Google News
Cilt Bakımı

Burun Küçültme Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Burun, yüz estetiği içerisinde önemli yeri olan vücut organları arasında yer alır. Ayrıca kişinin burun güzelliği istediği şekilde olduğu zaman; kendisine daha çok güvendiği, daha bakımlı ve estetik hissettiği, bu sayede de hayatının diğer alanlarının olumlu bir şekilde etkilendiği gözlemlenmiştir. Burun konusunda operasyon yapılmasını isteyen insanlar; burun küçültme uygulamasının ne olduğunu ve bu uygulamanın nasıl sağlandığını, kimler tarafından sağlandığını oldukça fazla merak eder.

Burun Küçültme Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılıyor?

Burun Küçültme Uygulaması Nedir?

Burun küçültme uygulaması, burnun istenen ölçüden daha büyük olması halinde yapılan bir uygulamadır. Ameliyat ortamında ve cerrahi operasyon yapma yetkisi olan kişiler tarafından (plastik cerrahlar veya estetik cerrahları gibi) yapılan bir uygulamadır. Her zaman yapılmıyor olmakla beraber, bazı durumlar ortaya çıktığı zaman yapılan bir uygulamadır.

Bununla beraber, burun küçültme uygulamasının yapıldığı durumlar şu şekildedir:

  • Burnun olması gerekenden çok daha büyük olduğu durumlarda
  • Kişinin kendi burnunu beğenmiyor olması halinde, normal büyüklükte olsa dahi bir miktar burun küçültmesi yapılmasına olanak olduğu durumlarda
  • Burnun yalnızca bir kısmında, estetik duruşu zedeleyen ve kişiyi rahatsız edecek düzeyde olan kemik veya kıkırdak çıkıntılarının olması halinde
  • Burunda et bulunması halinde büyüklük olması halinde

Gibi sorunlar ortaya çıktığı zamanlarda burun küçültme yapılabilir. Burun küçültme ameliyatının nasıl uygulandığını bilmek, bu uygulamayı tercih edecek olan kişiler tarafından bilinmesi gereken konudur.

Burun Küçültme Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Burun için yapılacak olan küçültme uygulaması, belirli aşamaları gerektiren bir uygulamadır.

Bununla beraber, burun küçültme uygulamasının yapılma aşamaları şu şekildedir:

  • İlk olarak kişinin ameliyat için hazır olması sağlanır ve ameliyat esnasında sıkıntı yaşanmaması, tansiyon dengesinin korunmasını sağlamak amacıyla serum takılır.
  • Serum takılı olan hasta ameliyat ortamına alınır ve bu ortamda hastanın uyutulması sağlanır.
  • Alanında uzman olan kişiler tarafından, uyku halinde olan hastanın burnunun açılması sağlanır. Burun açılırken deri kısmı açılır ve bu aşamada kesinlikle iz kalmayacak kısımlara kesikler açılarak burnun görülmesi sağlanır.
  • Burun içerisinde büyüme haline neden olan sorunun daha net tespiti ve yapılması gerekenlerin yapılması aşaması başlatılır. Eğer fazla kıkırdak doku veya kemik oluşumu söz konusuysa, fazla kısımların alınması sağlanarak burnun küçülmesi sağlanır. Bu küçültme aşamasında estetik burun düzeninin korunması için de gereken zamanlarda; kemik kısmının üst düzeyinde törpü yapma, düzeltme ve her iki tarafın da eşit olmasını sağlama aşaması uygulanır.
  • 5. Şekil olarak hazır hale getirilen burun hazır olduğu zaman, deri kısmının yeniden ve açıldığı şekilde kapatılması sağlanır.
  • 6. Deri kısmında fazlalık mevcutsa alınarak burnun yeniden kapatılması ve iz bırakmayan dikiş teknikleriyle dikilmesi sağlanır.

Bu aşamalar tamamlandıktan sonra kişi, daha küçük bir buruna sahip olacaktır.

Bu içerik https://www.ankaraveburunestetigi.com/burnunu-kucultmek-isteyenlere-tavsiyeler/ sayfasından derlenmiştir.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu