Hosting

Büyük Kuruluşlar ve Markalar En İyi Sonuçlar İçin Kurumsal SEO’yu Tercih Ediyor

Google News

Şirket yöneticileri uzun yıllar boyunca arama motoru optimizasyonunu yani SEO’yu, çevrim içi başarı için bir zorunluluktan ziyade bir strateji olarak gördüler. Ancak bugün SEO çalışmaları, müşteriler ve SERP’lerde en üst sıralarda yer almak için rekabet edilirken çoğu şirketin temel taşı haline gelmiştir. Bunun nedeni dijital ortamın artık hem küçük hem büyük ölçekli şirketler için çetin bir rekabete sahne olmasıdır. Kurumsal SEO, güçlü bir markanın sürekli değişen içerik pazarlaması ve sayfa sıralaması dünyasında rekabetçi kalmasını sağlar.

simur digital

Arama motoru sonuçlarının değişken doğası, bu kadar çok büyük şirketin kurumsal SEO çalışmalarına yatırım yapmasının temel nedenidir. Büyük şirketlerin web siteleriyle ilişkili çok sayıda web sayfası vardır. Çevrim içi rekabete ayak uydurulması için web sitelerinin kurumsal SEO çalışmaları titizlikle yapılmalıdır. Bu yalnızca web sitesinin SEO performansını artırmakla kalmaz aynı zamanda daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlanmasına da katkıda bulunur.

Herhangi bir marka ya da şirketin web sayfası arama motoru sonuçlarında ne kadar üst sırada yer alırsa, o niş içinde hizmet ya da ürün arayan kişilerin sERP’lerde üst sıralarda yer alan web sitesine tıklama olasılığı o kadar yüksek olur. Tüketicilerin bir şirketi diğerine göre daha kolay bulmasındaki fark, arama sonuçlarında nerede yer aldığıyla ilgiliyse, bu durumda kurumsal SEO çalışmalarının öneminin yadsınması mümkün değildir.

Kurumsal SEO çalışmaları yalnızca şirketlerin kendi marka bilinirliklerini artırmalarını sağlamaz. Aynı zamanda rakipler arasından sıyrılma imkanı da verir. Ayrıca şirket itibarına yönelik saldırılar önlenebilir. Bu nedenle tıklama tuzağı makalelerin ya da rekabetin şirketin çevrim içi anlatısını dikte etmesine izin vermek yerine SEO açısından zengin içerikler oluşturulmalı ve işletmelerin kendi hikayelerini anlatmalarına imkan verilmelidir.

Büyük kurumsal organizasyonlar için SEO çalışmalarının yapılması kurumsal satış ve planlama süresinin her aşamasını güçlendirebilir. Kurumsal SEO’yu, kurumsal bir web sitesinin performansını ve görünürlüğünü iyileştirmenin, şirketin dijital dünyadaki itibarını artırmanın ve internet kullanıcılarının ziyaretlerini satışa dönüştürmenin en etkili yollarından biri yapan; organik aramanın yatırım getirisinde artışa dönüşmesidir.

Simur Digital 10 yılı aşan sektörel tecrübesi ile müşterilerine SEO ve kurumsal SEO alanlarında en etkili, doğru ve kaliteli hizmetleri sunmayı temel prensibi olarak kabul eder. Siz de SEO ve kurumsal SEO alanında kaliteli hizmetler almak, arama motoru sıralamalarında ve rakiplerinizle olan rekabetinizde ön plana çıkmak için Simur Digital’in geniş bir yelpazede sunduğu SEO hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal SEO Trendleri

Hemen hemen her şirketin bir SEO pazarlama planı vardır. Bu nedenle bu alandaki rekabet her zamankinden daha şiddetli bir haldedir. Eğilimlerden yararlanmak, şirketleri rekabette öne çıkarmanın ve başarıyı yakalamanın etkili bir yoludur. Bu nedenle yeni SEO kaynaklarına ve uygulamalarına ayak uydurulması çok önemlidir.

Ne yazık ki pek çok şirket SEO’yu hala daha bir zorunluluk değil de isteğe bağlı bir pazarlama stratejisi olarak algılar. Birçok kurumsal pazarlama uzmanı da mobil web trafiğine karşı masaüstüne odaklanmaya devam eder. Ancak önemli olan kullanıcıların web sitelerine nasıl ulaştığı değil web sitesiyle nasıl etkileşim kurduğudur. Google, kurumsal web sitesindeki trafiğin %75’inden tek başına sorumlu olmakla birlikte dönüşüm oranları, iyi bir kullanıcı arayüzü/UX tasarımı ve sayfa hızı gibi diğer SEO unsurlarına bağlı olarak bu oran yükselir ya da düşer. Bu nedenle sayfa içi SEO faktörlerinin optimizasyonu zorunludur.

Günümüzde kurumsal şirketlerin yapacağı en etkili hamlelerden biri mobil uygulamalara yatırım yapmaktır. Mobil çözümler çok sayıda kullanıcıyı hedeflemenin en etkili yolu olmasının yanı sıra mobil tabanlı arayüzler, mobil uyumlu arayüzlere göre çok daha etkilidirler. Bununla birlikte günümüz dijital dünyasında uyumluluk sunmak yeterli olmadığı gibi başarılı kurumsal SEO mobil kullanıcıları doğrudan hedeflemelidir.

Sosyal medya en başarılı ve en uygun maliyetli strateji olarak ön plandadır. Sosyal medya stratejileri çatısı altında influencer ortaklıkları hızla popüler bir seçenek haline gelmektedir. Bazı kurumsal şirketler influencer marketing çalışmalarını bir başlangıç taktiği olarak görmesine rağmen aslında büyük şirketler açısından inanılmaz derecede başarılı bir yöntemdir.

Sıfırdan Başlamak Yerine Optimize Edin

Mevcut web sayfalarının optimize edilmesi, kullanıcıların yıllardır kullandığı siteleri gezinmeyi çok daha kolay bir hale getirir. Kurumsal sitelerin, güvenilirliklerini ve kullanıcı tarafından algılanan uzmanlıklarını en üst düzeye çıkarması noktasında SEO araçlarından yararlanılması zorunludur. Dahili bağlantılar bir tür dahili dizin oluşturulmasını sağlarken, backlinkler kullanıcıların diğer web yöneticilerinin web sayfalarından gelen bağlantılar aracılığıyla kendi web sitelerine bağlanmasını sağlar.

Kurumsal SEO hakkında yanlış kanı içeriğin genel olması ve mümkün olan en geniş kitleye hitap etmesi yönündedir. Ancak spesifik içeriklere odaklanmak, kullanıcıların daha spesifik içerikten istediklerini optimize etmelerine yardımcı olabilir. Görüntülerin optimize edilmesi rekabette öne geçilmesini sağlayan diğer bir yöntemdir. Dikkat çekmek ve okuyucuları bir alanda daha uzun süre tutmak için stratejik olarak görüntülerin kullanılması daha fazla dönüşüm sağlanması anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir