Kültür ve Sanat

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Türkiye sinema salonlarında, bu hafta 3’ü yerli olmak üzre , 6 film birden izleyicilerle buluşacak. Filmlerle ilgili detaylar, oyuncuları,fragmanları ve dahası bu bilgi yazımızda…

1. Abluka (6 Kasım 2015)

Abluka-film-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi: 1 saat 54dk
Yönetmeni: Emin Alper
Oyuncuları: Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen,Müfit Kayacan,Ozan Akbaba,Fatih Sevdi
Türü: Dram
Ülkesi: Katar , Fransa , Türkiye

Film Hakkında

Dünya galasını yaptığı 72. Venedik Film Festivali’nden “Jüri Özel Ödülü”, Adana Altın Koza’dan da “En İyi Film” ve “Halk Jürisi Ödülü” dahil toplam 5 ödülle dönen Emin Alper’in son filmi “Abluka”, yarın sinemaseverlerle buluşacak.

“Tepenin Ardı” filmiyle ismini duyuran yönetmenin ikinci filmi, yoğun bir politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesini konu alıyor.

Filmin kısaca özeti;

 

Kadir hapishanedeki 20 yılın ardından şartlı tahliye olur ve emniyette çalışan Hamza’nın yardımıyla iş bulur. İstanbul’u saran büyük siyasi karmaşa atmosferi özellikle sokaklarda kendini göstermektedir. Kadir çöp toplayıcısı olarak girdiği bu paravan işin ardında aslında muhbir olarak çalışacaktır. Gecekondu mahallelerindeki çöpleri karıştırarak herhangi bir şekilde bomba malzemesi olup olmadığını araştıracak ve bulduklarını raporlayacaktır.  Hapishane sonrası ilk uğradığı adres ise kardeşi Ahmet ile karşılaşır. Belediyede çalışan Ahmet ile yeniden kardeşlik bağını kurmaya çalışsa da bu çabaları tek taraflı kalır. Ahmet’in kendi içine kapanık bu hallerini Kadir’ kafasında farklı yorumlar ve komplo teorileri üretmeye başlar… İlk filmi Tepenin Ardı ile ses getiren Emin Alper’in yeni filminde başlıca rollerinde Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba bulunuyor.

Filmin Fragmanı

2.Cin Kuyusu (6 Kasım 2015)

cin-kuyusu-2015-film-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi:
Yönetmeni: Murat Toktamışoğlu
Oyuncuları: Zeynep Buse Kale, Cemal Baykal, Kubilay Güleçoğlu,Asi Güner,Mehmet Polat
Türü: Korku
Ülkesi: Türkiye

Film Hakkında

Murat Toktamışoğlu’nun yönettiği filmde Sinem Sarızayim, Beril Özgür, Asi Güner, Zeynep Buse Kale, Cemal Baykal, Emre Korkmaz ve Kubilay Güleçoğlu gibi isimler rol aldı.

“Cinlerin intikamından Allah’a sığının” diyen korku filmi Cin Kuyusu’nun yönetmenliğini ve senaristliğini Murat Toktamışoğlu üstleniyor.

Filmin Fragmanı

3. Kariyer (6 Kasım 2015)

kariyer-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi:
Yönetmeni: Suat Ay
Oyuncuları: Dost Elver, Sevil Uyar, Kayra Şenocak ,Umut Oğuz,Deniz Gönen Türkcan,Özkan Çınarlı,Aziz Özuysal
Türü: Komedi
Ülkesi: Türkiye

Film Hakkında

Başrollerini Dost Elver, Sevil Uyar, Kayra Şenocak, Umut Oğuz, Aziz Özuysal, Deniz Gönen Türkcan ve Özkan Çınarlı’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Suat Ay üstleniyor.Kariyer, İstanbul’dan Malatya’ya giden ve başına binbir türlü olay gelen bir adamın yaşadıklarını anlatıyor.

Filmin Fragmanı

4. Spectre (6 Kasım 2015)

Spectre-Film-2015-Afisi Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi: 2 saat 30dk
Yönetmeni: Sam Mendes
Oyuncuları: Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux ,Ben Whishaw,Naomie Harris,Dave Bautista,Monica Bellucci,Ralph Fiennes
Türü: Aksiyon , Casusluk
Ülkesi: İngiltere , ABD

Film Hakkında

Başrollerinde Daniel Craig, Monica Bellucci, Naomie Harris, Christoph Waltz, Lea Seydoux, Ben Whishaw, Dave Bautista ve Ralph Fiennes’in yer aldığı filmin yönetmeni Sam Mendes.

007 James Bond karakterini yine Daniel Craig üstlenirken, bu filmde kendisine ödüllü Fransız oyuncu Léa Seydoux ‘un (Madeleine Swann) yanı sıra yeni isimler olan İrlandalı aktör Andrew Scott, Dave Bautista, Monica Bellucci ve Christoph Waltz (Oberhauser) yer alıyor. Skyfall’da yer alıp da bu filmde de seyredeceğimiz oyuncular ise Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw ve Rory Kinnear. Yönetmenliğini yine Sam Mendes’in üstlendiği filmin senaryosu ise John Logan’a emanet.

Geçmişten gelen şifreli bir mesaj James Bond’u Mexico City’ye ve sonunda, kötü şöhretli bir suçlunun, yasaklı dulu, güzel Lucia Sciarra ile tanışacağı Roma’ya sürükler. Bond, sızdığı gizli bir toplantı sonucunda, Spectre olarak bilinen tekinsiz bir örgütün varlığını ortaya çıkartır. Bond, Spectre’nin ağını ortaya dökebilecek ipuçlarına ulaşmak için, eski düşmanı Mr White’ın kızı, Madeleine Swann’ı aramaktadır. Moneypenny ve Q’dan kıza ulaşmak için gizlice kendisine yardım etmelerini ister. Bond, Spectre’ye yaklaştıkça, ulaşmaya çalıştığı Christoph Waltz tarafından canlandırılan düşmanı ile kendisi arasında, kan dondurucu bir bağ olduğunu öğrenecektir.

Filmin Fragmanı

5. Gizli Dosya (6 Kasım 2015)

gizli-dosya-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi: 2 saat 1dk
Yönetmeni: James Vanderbilt
Oyuncuları: Cate Blanchett, Robert Redford, Elisabeth Moss,Topher Grace,Dennis Quaid,Bruce Greenwood,David Lyons,John Benjamin Hickey
Türü: Dram , Biyografik
Ülkesi: ABD

Film Hakkında

Yönetmenliğini ve senaristliğini James Vanderbilt’in üstlendiği filmin başrollerinde Cate Blanchett, Robert Redford, Dennis Quaid, Topher Grace, Elisabeth Moss yer alıyor. Film Amerikan askerlerinin Irak’ta yer alan Abu-Grahbi Cezaevi’nde tutuklulara uyguladıkları işkenceyi 2004 yılında ortaya çıkaran CBS sunucusu Dan Rather ve yapımcısı Mary Mapes’in hikayesine odaklanıyor.

Filmin Fragmanı

https://youtu.be/z8_YDjxJInw

6.Düşlerin Terzisi (6 Kasım 2015)

Duslerin-Terzisi-filmi-2015-afis Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (6 Kasım 2015)

Vizyon Tarihi: 6 Kasım 2015
Filmin süresi: 1 saat 58dk
Yönetmeni: Jocelyn Moorhouse
Oyuncuları: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving,Sarah Snook,Judy Davis,Caroline Goodall,Kerry Fox,Rebecca Gibney
Türü: Komedi , Dram
Ülkesi: Avustralya

Film Hakkında

Tilly Dunnage (Kate Winslet) güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Molly’yi (Judy Davis) bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tilly’yi kasabalıya yaklaştıran şey Tilly’nin eşsiz terzilik yetenekleri olur. Acılar yerini kahkahalara bırakırken Tilly modacı kimliğiyle kasabanın kadınlarını adeta baştan yaratır. Bu arada geçmişini haksız bir şekilde karalayanlardan tatlı tatlı intikamını almaya başlayan Tilly kasabanın yakışıklısı Teddy’ye (Liam Hemsworth) kalbini kaptırınca bu aşkın ona tahmin edemeyeceği şeyleri yaptıracağını görecektir.

Seneler önce dedikodular yüzünden Avustralya’daki küçük köyünü terk eden Myrtle ‘Tilly’ Dunnage’ın hasta annesine bakmak için geri dönüşünü konu alan filmin başrollerini Oscar ödüllü oyuncu Kate Winslet ve Liam Hemsworth paylaşıyor. Köyden uzakta geçirdiği yıllarda Fransız modacılardan eğitim alan genç kadın (Winslet), köye geri döndüğünde bir dikiş makinesi ve moda konusundaki yeteneğiyle tüm köyü baştan başa değiştiriyor.

Filmin Fragmanı

Kaynaklar: Beyazperde , youtube

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı