Keşfet

Çamaşır Makinemden Neden Koku Geliyor?

En inatçı lekeli kıyafetlerimizden, yağlanmış tekstil ürünlerinin her birini hem en iyi şekilde hem de en kolay şekilde yıkayabilmemizi sağlayan çamaşır makinesi teknolojisi hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Özellikle çamaşırları ne kadar kirli olursa olsun az su tüketimiyle en iyi şekilde yıkayabiliyoruz. Bu yüzden de günümüzde gündelik yaşantımız dahilinde çamaşır makinelerinin çok önemli bir yeri bulunuyor. Eğer arızalanır ise çok ciddi bir aksaklığa neden olacağından çamaşır makinesi arızalarında etkin çözüm için mutlaka Bulgurlu Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz. Ancak tabii ki öncesinde yapabileceğiniz küçük kapsamlı müdahale imkanları bulunmaktadır ki bunlardan birisi çamaşır makinesinin kötü koku yayması durumudur.

Çamaşır Makinemden Neden Koku Geliyor?

Çamaşır Makinesi Neden Kötü Kokar?

En kirli çamaşırlarımızı dahi en hijyenik hale getirebilen çamaşır makinemiz, her ne kadar günümüzün akıllı modelleri ile kendisini temizleyebiliyor olsa da çamaşır makinelerimizi periyodik olarak temizlememiz gerekir. Aksi halde çamaşır makinesinin kazanında, hortumlarında ve filtrelerinde biriken kireçler bile kötü koku oluşumuna neden olabiliyor. Bu nedenle de kötü koku oluşumlarına karşı mutlaka düzenli periyotlarda çamaşır makinenizin temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra çamaşır makinesindeki kötü koku oluşumunda, sürekli düşük sıcaklıklardaki yıkama programını kullanıyor ve düşük miktarda deterjan kullanımı gerçekleştiriyorsanız da kötü koku oluşumu söz konusu olabilir. Bu durumda ise çamaşır yıkama programlarında 60 derece ve üzeri sıcaklıklarda yıkamalarda yapmalı ve belirlenmiş olan(tavsiye edilen) miktarda deterjan kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Bu şekilde çamaşır makinesindeki kötü koku şikayetlerinden kurtulabilmeniz mümkündür. Ancak bunun dışındaki etkenlere ilişkin olarak Soğanlık Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Uzman Göztepe Arçelik Servisi çamaşır makinesi merkezi uzman teknikerleri, çamaşır makinesinin iç aksamının farklı noktalarında ortaya çıkabilen pislik veya kireç birikmesinin neden olduğu kötü koku şikayetlerinden de kolay bir şekilde kurtulabilmenize yardımcı oluyor. Böylelikle çamaşır makinesinin son derece hijyenik ve pratik bir şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Aynı zamanda da çamaşır makinenizin kullanım ömrünün de daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel servis müdahaleleri ile çamaşır makinesinin onarım ve parça değişim işlemlerinin garantili olması söz konusu olacağından, daha kaliteli çözümlerden, daha ekonomik şekilde yararlanabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı