Kültür ve Sanat

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Türkiye sinema salonlarında, bu hafta 3’ü  yerli olmak üzre , 7 film birden izleyicilerle buluşacak. Filmlerle ilgili detaylar, oyuncuları,fragmanları ve dahası bu bilgi yazımızda…

1. Git Başımdan (29 Ekim 2015)

git-basimdan-29-ekim-persembe-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 34dk
Yönetmeni: Şahin Altuğ
Oyuncuları: Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Aslı Tandoğan,Seda Güven,Nevra Serezli,Özgür Ozan
Türü: Komedi
Ülkesi: Türkiye

Film Hakkında

Filmin konusuna gelecek olursak, 30’lu yaşlarının ortasındaki Latif, yıllardır annesiyle birlikte yaşayan, aynı kadınla birlikte olan ve aynı işte çalışan sıradan bir adamdır. Latif bir gün sevgilisi Reyhan’a ayrılmak istediğini söylemeye karar verir ancak konuşma beklediği gibi gelişmediği gibi üstüne kendisini Reyhan’a evlilik teklifi ederken bulur. Düğün günü gelip çattığında ise iç sesi ona düğünden kaçmasını söyler. Latif içindeki sese kulak verir ve arabasına atladığı gibi düğünden kaçar. Bu esnada birine çarpar ve çarptığı adamı arabasına almak zorunda kalır. Bu kişi Latif’in iç sesi olan Mansur’dur! Yola koyulan Latif ile Mansur bir kavgaya karışırlar ve burada arabasını arayan Selin ile karşılaşırlar. Bu birliktelik üç kişilik eğlenceli bir yol macerasına dönüşür…
Yönetmenliğini Şahin Altuğ’un üstlendiği komedi filminin başrollerini Şahin Irmak ile Bülent Emrah Parlak ikilisi paylaşıyor.

Filmin Fragmanı

2. Mavi Gece (30 Ekim 2015)

mavi-gece-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 35dk
Yönetmeni: Ahmet Hoşsöyler
Oyuncuları: Fırat Tanış, Ayça Varlıer, Gökhan Mumcu,Eda Bilgin
Türü: Komedi , Romantik
Ülkesi: Türkiye

Film Hakkında

Başarılı bir doktor olan Emel, varlıklı ve sevgi dolu bir adam olan kocası Murat ile birlikte sıradan bir hayat sürmektedir. Çiftin yaşadığı en büyük problem ise istemelerine rağmen çocuklarının olmamasıdır. Maço bir adam olan Zeki ise çıkardığı sorunlarla hem karısını hem de çevresindekileri bezdiren bir taksi şoförüdür. Zeki ve karısı da tıpkı Emel ile Murat gibi çocuk sahibi olamamaktadır. Zeki bir gece kaza yapar ve Emel’in çalıştığı hastaneye götürülür. Emel’in Zeki’ye elektro şok uyguladığı anda hayatlarında beklenmedik tuhaflıklar meydana gelecektir.

Filmin Fragmanı

3.Nefesim Kesilene Kadar (30 Ekim 2015)

Nefesim-Kesilene-Kadar-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 34dk
Yönetmeni: Emine Emel Balcı
Oyuncuları: Esme Madra, Rıza Akın, Sema Keçik,Uğur Uzunel,Ece Yüksel,Gizem Denizci,Yavuz Pekman,Pınar Gök
Türü: Dram
Ülkesi: Türkiye, Almanya

Film Hakkında

Dram türündeki film bir tekstil atölyesinde ortacılık yapan Serap’ın hikayesini ele alıyor. Mecbur kaldığı için ablası ve eniştesinin yanında yaşayan Serap’ın hayattaki tek umudu uzun yol şoförü olan babasıyla birlikte yaşamaktır. Serap bunun için birikim yaparken babasının zannettiği kadar hevesli olmadığını fark eder…
Genç sinemacı Emine Emel Balcı’nın imzasını taşıyan filmin başlıca rollerinde Esme Madra, Gizem Denizci, Sema Keçik ve Uğur Uzunel yer alıyor.

Filmin Fragmanı

4.Frankenstein (29 Ekim 2015)

Frankenstein-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 29dk
Yönetmeni: Bernard Rose
Oyuncuları: Xavier Samuel, Carrie-Anne Moss, Danny Huston,Tony Todd,Carol Anne Watts,James Lew,Maya Erskine
Türü: Korku , Fantastik , Dram
Ülkesi: ABD

Film Hakkında

21. yüzyılda, Los Angeles şehrindeyiz… İki başarılı bilim insanı olan Viktor ve Elizabeth’in büyük bir azimle üzerinde çalışmakta oldukları yeni bir hedefleri vardır: Bir insan yaratmak! Nihayetinde 3 boyutlu yazıcıları kullanarak bir insan yaratmayı başarırlar ve ona Adam adını verirler. Labaratuvarın ortasında doğan Adam, gençlik çağında dünyaya merhaba diyen bir yaratıktır. Nasıl yaratıldığını bilmeyen Adam’a, ismi dışında hiçbir şey anlatılmaz. Ancak o vakti geldiğinde kendine dair yıkıcı gerçeklerle yüzleşecektir.
Xavier Samuel ve Carrie Anne-Moss’un başrollerinde yer aldığı Frankenstein’ın yönetmen koltuğunda Candyman’in yönetmeni Bernard Rose oturuyor.

Filmin Fragmanı

5. Çok Pişmiş (30 Ekim 2015)

cok-Pismis-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 40dk
Yönetmeni: John Wells
Oyuncuları: Bradley Cooper, Sienna Miller, Daniel Brühl,Omar Sy,Riccardo Scamarcio,Emma Thompson,Lily James,Uma Thurman
Türü: Komedi , Dram
Ülkesi: ABD

Film Hakkında

Paris’te bir restoranda çalışan Şef Adam Jones, kötü alışkanlıklarından vazgeçemeyince sahip olduğu her şeyi kaybetme aşamasına gelir. İki Michelin yıldızlı şef bir noktadan sonra kendi mutfağını oluşturup hatalarını telafi etmeye karar verir. Bunun için ekibine üstün yetenekli şefleri ve güzel Helene’yi katmak zorundadır…
Steven Knight’ın senaryosunu yazdığı John Wells’in ise yönetmenliğini üstlendiği filmin yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Bradley Cooper, Sienna Miller, Jamie Dornan, Emma Thompson, Uma Thurman, Daniel Brühl ve Omar Sy gibi isimler yer alıyor.

Filmin Fragmanı

6. Güneş Tepedeyken (30 Ekim 2015)

Gunes-Tepedeyken-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Filmin süresi: 2 saat 3dk
Yönetmeni: Dalibor Matanic
Oyuncuları: Tihana Lazovic, Goran Markovic, Nives Ivankovic,Dado Cosic,Stipe Radoja,Trpimir Jurkic,Mira Banjac
Türü: Dram
Ülkesi: Hırvatistan , Sırbistan , Slovenya

Film Hakkında

Üç farklı aşk öyküsü ve üç farklı zaman dilimi… Peki aşk, gerçekten de etnik nefretin önüne geçebilir mi dersiniz? Dalibor Matanic’in yazıp yönettiği bu duygusal dram örneği, yasak aşk kavramına yepyeni bir bakış açısı getirirken, onun tehlikeleriyle birlikte, insanı güçlü kılan taraflarını içeriğine taşıyor. Filmin ilk hikayesi 1991 yılında geçiyor ve birbirlerine düşman, komşu köylerde yaşayan iki gencin imkansız aşkına odaklanıyor. 2001’de geçen ikinci hikayede savaşın yıkıntıları arasında anılarla yüzleşmeye çalışan iki gencin öyküsü anlatılırken 2011 tarihli son hikaye ise terk ettiği kadını ve ailesini görmek için geri dönen bir genç adamın hikayesini işliyor. Filmin başlıca rollerinde Tihana Lazovic, Goran Markovic ve Nives Ivankovic var.

Filmin Fragmanı

7.Afacanlar Takımı: Büyük Yarış (30 Ekim 2015)

Afacanlar-Takimi-Buyuk-Yaris-filmi-afis-2015 Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (30 Ekim 2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Filmin süresi: 1 saat 13dk
Yönetmeni: Ute von Münchow-Pohl, Sandor Jesse
Oyuncuları: Jan Delay, Ulli Smandek, Mia Diekow,
Türü: Animasyon , Aile
Ülkesi: Almanya

Film Hakkında

Kış mevsimi yaklaşırken ormandaki tüm hayvanlar bu çetin dönem için hazırlıklarını tamamlamak üzeredir. Orman sakinleri kışın yiyecekleri yiyecekleri toplayıp kilere taşırken işten kaytaran tek kişi yaramaz Karga Çorap’tır! Çorap yarış tutkunu bir kargadır ve günlerinin tamamını sabun kutusundan yaptığı yarış arabasını sürerek geçirir. Bir gün diğer ormanlardan gelen şampiyon pilotların yer alacağı bir yarışın düzenleneceği haberini alan Çorap, anında yarışa katılmaya karar verir. Bu heyecanlı macera için ihtiyaç duyduğu şey ise arkadaşlarının yardımı olacaktır.
Başkarakter Karga Çorap’ı ünlü sanatçı Oya Küçümen’in seslendirdiği filmin yönetmenliğini serinin bir önceki filminde olduğu gibi Ute von Münchow-Pohl ve Sandor Jesse ikilisi üstleniyor.

Filmin Fragmanı

Kaynak: Beyazperde

 

Sizin İçin Önerilen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı