinden biri haline geldi.

The Vampire Diaries‘, The CW için en başarılı televizyon dizilerinden biri olarak tüm rekorları kırdı. Dizinin pilot bölümü, herhangi bir CW serisi prömiyeri için en büyük olan 4,9 milyonluk bir izleyici kitlesini çekti. Candice’in Caroline Forbes rolü, dizinin sekiz sezonu boyunca devam etti.

The Vampire Diaries‘ üzerinde çalışırken King, gösteride The Bangles‘ın ‘Eternal Flame‘ şarkısını da coverladı. Eşzamanlı olarak, Sharon olarak 2009 yılı romantik komedi filmin ‘Love Hurts‘de, Sophia olarak 2010 yılı yapımı ‘Kingshighway‘de Caitlin Stone olarak ve 2011 yılı yapımı ‘The Truth About Angels‘ filmi dahil olmak üzere birkaç film yaptı.

2012 yılında Candice, ‘Gelecekteki Benliğimden Arkadaş Kuralları‘ adlı web dizisinin ikinci sezonunda Chloe Cunningham rolünü üstlenerek ekranlarda yer aldı. Filmde Cunningham aşka inanmayan 26 yaşında bir kızı canlandırmıştır. Ve on yıl sonra kendisinden aşk tavsiyesi alır.

Candice King Ödülleri

Candice King, 2012 ve 2014 yılında ‘The Vampire Diaries‘ için ‘Sahne Hırsızı Kadın‘ kategorisinde ‘Teen Choice Ödülü‘nü kazandı.

Candice King Özel Hayatı

Candice King, müzisyen olan Joe King ile evlidir. İkili ilk olarak 2012 yılında bir Super Bowl etkinliğinde tanıştı ve neredeyse anında anlaştılar. 18 Ekim 2014 tarihinde New Orleans, Louisiana’da evlenmeden önce iki yıl çıktılar.

Evlendikten sonra Candice, King’in önceki evliliğinden iki kızının üvey annesi oldu. Çift, 2016 yılının Ocak ayında Florence May adlı ilk çocuklarını dünyaya getirdi. Çift, ikinci kızları olan Josephine June’u ise 1 Aralık 2020 tarihinde kucaklarına aldılar. 2022 yılının Mayıs ayında ise çift, yollarını ayırdıklarını ve boşanma davası açtıklarını açıkladı.

Candice King bir Demokrattır. Ve 2016 yılındaki Başkanlık Seçimlerinde Demokrat Başkan Adayı Hillary Clinton‘ı güçlü bir şekilde destekledi.

Candice King Filmleri

 1. 2007 Pirate Camp / Annalisa – Tom
 2. 2007 Juno / Laboratuvardaki kız
 3. 2007 On The Doll / Melody
 4. 2007 X’s & O’s / Gwen’in arkadaşı
 5. 2008 Dead Girl / Joann
 6. 2008 Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert / Kendisi
 7. 2009 Love Hurts / Sharon
 8. 2009 Hannah Montana: The Movie / Kendisi
 9. 2010 Kingshighway / Sophia
 10. 2011 The Truth About Angels / Caitlin Stone
 11. 2011 Complicity / Lacy
 12. 2020 After: Paramparça / Kimberly

Candice King Tv Dizileri

 1. 2009-2011 The Vampire Diaries / Caroline Forbes
 2. 2012 Dating Rules From My Future Self / Chloe Cunningham
 3. 2013-2018 The Originals / Caroline Forbes

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu