Keşfet

Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu ve Erkek Öğrenci Yurdu Sigara Bırakma Kampanyası Başlattı

Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu olan Biga Selçuk Yurdu aynı zamanda Çanakkale Erkek Öğrenci Yurdu hizmeti de vermektedir. Bu kapsamda Çanakkale Öğrenci Yurdu olarak konumlandırılabilir. Çanakkale Öğrenci yurdu sezonunun açıldığı dönemde Çanakkale öğrenci yurdu arasında en iyisi olan BİGA SELÇUK YURDU sigara bırakma konusunda bir kampanya başlattı ve öğrenci velililerinin sigarayi bırakarak çocuklarına örnek olmalarını istedi. Kampanya detayları aşağıdaki gibidir.

Çanakkale Kız Öğrenci Yurdu ve Erkek Öğrenci Yurdu Sigara Bırakma Kampanyası Başlattı


İnsanlar üzerinde, zararlı alışkanlıkların olumsuz sonuçlarını geniş bir yelpazede ele almak gerekmektedir. Örneğin, sigara ya da genel adıyla tütün ve tütün mamulleri, içerdiği zararlar nedeniyle, bağımlılara çok farklı alanlarda zarar vermektedir. Peki, sigara bırakma sayesinde hangi alanlarda avantajlar elde edersiniz?

– Sigaranın bilinen en büyük zararı, kuşkusuz ki sağlık alanındadır. Sigarayı bırakan bir kişi, zaman içerisinde kanser, diyabet, tansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok sorundan kurtulmuş olur.

İLGİLİ BİLGİ:
Yaşam Koçluğu Eğitim ve Seminerleri

– Estetik görüntünün bozulması, sigaranın sosyal alanda verdiği zararlardandır. Sigara bırakma sayesinde, bağımlı; ağız bakımı, cilt rengi, saç bakımı gibi konularda önemli avantajlar elde edebilmektedir. Ayrıca sigaranın neden olduğu kötü kokulardan da uzak durarak, sosyal çevre tarafından dışlanma riskini de azaltmış olacaktır.

– Ekonomik boyut ise sigarayı bırakmanın sağladığı avantajlar arasında maddi kanadı oluşturmaktadır. Bilindiği gibi ülkemizde oldukça yüksek fiyatlardan satılan sigarayı bırakarak, bağımlı yalnızca bir yıl içerisinde binlerce liralık tasarruf yapabilme şansına sahip olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı